Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent az állandóan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent az állandóan ismételgetett önbizalom egészen pontosan?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert mindneki emlegeti itt a topicban, mint a csajozás elengedhetetlen kellékét, de senki nem írja körül. Egészen pontosan mit kell érteni alatta?
2015. máj. 9. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem ismered ezt a szót?
2015. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyjából ugyanaz, mint az élet más terén: a bizonyosság abban, hogy sikerrel hajtod végre a rád szabott feladatot.
2015. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ismerem a szót, de elsősorban olyan válaszokat szeretnék, amik konkrét példákkal is szemléltetik.
2015. máj. 9. 23:04
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Konkrét példát így elsőre nem írnék, mert nem példán hanem a maga általánosságán keresztül kell először értékelni ennek fontosságát.


Én úgy látom, hogy manapság az ÖNBIZALOM legfontosabb az ismerkedés, főleg a csajozás terén. Ha megkérdezel ma úgy véletlenszerűen néhány nőt, biztos hogy szinte mindegyikük az önbizalmat az alapvető elvárások közé fogják sorolni. EZ EGY OLYAN HATÁSKELTÉS A NŐK IRÁNYÁBAN, AMIKOR IS AZT MUTATOD KIFELÉ, HOGY TE MAGABIZTOS AZ ÉLETED TERÜLETÉN, ÉS EZZEL MÉG BIZTONSÁGOT IS NYÚJTHATSZ A NŐNEK, A LEENDŐ TÁRSADNAK.

2015. máj. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez eddig rendben van, de pontosan mi akar ez lenni? Ezt azért kérdezem, mert manapság (sajnos) óriási divat lett a "kihaénnem"-stílus, amikor az a cél, hogy mindenkit lepofázzak a színről, harsányan röhögünk, ordibálva beszélünk, belekötünk-még ha verbálisan is-a másikba...-Errefel megjegyzi némely nő, hogy xy illető, aki az előbbieket teszi, mennyire önbizalommal van teli.

Szóval eléggé hamisnak látom a hivatalos képet, azért is tettem fel a kérdést.

2015. máj. 9. 23:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Az általad említett "kihaénnem" stílus mögött nem önbizalom, hanem legtöbb esetben -meglepő módon- épp annak hiánya áll. Az önbizalom magabiztosságot eredményez. A magabiztos ember határozott, elhatározásai, cselekedetei mögött nincs kudarctól való félelem, ami megbénítaná, vagy elbizonytalanítaná.

Az önbizalomhiányos ember minden helyzetben csak a kudarc lehetőségét látja. Ez vagy zárkózottsághoz, vagy irracionális magatartáshoz vezet. Ilyen irracionális magatartás lehet például a "kihaénnem" álarc viselése.

2015. máj. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Van kétféle embertípus ebből a szempontból. A siker kereső és a kudarc kerülő.

A siker keresőt nem érdeklik a szembejövő problémák. Egy-egy kudarc nem töri le akkor is "feláll" és megy tovább a célja felé. Addig próbálkozik, míg célhoz nem ér.

A kudarc kerülő ellenben ha úgy érzi valami nem fog sikerülni, akkor inkább bele sem kezd.

Az önbizalom igazából helyes önértékelés: Ha el is szúrok valamit, attól még nem dől össze a világ. Ki lehet javítani, majd máskor sikerül. Elismerem a hibáimat, de vannak jó tulajdonságaim is. Tudok sok mindent, képes vagyok sok mindenre amit mások nem, vagy nem olyan jól és ezekre büszke vagyok. Értékes ember vagyok, érek annyit mint bárki más. Kapcsolataimban egyenrangú fél vagyok. Stb.

2015. máj. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt azt jelenti, hogy a saját magadról alkotott véleményed fontosabb számodra, mint másoké (főleg egy vadidegené - természetesen ez nem jelenti azt, hogy ha a másik javasol valamit, azt csípőből elveted, ha jót mond, akkor elgondolkozol rajta és megfogadod), másrészt tisztában vagy a hibáiddal és bízol a képességeidben, illetve abban, hogy amibe belefogsz, abban idővel sikereket érsz el.
2015. máj. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!