Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nőktől kérdezem - szerint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak nőktől kérdezem - szerinted létező jelenség a nők elnyomása, a férfiaknak több dolgot elnéznek, amit egy nőnek nem?

Figyelt kérdés
2015. jún. 25. 15:10
1 2
 1/14 Mumusan ***** válasza:
92%
Perszehogy. Viszont ez nem elnyomás, hanem rossz szokás.
2015. jún. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az elnyomás szó kicsit erős, de szerintem aki nő, pontosan érti, hogy mire gondolok.
2015. jún. 25. 15:14
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Bizonyos társadalmi körökben nyilván. Én ebből semmit nem érzek, pedig férfias (mérnöki) területen vagyok. Abban a körben, ahol mozgok, ezen már túl van a többség, ott már ciki, ha nincs egyenjogúság, kölcsönös tisztelet, megbecsülés stb. Ez a munkahelyre és a családra, párkapcsolatra is igaz.
2015. jún. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Férfi vagyok, remélem, azért nem baj, hogy válaszolok. Elég egyoldalúak lennének a válaszok, ha csak nők adnák azokat.


Szerintem amúgy léteznek ilyen dolgok, de olyanok is, amiket egy nőnek elnéznek, és egy férfinak nem.

2015. jún. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Én nem érzem magam elnyomva egyáltalán. Sem szakmailag, sem párkapcsolatban, semmilyen formában.


Viszont azt látom én is, hogy vannak dolgok, amiket elintéznek egy legyintéssel, hogy "áh, nők...", illetve olyan dolgok, amiket ugyanígy, csak "áh, férfiak..." sóhajjal rendeznek le. Amennyire én látom, ezek többé-kevésbé egyensúlyban vannak. De csak lehet, hogy nem kerültem még sosem elnyomó közegbe vagy olyan helyzetbe, ahol azért lettem volna hátrányban bármilyen szempontból, mert nő vagyok. Eddig valahogy mindig tudtam érvényesülni ettől függetlenül, és abszolút egyenértékűnek érzem magam a hozzám hasonló helyzetben lévő, csak éppen férfi nembe tartozó emberekkel.

2015. jún. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos igen. A hímsovinisztákat figyelmen kívül lehet hagyni, mert aki tisztában van az értékével, nem egy olyan ember véleményére ad, akit nem tud tisztelni. Viszont munkahelyen például nem elég, hogy sok helyen kevesebb fizetésért dolgoznak ugyanabban a munkakörben a nők, többet kell bizonyítaniuk, nehezebben veszik őket komolyan, nem feltételeznek róluk vezető készségeket. Szinte mindegy, milyen képzettségi szintről beszélünk, egy autószerelő vagy informatikus nő még mindig hátránnyal indul, és nehezebben lesz belőle vezető. Ráadásul ennek ellensúlyozásaként pozitív diszkriminációt kezdtek alkalmazni a nőkkel szemben, és ez még inkább megerősíti azt a tévhitet, hogy egy nő kevesebb a férfinál, segítségre szorul az érvényesülésben. Egyszerűen csak az emberek fejében kellene helyretenni a dolgokat, hogy ne is legyen szükség megkülönböztetésre. Néhány generáció múlva csak megoldódik a helyzet.. Az viszont tartós hátrányt jelent, hogy a szülés miatt mindenképpen kiesik egy nő a munkából hosszabb-rövidebb időre, ha gyereket akar vállalni (egy férfi nem feltétlen), ezért alapból megbízhatatlanabb munkaerőként tekintenek rá, mint egy férfire.
2015. jún. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Hogy a kérdésre is válaszoljak: a férfiaknak valóban többet elnéznek, mint egy nőnek, legalábbis én eddig 4 férfi és 2 női főnök alatt "szolgáltam", ég és föld volt a különbség. Tapasztalataim szerint a férfiak sokkal rosszabbak voltak szervezésben, és konkrétan nekik (mindnek) a munkaidő nagy részében a kolleginákon járt az esze, a felelősséget és munkát pedig lepasszolták a közvetlen (női) beosztottjaiknak. A nők sokkal összeszedettebbek voltak vezető szerepben. Ennek az is magyarázata lehet, hogy egy nő akkor lép feljebb, ha eleget bizonyított, egy férfi pedig leginkább akkor, amikor feltételezik róla, hogy képes ellátni a feladatot.
2015. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem olyan rossz a helyzet, mint Keleten de a tévhitekkel ellentétben a nők a párkeresésben is lehetnek hátrányos helyzetűek. Míg egy néggyerekes apukára tapadhatnak a nők, a világ legszebb egy gyerkőcös anyjára, ha kiderül, hogy van egy csemetéje, akkor a férfiak 90%-a megfutamodik. És ilyenkor sem a férfi hibás meg felszínes, mert elkezdenek itt magyarázkodni, hogy a nő csak keresni akar egy balekot, aki eltartja a "kakukkfiokát". Nekem nincs gyerekem, de most hirtelen ez jutott eszembe.
2015. jún. 25. 15:41
 9/14 anonim ***** válasza:

"alapból megbízhatatlanabb munkaerőként tekintenek rá, mint egy férfire"


Ez sem mindenhol igaz. Amellett, hogy nyilván valamennyi időkieséssel jár, sok főnök pozitívumként is értékeli a nőkben a kitartást, állhatatosságot, jó kommunikációs készséget, empátiát... Egy családanya sose fogja bomlasztani a munkahelyen a légkört, mert fontosabb neki a megélhetés, hogy ellássa a gyerekeit, mint a büszkeség vagy a virtus.

2015. jún. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Igen, létezik, viszont cserébe vannak olyan dolgok, amik terén a nők vannak előnyben. Minden téren az egyenlőségre kellene törekedni, nem pedig folyamatosan vívni az értelmetlen nemek harcát.
2015. jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!