Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nőktől kérdezem - szerint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak nőktől kérdezem - szerinted létező jelenség a nők elnyomása, a férfiaknak több dolgot elnéznek, amit egy nőnek nem?

Figyelt kérdés
2015. jún. 25. 15:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Ez sem mindenhol igaz. Amellett, hogy nyilván valamennyi időkieséssel jár, sok főnök pozitívumként is értékeli a nőkben a kitartást, állhatatosságot, jó kommunikációs készséget, empátiát... Egy családanya sose fogja bomlasztani a munkahelyen a légkört, mert fontosabb neki a megélhetés, hogy ellássa a gyerekeit, mint a büszkeség vagy a virtus."


Én azt tapasztaltam, pont ezeket a nőket szokták leterhelni munkahelyen, hiszen kénytelenek elvégezni mindent, szükségük van az állásra. Vezetőként pedig egyértelműen nehezebben lépkednek felfelé, ha már gyerekeik is vannak. Biztos, hogy nehezebb a helyzetük, mint egy férfinak.

A párkapcsolatos rész pedig igaz, kevesebb esélye van egy nőnek 3 gyerekkel, mint egy férfinak, aki 3 gyerek után fizet gyerektartást. Ritka, hogy a férfi küzdjön a gyerekekért, ebben az esetben viszont még mindig jobb a párkeresési esélye, mint egy nőnek, hiszen bizonyítja családcentrikusságát, és több nő fogadja el más gyerekét, mint férfi. Valójában én nem tudom hibáztatni azokat, akik nem akarják más gyerekét nevelni.. A gyerekvállalás viszont döntés kérdése, úgyhogy már csak emiatt sem árt jól megnézni, kivel vág bele az ember.

2015. jún. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem minden ilyen nagy elnyomás egy picike dologgal kezdődik.


Pl. ha valami bánt, valami felzaklatott, felidegesített, akkor van olyan, aki azt mondja, menstruálok. Ez nem tűnik elnyomásnak, de annyi minden van benne. Hogy az érzéseim nem érvényesek, nem valódiak, csak egy hormontömeg vagyok. Ha mérges vagyok, az mindig irracionális.


És ebből jön az, hogy amerikai politikusok olyat mondanak, hogy egy női elnök nem lenne jó, mert egyszer csak elborítják a hormonok, és felrobbantja a világot.

(Arra persze nem térnek ki, hány férfi politikusról derül ki, hogy ide-oda félrekefél, és őket irányítják az... érzelmeik.)


Ha nem akarok gyereket, defektes vagyok. Ezt egy férfinak jobban elnézik. Ha nem akarok férjhez menni, akkor vagyok leszbikus/férfigyűlölő/vénlány; egy férfi nincs így lenézve.


Pont olvastam egy cikket a "woman child"-okról, és hogy mennyire nem tud mit kezdeni velük a társadalom. A "man child", mint amilyeneket pl. Seth Rogen vagy Adam Sandler játszik a filmjeiben, mulatságosnak jönnek le, de ha egy nő nem találja a helyét, az szánalmas. Apa mindig vicces, és játszik a gyerekekkel, anya meg karba tett kézzel rázza a fejét.


Ha pedig előnyt élveznek a nők bizonyos helyeken, nos, szerintem ott a szép, vékony nők élveznek előnyt, nem az összes. De szerintem csak a neme miatt senkinek nem kellene előnyt vagy hátrányt szenvednie.

2015. jún. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. ápr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Persze, hogy létező.

Csak itt a gyakorin általános az a felfogás, hogy ha nem akar veled senki lefeküdni = el vagy nyomva férfiként.

Az elnyomás igazából valami más.

2016. nov. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!