Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Te beleszólsz abba hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te beleszólsz abba hogy a párod mennyit költ ruhára?

Figyelt kérdés
Sajnos sok helyen olvasom itt GYK-n hogy ez probléma. Mi abban a probléma ha valakinek telik rá és megteheti, az hogy minden hónapban akár 30 ezer forint felett költ ruhákra? Irígyek az emberek a másikra vagy mi a gond? Te a barátnőd/barátodnak beleszólnál abba mennyit költ ruhákra?
2015. júl. 13. 14:50
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom aki megdolgozik a pénzért az arra költse ami tetszik neki. Persze ne úgy hogy hónap végén egy forintja se legyen, de szerintem mindenki maga el tudja dönteni mennyit szán ruhákra és másra.
2015. júl. 13. 14:52
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Én eleve nem jönnék össze egy olyan nővel, aki havi 30 ezret költ ruhákra. Nem is azért, mert sajnálom a pénzt, hanem mert nem szeretnék egy ennyire ruha- meg divatmániás nőt.
2015. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
14%
Eszembe nem jutna beleszólni, sőt, inkább biztatnám, hogy néha lepje meg magát egy-egy új darabbal, vagy meglepném én! Én örülök, ha a párom ad magára, és szereti magát annyira, hogy ezt az öltözködésében is érvényre juttatja!
2015. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Irigyek az emberek. Én itthon felelősségteljes munkakörben is olyan keveset becsületes, szorgalmas munkával, hogy sokszor havonta semennyit nem tudok ruhára költeni. És ez igazságtalan, a munkám súlyát tekintve pláne. Nem volt még olyan, hogy a barátom jelentősen többet keresett volna nála, így ilyesmiből soha nem volt konfliktus. Ha közös kasszán vagyunk, akkor mindenképpen meg kell beszéljük, mire mennyi megy el, bár ezt nem nevezném beleszólásnak.
2015. júl. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
28%
# 2: Ez nem feltétlenül divatmánia... simán költök ennyit ruhákra, és nem a legújabb trend szerint, hanem mert tetszik és jól érzem magam bennük.
2015. júl. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Ha elb_ssza az összes pénzt és nem tudunk félretenni akkor megmondanám neki, hogy vagy megfogja a pénzt vagy ha elszórja, akkor mehet ős is tőlem. Én tudok bánni a pénzzel, rakok félre, akkor ő meg ne b_ssza el mindet, mert ez így nem oké.
2015. júl. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
5: Én megértem, hogy néha kell 1-1 új ruha, meg nem lehet mindig ugyanabban járni, de havi 30 000 az azt jelenti, hogy vagy nagyon drága és nagyon menő ruhákat vesz valaki, vagy azt, hogy rengeteg ruhát.
2015. júl. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
7%

# 7: Na akkor számoljunk...

Nem drága ruhákat veszek, de mondjuk egy-egy szezonra kb. félig felújítom a ruhatáramat. Jellemzően turiból.

Ami nagyon sokba kerül, az a cipő és a fehérnemű. Cipőből, csizmából csak minőségi darabokat veszek, mivel szeretem a lábam... egy jó minőségű (!) csizma kb. 20 ezernél kezdődik. Cipő 15 ezernél. Nyilván ebből nem veszek havonta, de azért évente többször veszek valamilyen lábbelit.

Fehérnemű: a minőségi fehérnemű több ezres tétel, még akkor is, ha nem a legdrágábbat veszem mondjuk a Triumph-ban, vagy a Victoria's Secretsben. A fehérnemű bizony hamar amortizálódik, eleve sűrűn kell mosni, és az anyaga kényes. Tehát csak fehérneműre simán lehet számolni havi 10 ezerrel... minimum.

A fentieken túl havonta 3-4 egyéb ruhaneműt veszek. Simán kijön a havi 30...

(Bár van, amikor nem ruhát veszek, hanem sminkcuccot, de valamit akkor is veszek...)

Olyan a munkám, ahol számít a megjelenés, rendszeresen ki kell állnom emberek elé szerepelni. Gyakorlatilag "munkaköri kötelességem" jól kinézni, változatosan öltözködni.

2015. júl. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

Minden hónapban 30 ezer? Valaki nagyon jó kereshet!


De mivel látom, gondolom ez a kérdés is a tiéd http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parkap.. , 130 ezerből 30 csak ruhákra??

Szerintem a párod azért jogosan szól bele, mert ha pl. fél millát keresnél, akkor nem lenne gond az a 30 ezer, de te nem tudsz spórolni! Minek neked ennyi ruha?

De ha a pasid többet keres, és nincs anyagi gondotok, akkor oké, de szerintem akkor is sok, évi 360 ezer forintot költeni ruhákra.

De a te dolgod. Azért tanácsolnám a páromnak, hogy azért ennyit mégse költsön ruhákra, főleg, ha nem tudunk spórolni, és félre tenni emiatt.


Azt a 30 ezret másra is lehetne költeni, de ha neked sokkal fontosabb a ruha, minthogy más értelmesre költsd akkor oké, a te életed, de azért azt se felejtsd, ha együtt laktok, akkor azért van egy picike beleszólása, hiszen a kassza közös, plusz azért ha a fél lakás a te ruháiddal van tele azért az is zavaró lehet egy idő után!

2015. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem szólok bele, mert nem kezdek kapcsolatba olyannal, akinek a kezéből betegesen folyik ki a pénz haszontalan dolgokra. Havi 30e ruhákra egy magas beosztású, félmilliót kereső üzletembernek teljesen normális, végülis nem árt havonta egy-egy újabb öltöny vagy cipő, amelyik szükséges, és annak ára van. Ő nem jelenhet meg akárhogy munkaköréből kifolyóan. Egy 130e-t kereső illető esetében (mint aki feltette a korábbi kérdést, gondolom te, kérdező) viszont irreálisan soknak tartom, mert nyilván a beosztása nem követeli meg, a fizetéséhez képest pedig magas ez az összeg haszontalan költekezésre. Ilyen mentalitással soha nem fog tudni spórolni egy komolyabb cél érdekében, legyen az nyaralás, autó, lakás, gyerek, vagy akár egy új hűtőszekrény.. Nyilván szükséges valamennyit költeni hobbira, kultúrára, önmagunkra, de ha csak a ruha havi 30e (és gondolom ezeket valahova fel is szeretné venni), akkor az sok. Nem egy random személynél, mert az ő pénzügyi dolgai nem érdekelnek, de ha a párom tenné, nem tudnék vele komolyan tervezni.
2015. júl. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!