Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Te beleszólsz abba hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te beleszólsz abba hogy a párod mennyit költ ruhára?

Figyelt kérdés
Sajnos sok helyen olvasom itt GYK-n hogy ez probléma. Mi abban a probléma ha valakinek telik rá és megteheti, az hogy minden hónapban akár 30 ezer forint felett költ ruhákra? Irígyek az emberek a másikra vagy mi a gond? Te a barátnőd/barátodnak beleszólnál abba mennyit költ ruhákra?
2015. júl. 13. 14:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem, ő pénze, arra költi, amire akarja.
2015. júl. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Vannak ám itt érvek. Sajnálom hogy valakinek nem telik arra hogy 30 ezret költsön ruhára, és pont azok vannak a legnagyobb szájjal. De azért mert annak akinek telik azt ne nézzétek már le!

Simán lehet költeni, én férfiként veszek 1 db Supra vagy Nike cipőt és rögtön 20 ezer. Veszek 2 pólót a BP Shop-ba már 8 ezer. Nem tudom miért irigyek mások...szerintem mindenkinek saját magával kéne törődni mennyit költ. Igényesen kell öltözni. Amúgy megy pl én nem dohányzom meg nem iszom és már is telik rá. És nem keresek nagy összeget, átlag fizetésem van.

2015. júl. 13. 16:14
 13/21 A kérdező kommentje:
A döntő többségében meg a pároknál nincs közös kassza a ruhákra és ilyenekre, csak a rezsire meg ilyen dolgokra ami KÖZÖS. Aztán ha marad valakinek akkor arra ölti amire akarja...
2015. júl. 13. 16:16
 14/21 anonim ***** válasza:

"Simán lehet költeni, én férfiként veszek 1 db Supra vagy Nike cipőt és rögtön 20 ezer. Veszek 2 pólót a BP Shop-ba már 8 ezer."


És minden hónapban veszel 1 cipőt meg 2 pólót? Tehát évi 12 cipőt és 24 pólót veszel? Minek?


"Amúgy megy pl én nem dohányzom meg nem iszom és már is telik rá."


Én sem, de el tudom másra is költeni a fennmaradó pénzt, nem csak ruhára. Persze valamennyi arra is mehet belőle.

2015. júl. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Engem nem is az érdekelne, hogy 30k vagy 5k vagy 160k, hanem hogy a fizetésének ez mekkora százaléka és mi elől veszi el a pénzt. Ha megengedheti magának és nem jár lemondásokkal, csinálja. Ha viszont sokat költ ruhára és ezért a közös programokon mindig nekem kell fizetni az ő részét is, akkor zavarna. Ha együtt élünk de nem közös a kassza, akkor is zavarhat, ha tényleg minden hónapban az összes szabadon maradt pénzét erre költi, mert az azt jelenti, hogyha elromlik a hűtő, kéne venni egy konyhai gépet vagy el akarunk utazni valahova, azt mind mind nekem kell kifizetni. Ha annyi a fizetése, hogy nem teheti meg hogy ezekbe beszálljon, de nem herdálja én meg megtehetem hogy kifizetem, akkor nem zavar. De ha elcseszi a pénzt aztán a kötelező dolgokra nem jut (mindegy nekem hogy ruhára, alkoholra, benzinre vagy számítógépes játékra költi..), akkor zavar.

23L

2015. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért veszel 20ezres cipőket és 8ezres pólókat? Csak nem azért, mert tartós..? Akkor miért lenne rá szükség, hogy a következő hónapban újat vegyél? Időnként normális, hogy az ember nagyobb összeget költsön ruhákra, de havi rendszerességgel ennyit költeni mindképpen azt jelenti, hogy az illető betegesen költekezik. Ha 130e-ből havi 30-at rendszeresen kiad, két forgatókönyv képzelhető el: 1. olcsó ruhákat vesz, tehát már néhány hónap után tele van a szekrény, és nincs szüksége újakra, még egy év múlva is lesz olyan, ami nem is volt rajta 2. drága, tartós ruhákat vesz, vagyis néhány hónap vásárlás után évekig nincs szüksége új ruhákra, csak frissítésként vesz néha egyet-egyet, ami megtetszik. Miből gondolod, hogy más nem tudna haszontalan dolgokra költeni, ha akarna? A lényegi különbség ott van, hogy a többség felfogja, hogy ez beteges, te pedig úgy látszik nem. A függők hajlamosak tagadni a függőségüket.
2015. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Beszélsz itt az irigységről, meg, hogy mindenki foglalkozzon a saját magával!

Feltettél egy kérdést, mi csupán válaszolunk rá!


És ki mondta, hogy igényesen kell öltözködnöd? Abból a pénzösszegből gazdálkodj, amid van, de nem kell a 130-ból minden hónapban 30-at ruhára költened.

És mellékesen, lehet olcsóbban is venni sportcipőt, nem kell 2 db-ért kiadni 20 ezer forintot!

Spórolj ott, ahol tudsz, de te nem tudsz!

És mióta vásárolsz te minden hónapban ennyit? Lassan több ruhád lesz, mint egy nőnek, de komolyan, ha összeszámoljuk, akkor igen, így van.

És te komolyan, minden hónapban adsz ki pénzt cipőért, pólóért, meg ruhákra? És ezeket mikor veszed fel, ha te minden hónapban veszel néhányat?

Kastélyban laktok, hogy van annyi ruhádnak hely?


Válaszom nem irigység, csak realitás.

Én sem cigizem és nem is dohányzom, de azt abszurdnak találnám, ha 130 ezres fizetésemből minden hónapban 30-at ruhára költenék. Mert minek, majd akkor veszek, amikor szükségem van ruhára, de fölöslegesen nincs értelme.


Szerintem te kényszeres vásárló vagy!

2015. júl. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Havi 30bol nincsen minőségi ruha.

Havi 130-ból már jól lehet öltözni. Vicceltek az még 100 euro sincsen.

Én ennél többet költök és nem érdekel hogy tetszik vagy nem a páromnak. Neki is veszek mindig hasonló kategoriás ruhákat és kiegészítőket. Mindenki a saját pénzét kezeli.

25N

2015. júl. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Úgy értem egy minőségi felső legalább 15000-20000, egy minőségi farmer (Gap) 20 ezer de már egy jobb MaxMara lehet 45 ezer. Ez a kettő farmer...

Én leginkább a leárazásokkor vásárolok de akkor többet. Bár Zarából és a többi spanyol bovli-boltba már rég nem teszem be a lábam, mert csak rossz anyagú ruhát árulnak irreálisan drágán. Akkor már veszek egy Lancoste felsőt 12 ezerért leárazva Bécsből mint egy kis pántos müanyag valamit 10 ezerért a Zarából Budapesten a leárazás előtt. Miközben szemmel látható a különbség a Zara és a Lancoste között. De akkor is többre jön ki amit elköltök ruhákra és kiegészítőkre mint havonta 30 ezer.

De a barátomnak is ugyanilyen ruhákat vásárolok.

18 voltam.

2015. júl. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19-es


Senki sem mondta még neked, hogy általában nagyon sok ruhát egy helyről hozzák (Kínából, vagy Japánból, vagy ahol olcsón előállítják) és csak a márkát fizeted meg, ami kész vagyon?

Minek veszel te pl. 25000-ért egy felsőt, vagy farmert, ami pl, 2-3 évnél nem tart tovább?

Az ilyen márkás drága cuccoknál csak a márkát fizeted meg, nem mindig a minőséget.


De ha a fizetésed és az életkörülményeid megengedik, akkor oké, egyébként sincs nekem ebbe semmi beleszólásom.

Csak nem látom értelmét kiadni 20 ezer forintot egy farmerért, amit megkapok kb 5-6 ezerért is, és minőségileg ugyanott van, mint a 20 ezres.

2015. júl. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!