Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért írják egyes emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért írják egyes emberek bizonyos elvárásokra azt, hogy "nincs jogod beleszólni"?

Figyelt kérdés

Az, hogy én például nem jönnék össze egy X tulajdonságú nővel, az nem azt jelenti, hogy meg akarom parancsolni minden nőnek, és bele akarok szólni, hogy ne legyen X tulajdonságú, csupán annyit, hogy ha X tulajdonságú, akkor nem jövök össze vele.


Mégis, ha valaki leírja, hogy elvárása, hogy ne legyen X tulajdonságú, akkor jön a mocskolódás, hogy "milyen jogon szól bele".



2015. júl. 18. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Az elvárás fogalmát ki kéne törölni az emlékezetből. Ez minden kapcsolat elrontója. Elvárás helyett kérj!
2015. júl. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Elvárás helyett kérj!"


Ezt mire érted?

2015. júl. 18. 14:42
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Más az elvárás, és más az igény.

Tipikus példa: nekem igényem van az intellektuálisabb, mélyebb beszélgetésekre. Ha ez elvárásként fogalmazódik meg, akkor attól is elvárom, aki erre nem képes.

Ha igényként, akkor olyannal vagyok, aki ezt az igényemet képes kielégíteni.

Tehát amit írsz, az jogos, csak ebben a formában - az én fogalmaim szerint legalábbis - nem elvárás.

2015. júl. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Azért, mert tévesen úgy értelmezik, egy random felszedett férfit/nőt szeretne megváltoztatni, nem pedig kellő önismerettel rendelkező személy, aki csak a megfelelővel létesít párkapcsolatot. Van, aki magából indul ki, és van, aki félreértelmezi a kérdést. Keresgélés közben bármit el lehet várni, párkapcsolatban viszont valóban legfeljebb kérni lehet.
2015. júl. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Más az elvárás, és más az igény.

Tipikus példa: nekem igényem van az intellektuálisabb, mélyebb beszélgetésekre. Ha ez elvárásként fogalmazódik meg, akkor attól is elvárom, aki erre nem képes.

Ha igényként, akkor olyannal vagyok, aki ezt az igényemet képes kielégíteni.

Tehát amit írsz, az jogos, csak ebben a formában - az én fogalmaim szerint legalábbis - nem elvárás."


A lényeg ugyanaz: Olyan embert szeretnél, aki eléggé intellektuális az ilyen beszélgetésekhez.

2015. júl. 18. 14:57
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Te is azt vársz el, amit akarsz. Te dógod.
2015. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Inkább értelmezd úgy a mondatot, hogy "milyen jogon várja el?". Itt nem azzal van gond, hogy elvár valamit, hanem azzal, ha elvárja, de utána sír amiért nem teljesül az elvárása mert olyan nonszensz az egész.


Például elvárja, hogy egy lány ne fesse a körmét+haját, ne sminkeljen, ne járjon szoliba, ne igyon semmilyen alkoholt soha, egyszer rá ne merjen gyújtani (szóval legyen teljes mértékben absztinens), de persze azt már nyilván elvárja, hogy borotválja a lábát stb.

Utána pedig értetlenkedik, hogy miért nem teljesül az első feltétel ami inkább sugall igénytelenséget mint természetességet.


Arról nem is beszélve, hogy milyen jogon várja el egy 27-28 éves nőtől például, hogy ne fesse a körmét?!

Ha nevetséges igényei vannak valakinek akkor ne azokat nézze le akik nem tudnak ezeknek megfelelni.

2015. júl. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"egy lány ne fesse a körmét+haját, ne sminkeljen, ne járjon szoliba"


Azt hiszem, hogy itt a mérték is számít.

Példa: Ne fesse rikítóra, ne fesse a haját zöldre, vagy valami extrém színre, ne legyen rajta extrém smink, és ne töltsön 7-ből 5 napot szoliban.

Amúgy én a legjobban annak örülnék, amit leírtál, de egy visszafogott köröm/hajfestés, visszafogott smink, és nagyon ritka szolárium belefér.



"ne igyon semmilyen alkoholt soha"


Ez hülyeség. De azért alkoholista ne legyen.



"egyszer rá ne merjen gyújtani"


Ritka az, hogy valaki az életében csak 1-szer gyújt rá. Rendszeresen meg ne tegye, mert zavar a szaga.



"de persze azt már nyilván elvárja, hogy borotválja a lábát"


Ezt nem várom el, döntse el ő, hogy akarja-e.



"tána pedig értetlenkedik, hogy miért nem teljesül az első feltétel ami inkább sugall igénytelenséget mint természetességet."


Szerinted aki nem festi a körmét/haját, az biztosan igénytelen? Szerinted az nem elég az igényességhez, ha rendszeresen mossa a haját, illetve levágja a körmét?

2015. júl. 18. 15:06
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

# 4: Pontosan erről van szó! Az emberek többsége összejön egy "bárkivel", és őt próbálja a saját elvárásaira formálni... aztán csodálkozik, hogy nem megy. (Hiszen sokszor a saját igényeivel sincs tisztában, hogy mi is fontos számára ahhoz, hogy egy kapcsolat működjön, azt hiszik, hogy attól működik, hogy beidomítják a másik embert, mintha valami robot lenne...)


Akinek van kellő önismerete, és tisztában van az igényeivel, az már eleve úgy választ társat, hogy megfeleljen azoknak! Onnantól kezdve pedig tényleg nincs (nem lehet!) elvárás, hiszen tudtam, hogy mit/kit választok. Utólagos reklamációnak helye nincs. :)

(Csiszolódni persze minden kapcsolatban lehet, sőt, kell is, de kölcsönösen, egymásra figyelve, nem ráerőszakolva a másikra a saját elképzeléseinket.)

2015. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
4-es, 9-es: Egyetértek.
2015. júl. 18. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!