Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk! Kíváncsi lennék a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk! Kíváncsi lennék a véleményetekre! Szerintetek? (folytatás lent)

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több helyen hallom, olvasom (többek közt itt is), hogy a párkapcsolatban a legfontosabb dolog a szex, és ha nem működik, dobják a másik felet (nők és férfiak is egyaránt ezen az állásponton vannak). Szerintem ez nem így van. Úgy gondolom egy kapcsolatban messze nem a legfontosabb a szex, hanem inkább a mély, igazi szeretet, szerelem, odaadás, törődés, hűség. Persze a szex is fontos, de úgy gondolom az inkább egymellékesebb dolog, akkor jó, ha mindkét fél élvezi, de nem e körül kéne forognia egy párkapcsolatnak. El sem tudom képzelni, hogy kidobjam a párom, csak azért mert mondjuk elfárad a munkájában, és nem kívánja annyiszor, vagy alapból ő egy olyan típus lenne, hogy nincs rá akkora igénye, mint nekem, esetleg egy betegség miatt nem megy, stb... És az még véletlenül se jutna eszembe, hogy megcsaljam. Ezektől függetlenül ugyanúgy szeretném és tisztelném, és fel sem merülne bennem, hogy jajj milyen gáz a fószer, stb.

Ezt csak én gondolom így? Kezdem úgy érezni, hogy rajtam kívül egyetlen ember sem gondolkozik így. Mit szólnátok, ha összejönnétek egy olyan gondolkodású lánnyal (ezen a téren) mint én? Mi a véleményetek az álláspontomról? Fordított helyzetben, ha a barátnőtök nem kívánná annyiszor, kidobnátok/megcsalnátok?

18/L


2010. márc. 8. 05:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Ha valakinek nagyon magas a libidója, az ne olyan párt keressen magának akinek alacsony. Ha valaki átlagosan napi kétszer kívánja a szexet, az ne olyat keressen magának akinek ez a heti adagja(vágya), mert abból csak konfrontálódás lesz. Ilyen esetben az egyik félnek mindig kompromisszumot kell kötnie és az szenvedni fog. Ne akarjunk egy olyan kapcsolatot, ahol megerőszakoljuk a párunkat, mert ha eltérő a szexuális igény, akkor mindig erőszak lesz az egyik fél részéről, akár a többlet szex, akár a hiánya. Nagyon sokszor olvasom, hogy "szeretem xy-t, de nem tudom elviselni, ha így viselkedik, vagy ezt és ezt csinálja és hogyan lehet megváltoztatni..." ez nem szeretet... a szeretet nem akar semmit a másiktól, hanem elfogadja őt úgy, ahogy van...nem csak elfogadja, hanem örömét leli benne. Mivel a kérésben említetted, hogy szeretet, szerelem fontosabb. Szerelmes lehetsz akárkiben, de szeretni nem fogod azt akinek sokkal kisebb a szexuális igénye, mert vágyaid lesznek felé, többet akarsz tőle, ő meg kevesebbet akar és ő meg arra fog vágyni, hogy ne akarj ennyit tőle. A vágy az nem baj, lehet mindenféle dologra vágyni...de az nem szeretet.

Ha már szexről van szó annyit még hozzá tennék, hogy szerintem az igazi szex az sosem egy embernek a vágya, hanem két ember között jön létre. Amikor nem addig molesztálom a párom, amíg be nem adja a derekát, hanem egy kölcsönös inger jön létre.

Remélem nagyjából azért átjött a lényeg és válasz értékű volt kérdésedre a hozzászólásom.


21/F

2010. márc. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a normális, értelmes választ!:) És azt kell mondjam, hogy egyet értek veled:)
2010. márc. 8. 06:27
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
én nagyon örülnék neki, habár már örülök, mert az én barátnőm is ilyen.. és egyet kell értenem az álláspontoddal, hogy egy normális kapcsolat nem csak a szexből kéne hogy álljon...
2010. márc. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

A szex nem mellékjes dolog, és nem is a legfontosabb. AHhoz, hogy tökéletes pűrkapcsolatunk legyen, mintdennek egyformn jónak kell lennie. Tehát a szex ugyanolyan fontos, mint minden más.


És lehet, hogy te nem tudod elképzelni (eleinte senki sem), hogy ilyemi miatt szakíts valakivel, de elhiheted, hogyha rendszeresen nem lennének kielégítve a szükségleteid (és mostn em is csak arra gondolok, hogy van-e rendszeresen orgazmusod), akkor óriáis feszültésg gyűlne fel benned, amiről valószínüelg te magad sem tudod majd, hogy mi az oka, de a kapcsolatod minden részére kihat majd.


Tehát. Nem a szex körül kell forognia egy párkapcsolatnak, hanem akörül is. Ez nem egy olyan dolog, hogy néhány szempont nem olyan fontos, mitn a többi. Különben nem is létezne tökéletes párkapcsolat. De hozzá kell tennem, hogy a kapcoslatok legnagyobb része a szexre visszavezethető problémák miatt megy tönkre. Mert ugye ez az evolúciós mozgatórugónk, szinte minden érzésünk erre vezethető vissza.


És igen, én ezért ki is dobnám a barátnőmet. Ez egy olyan dolog, ami valószínüleg már kezdetben is zavarna, de tudom, hogy ez csak egyre több feszültséget fog zsülni a kapcsolatunkba. (Rengeteg ilyen esetről tanulunk.)

2010. márc. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még valami:

Elég félelmetes, hogy ha valaki azt mondja, hogy a szex is fontos, akkor már mindenki úgy értelmezi, hogy minden a szex körül forog... Múltkor is erről ment a vita valamelyik kérdésnél.

2010. márc. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Az első válaszoló egyébként szintén jó dolgokat írt. Amíg szerelems az ember, addig nem tudja a dolgokat logikusan nézni. Ha nem olyan/annyi a szex, mint ahogy ő azt szeretné, nem biztos, hogy érdekli. Mert a szex ilyenkor mér inkább érzelmi kielégülésre való. Viszont ha a szerelem elmúlik (általában két évnél tovább nem tarthat), akkor jó esetben a másik iránt szeretetet érzel. Ez pedig egy olyan dolog, aminek sokkal több logikus, ésszerű alapja van. Azért érzed, mert ismered a másik tulajdonságait, és tudod, hogy teljes mértékben összeilletek. És ha szexuálisan ez nincs meg, akkor amiatt lesz vége a kapcsolatnak. Ha ezeket a dolgokat megérted, akkor beláthatod, hogy minden hasonló jelentőséggel bír.
2010. márc. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 General ***** válasza:
A szex olyan, mint autóba az olaj. A motor, meg a kerék a legfontosabb (többek közt) az autóban, mert attól meyg előre. De ha nem jó az olaj, vagy nem elég, akkor bizony egy idő után az autó felmondja a szolgálatot. Szex nélkül nincs jó kapcsolat. Jó szex nélkül meg nincs akkora szexuális étvágy. Lehet, hogy ha te is , kedves kérdező, egyszer egy orbitális élményben részesülnél szex terén, átértékelnéd azt, hogy azt az élményt milyen gyakran akarod átélni.
2010. márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%
A legtöbb pár nem szereti egymást, és ezért csinálják ezt. Te meg ne kérdezz hülyeséget! Ha valaki nagyon szeret valakit, akkor sem hagyná el ha lebénulna, megvakulna, megsérülne az arca, vagy mind együtt, nem hogy azért, mert másabbak az igényei, de az igazi szerelem mellett a szex csak mikroszkóp alatt látható hab a tortán.
2010. márc. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bár szerintem az igazi szerelem esetén, megszűnik az a fogalom hogy kinek nagyobb a szexuális igénye, mert mindketten akkor akarják amikor a másik, mert a szerelem sokkal erősebb, hatalmasabb érzés mint a nemi vágy, amit szerintem nem sok ember tapasztal meg.
2010. márc. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez igaz. De pont az a lényeg, hogy a szerelem nem tart örökké. Max két évig, és jobb esetben utána átalakul szeretetté, ami viszont már egy sokkal ésszerűbb alapokon nyugvó érzés, és ebben bizony fontos a szex. Ezért mondtam, hogy egy tökéletes kapcsolatban az is fontos. Tökéletes kapcoslat csak szerelemben nem alakulhat ki, mivel a szerelemt olyan hormonok okozzák, ami erősíti a bizalmat, ragaszkodást. De a test nem gyártja ezeket örökké, mert károsak. És ha tényleg összeillessz a pároddal, tulajdonképpen úgy, mintha legjobb barátok lennétek, emellett pedig SZEXUÁLISAN IS, akkor lehet esetleg egy életre szóló kapcsolatotok.



Szerintem gyerekek/tapasztalatlan emberek ne írjanak ilyen témákhoz. Mert nagyon szépek ezek az idealista, világmegváltó baromságok, de csak kamaszkorban. Amikor gykaorlatilag állandóan szerelmes vagy.

2010. márc. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!