Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme egy olyan kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme egy olyan kapcsolatnak, ahol több, mint tíz év alatt nem született a párnak gyereke?

Figyelt kérdés
Nem azért nem született, mert valamelyiküknek nem lehet, mert mindketten egészségesek, mindkettejüknek lehetne, csak egyszerűen nem lett. Van értelme, hogy együtt legyen egy ilyen pár? Mennyire lehet szoros egy ilyen kapcsolat?
2015. szept. 15. 16:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ nekik gondot okoz e. Én is ismerek ilyen párt, de eszük ágába sincs elválni, boldogok kettesbe.
2015. szept. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Egy dolgot tanácsolhatok!!! Ne a gyerekre alapozzátok a kapcsolatotok erejét, mert lehet h most azt hiszitek, h ha születik akkor minden megújul, de lehet, h az egyik fél akkor sem fogja magát jól érezni és ennek ellenére elmegy. És csak a gyerek fogja ezt megszívni... A párom is ebben a helyzetbe került anno. Ő szeretett volna gyereket, az exe csak azért belement, h hátha megmenti a kapcsolatukat, de nem segített és a nő lelépett a gyerekkel. A kislányt most egy idegen neveli fel és hétvégente ide-oda van ráncigálva. Ezt tudnád csinálni ha nem úgy sül el a dolog, ahogy eltervezted?
2015. szept. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sincs, de nem kéne másik nő. Párommal szeretném leélni az életem, akár gyerekkel, akár gyerek nélkül.
2015. szept. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha szeretik egymást, és jó nekik együtt, akkor van értelme attól függetlenül, hogy született egy gyerekük. Ahol a kapcsolat szorossága a gyerek meglététől függ, ott vannak igazán bajok a kapcsolattal.

Amúgy az is lehet, hogy egyik sem akar gyereket.


Az más kérdés, hogyha valamelyikük nagyon akar, és nem sikerül, az okozhat feszkót a kapcsolatban, de azt is fel lehet oldani (lombikbébi-program, örökbefogadás, pszichológus).

2015. szept. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

2 válaszoló szerintem valamit félreértettél.

Válaszoló lehet szorosabb mint egy olyan család ahol vannak gyerekek is...

2015. szept. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van. A kapcsolat nem a gyerekről szól. A gyerek a kapcsolatban csak "vendég", a születése előtt is, a "kirepülése" utána is képesnek kell lenni párként funkcionálni. Ha pedig egy pár úgy dönt, hogy ők nem szeretnének gyereket, attól még simán működhet jól a kapcsolat.


Egy példa: ismerős pár tagjai úgy jöttek össze, hogy mindketten elváltak voltak, mindkettőjüknek voltak már gyermekeik, sőt, unokáik is. A későn megtalált boldogságuk közel 10 évig tartott, a nő haláláig. Soha nem láttam még ennyire harmonikus kapcsolatot, mint ami köztük volt.

2015. szept. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Abból, amit leírtál, szerintem nem derül ki, hogy azért nincsen, mert ne is akartak, vagy egy ideje már szeretnének, de nem sikerült, annak ellenére, hogy mindketten egészségesek ilyen szempontból az orvosi kivizsgálások alapján - szóval én nem igazán tudom megfejteni, hogy mit takar az a megfogalmazás, hogy:


"mindkettejüknek lehetne, csak egyszerűen nem lett"

2015. szept. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van értelme. Nem a gyerek tesz szorossá egy kapcsolatot, hanem az, ha megvan a szerelem és az összhang.
2015. szept. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szoros. A férjemmel imádjuk egymást, ő a szerelmem, a legjobb barátom, a lelki társam. Több éve házasok vagyunk, de még mindig szerelmesek vagyunk egymásba, szeretjük egymást. Ő a társam az életben, akivel mindent megoszthatok, aki mellettem van jóban rosszban, örömben, bánatban.

Gyereket nem akarunk, a szülőség nem nekünk való, meg nem is szeretnénk. Van ilyen, ezt be kell látnia az embernek.

Másfelől ismerek olyanokat, akiknek hiába volt ott a gyerek, egyáltalán nem volt szoros a kapcsolatuk. Ahogy felnőttek a gyerekek el is váltak.

Nem feltétlenül ezen múlik egy kapcsolat.

2015. szept. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen életet tervezek, mert egyszerűen nem születtem anyának. Ennyi...
2015. szept. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!