Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mennyire normális lépés?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez mennyire normális lépés? Nagyon összetörtem.

Figyelt kérdés
1 éve vettem egy kis lakást, még mindig fizetem a hitelt. Fél éve megismerkedtem egy férfival, 1,5 hónapja hozzám is költözött. A rezsi felét fizeti, meg a kajapénzbe ad, a hitelt nyilván egyedül fizetem, hisz az az én "saram". Múlt hétvégén hazautaztam a szüleimhez, ők messze laknak egy kis faluban. A párom maradt, mert ő szombat délelőtt még dolgozott. Tegnap kiderült egy közös ismerőstől, hogy házibulit tartott a lakásban, és erről én nem tudtam. Nem tudom mit gondoljak, mert bár együtt élünk és nem akartam éreztetni vele soha hogy ez itt az én tulajdonom, de mégis ezek az én bútoraim, az én poharaim, az összes személyes tárgyammal, lehetőséget sem adott arra, hogy legalább elpakoljak néhány dolgot, amit nem tennék közszemlére, vagy legalább a banki és egyéb fontos irataimat eltehessem kicsit biztosabb helyre. A baráti körünk még nem igazán közös, nem is ismertem mindenkit a buli résztvevői közül. Még nem mondtam el neki hogy tudok a dologról, de több embert is megkérdeztem, az információ igaz. Rettenetesen rosszul esik, úgy érzem hogy én beengedtem az életembe, azt akartam hogy közös lakásként használjuk az enyém, ne fizessen fölöslegesen albérletet, most pedig hátba szúrt. Nem örültem volna egy házibulinak otthon sem a szomszédok miatt, sem azért mert még tényleg újak a bútorok is benne, a kanapé pl. nagyon drága volt, én nagyon vigyázok rá. De ha megkérdezett volna, lehetett volna velem kompromisszumot kötni. 30 N
2015. szept. 20. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A barátodtól? Semennyire sem az, szólnia kellett volna, akkor is ha közösen vettétek volna a lakást. Én megmondanám neki, még egy hasonló lépés és kereshet albérletet.
2015. szept. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem korrekt, akkor sem lenne korrekt, ha a lakás közös lenne, hiszen mindenképpen a privát szférád, és minimum meg kellett volna veled beszélni, esélyt adva neked, hogy legalább a személyes tárgyaidat elpakold.

Legalább elmondtad neki, hogy ez mennyire rosszul esik?

2015. szept. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még nem. Félek hogy most tányér törős hisztizésbe menne át a beszélgetés, kicsit lenyugszom, kitalálom hogyan is tálaljam, meg mi legyen. Gondolkozom hogy talán el kellene költöznie. Eddig ugyan jól megvoltunk, de amíg nem itt élt, elég ritkán találkoztunk. Lakva ismerjük meg a másikat, hát én most olyan oldalát láttam elég korán, amit nem akartam. Egyébként az is fura, hogy amióta itt van, porszívót még nem vett a kezébe, a lakás takarítása, bevásárlás, mosogatás teljesen rám marad.
2015. szept. 20. 12:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Én maximum a szüleim háta mögött csináltam házibulit anno. Ha közös lakás lenne, akkor is tudnod kéne róla, így pedig méginkább. Szépen visszaèlt a bizalmaddal.
2015. szept. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy fél éves kapcsolatban ilyet megenged magának, akkor mi lesz később? Az a minimum, hogy a házibuli előtt megkérdez téged. Érdekes, hogy ha bulit kell tartani, akkor magáénak érzi a lakást, ha takarítani kell, akkor meg már nem annyira...
2015. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor meg pláne felvetném neki a kiköltözést, ha még csak takarítani sem képes.
2015. szept. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 RRR ***** válasza:

elég gerinctelen egy hapsi


ha lenyugszol és érdemesnek tartod,beszélj vele

lehet,hogy amit tett-tesz ,az neki tök természete és nem is álmodja,hogy nálad ez probléma

2015. szept. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Miért ilyenek az emberek? Annyiszor csalódtam már barátokban, párban. És a legrosszabb, hogy látom a körülöttem lévő emberek kapcsolatait is, a mai világban nagyon ritka az őszinte szeretet és tisztelet :(
2015. szept. 20. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!