Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki alkoholista, érezte már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki alkoholista, érezte már azt hogy a nőjétől valamilyen megtartó szeretet kap, ami nem engedi hogy jobban elmerüljön a dologban? Nők véleménye?

Figyelt kérdés

Eléggé alkesznak tartom magam. 22 éves jóképű, magas, sportos szőke egyetemista srác vagyok, de a piával nagy gondjaim vannak. Most lassan dél lesz és már megittam egy üveg bort és szerintem a nap második felében is fogok egy másikat inni majd. Havi kb. 20-25 ezret költök piára, általában a legolcsóbb sörökre, borokra. (pl 150-ért egy doboz sört, 300-ért egy üveg bort)


Az egyedüli alkalmak, amikor napokig nem iszom, az, amikor szerető nővel vagyok együtt. Augusztusban pl egy hétig voltam a barátnőméknél és akkor egy kortyot sem ittam. Múlt hétvégén itt volt nálam 2,5 napig és akkor sem ittam semmit sem. De mikor nincs a közelben nő vagy a szeretet, amit felém sugároz, akkor mindig úgy érzem innom kell, hogy el tudjam viselni a dolgokat.


Nagyon sok szép lánynak tetszem és úgy általában is szeretek fürdeni a nők irántam érzett vonzalmában, de ezen túl nem tudom mit tehetnék magam megmentésére.

Pénzügy szakos vagyok és később majd a bankszektorban akarok elhelyezkedni és tudom hogy amit most egyetemistaként könnyű csinálni, munkában kb egy hét után kirúgnak, ha látják hogy ittam pl munkaidő előtt. Amúgy könnyű titkolni a nők elől hogy piálok. Előtte lefürdök, fogat mosok, befújom magam dezodorral és parfümmel, beveszek egy rágót és nem érződik semmi.

3 év alatt kb 5-ször mondták maximum, hogy italszagom van és a barátnőm is 2-szer jegyeztem meg csak 5 hónap alatt. Nem veszik észre 99%-ban.

Segítségért merre fordulhatnék egyébként?


2015. okt. 21. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:

És ebből a szüleid semmit nem vesznek észre? Hogy tanulsz a vizsgákra, hogy jársz be az egyetemre, ha folyton piálsz?


És mit kell "elviselned" az életben ami olyan rossz? Ha nem kell dolgoznod, és még így is simán költöd a pénzt, valszeg a szüleid támogatnak... Nem kérdezik meg, hogy mégis mire költöd a pénzüket?


Amúgy az oké, hogy most még könnyű eltitkolni, de ha már komolyabb kapcsolat lenne összeköltözéssel stb, akkor nagyon hamar kibukna.


Üsd be googleba, hogy szenvedélybetegeknek segítség, alkoholproblémásoknak, a Caritasnál pl. vannak pszichológusok ingyen. Vmi mélyebb lelki ok lehet a háttérben. Depresszió?

2015. okt. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Meg amúgy mióta megy ez? Ugye azt tudod, hogy ha sokáig csinálod ezt, bele is halhatsz? Májcirrhosis, stb stb...
2015. okt. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem fordulj szakemberhez, ne egy barátnőtől várd a megoldást, hogy majd kihúz. Én ismertem alkoholista szülők gyerekeit, egy nagynénémnek meg a férje lett alkoholista, mert valamit nem tudott feldolgozni magában, a nagynéném nem tudott segíteni rajta, két közös lányuk volt, így se, úgyhogy a válást és a menekülést választotta, a lányok viszont sérültek pszichésen az apjuk miatt.

Az jó, ha látod, hogy ez rossz, de akkor irány egy olyan hely, ahol még időben ki tudnak kezelni, mielőtt elveszítenéd a kontrollt.

2015. okt. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Anonim alkoholisták. Vagy a Kálvária téren van - ha Budapesten mozogsz - egy függőket segítő intézmény.
2015. okt. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1: Másik városban lakom albérletben. 21 napból kb. 2-3 napra megyek haza egy hétvégére. Ott úgy iszom, hogy a régi barátaimmal találkozom és akkor mindenki szokott inni. Okos vagyok és kettes-hármas jegyekkel eddig is jól ment a suli. Amúgy ne azt képzeld el azért, hogy állandóan részeg vagyok. Ha pl tanulni kell egy hétvégén valami ZH-ra, akkor nem iszom akár 1-1,5 napig sem. Ha reggel 8-ra megyek suliba, akkor felkelek 6:30-kor és 7:30-ig megiszom egy üveg bort, aztán 7:30-kor indulok suliba. Órák között ha nagyon muszáj akkor a félórás szünetekben elugrom valamelyik egyetemtől szó szerint 50 méterre lévő kocsmába és megiszom mondjuk egy pohár bort.

Kapok kb. havi 70-80 ezret, amit nekem kell beosztanom. Albérlet, utazás, kaja (úgy hogy még egy hétre valót hozok is otthonról, ha hazamegyek) és ugye a pia. Ezen kívül egyébként diákmunkázok, havi kb. 30-40 órában, az meg másik 15-25 ezer egy hónapban.


2: Kb. 19 évesen kezdtem el, amikor eljöttem otthonról egy totál másik városba tanulni. Előtte maximum havi 1-2 alkalommal ittam pár sört barátokkal, tehát totál átlag mennyiséget.


1-3: Nem tudom pontosan miért iszom, egyszerűen csak van bennem valamilyen szorongás, amit úgy érzem nem tudok máshogy leküzdeni. Volt időszak, amikor 1 hónapig csak részegen bírtam elmenni itthonról, kilépni a lakásból. Nem a nőktől várok segítséget, egyszerűen csak mikor egy engem szerető lánnyal vagyok, akkor már nem érzem azt a szorongást ital nélkül sem.

2015. okt. 21. 12:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A szorongásokkal meg lehet küzdeni ital nélkül is. Az ital nem old meg semmit, csak nem érzékeled a problémákat. Menj el terápiába, ha ugyanezt a pénzt egy jó pszichológusra/addiktológusra költöd, egy életre megszabadulhatsz a piától is, a szorongásaidtól is, amik kiszolgáltatnak a függőségnek!


Ha így folytatod, jó eséllyel 35-40 körül vége a sztorinak. És addig sem élsz jól. Ne igyál!

2015. okt. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hosszú távon egy párkapcsolatban is eljönnek a szürke hétköznapok és lesznek problémák, ha nem kezelteted ki magad időben, akkor később is az italhoz fogsz nyúlni, csak akkor már a családod is sérülni fog miatta.
2015. okt. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vannak barátaid ott ahol tanulsz?

Az egyetemista éveim alatt én is nagyon keményen ittam, szégyenszemre lány létemre alig voltak tiszta napjaim.

Az ottani barátaim ezt észrevették rajtam és kaptam elég keményen beszólogatásokat azért segített behúzni a féket.

2015. okt. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Inkább fordulj szakemberhez, egy párkapcsolattól soha nem lehet megoldást várni, mert maximum a kezdeti rózsaszín ködös időszakban működik, aztán törvényszerűen minden kapcsolatban keletkeznek kisebb-nagyobb konfliktusok, és akkor még inkább előtérbe kerülnek az addig eltemetett problémák.
2015. okt. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen én is rutinosan toltam le minden nap 2-3 sört és 2-3 felest meló után, vagy csak úgy. Én is alkesz voltam. Igen sokszor csúnyán lerészegedtem emiatt. De szerelmes lettem egy nőbe. Elhatároztam magam és letettem végleg. Ennek most 9 hónapja. Legyen benned felismerés hogy alkoholista vagy, nézz szembe a ténnyel, szégyelld magad és végezz önértékelést.

Legyen benned akarat és kitartás. Legyen a nő a cél, és dobd el a piát a francba.

Nekem nagyon könnyű volt. Elhatároztam magam, tudtam mit akarok. Így boldogabb vagyok. Összejöttem vele és leszarom az italt, még a gondolata sincs bennem. Nem kell és nem is kívánom. Igaz, 7 hónapig tartott csak a kapcsolat, de megérte és ezután sem nyúltam vissza az üveg után, és nem is áll szándékomban. Pedig még mindig elkeseredett vagyok. Megváltoztam jó irányba, mert nem iszok és volt motiváció. Büszke vagyok magamra hogy leraktam.

2015. okt. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!