Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért félek/miért van rossz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félek/miért van rossz véleményem a nagyon kikent-kifent, kisminkelt, mindig legfrisebb divat szerint, jól öltözködő nőktől (-ről)?

Figyelt kérdés

A barátnőm 18 éves, arcra-testre nagyon szép lány (heti szinten több férfi szólítja meg az utcán ismerkedni), de egyáltalán nem sminkeli magát és a ruhái is átlagosak, persze anyagiakhoz illeszkedve azért próbál adni magára, hiszen nő. Ezek miatt is mertem kezdeményezni nála.


Én sem vagyok egy csúnya srác (2 méter magas, sportos alkatú, jóképűnek mondott), de még ha nálam kevésbé vonzó arcú lányról volt szó, akkor sem mertem odamenni hozzá, ha azt láttam hogy totálisan ki van sminkelve és minden ruhadarabja új/divatos/friss és reggel biztos minimum fél órát készülődött, hogy így nézzen ki.


Egyrészt ugyanaz a lány sokkal jobban vonz smink nélkül és átlagos ruhákban, mint sminkkel és sok tízezer forint összértékű ruhákkal a testén. Másrészt van bennem tőlük valami félelem is, hogy ennek a csajnak biztos nem tetszem, mert én átlagos ruhákban járok (5000 forintos nadrág, 2000 forintos ingek vagy pólók, stb.) például.


Egyrészt ahogy írtam félek a tőlük való kezdeményezéstől, másrészt valami rossz gondolat is előjön velük kapcsolatban, hogy "Miért kell ennyit sminkelniük? Amúgy nem lennének szépek egy tonna smink nélkül?"

23/F


2015. nov. 5. 10:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Tökéletesen megértelek, azzal a különbséggel, hogy nem félek az ilyen nőktől/lányoktól, hiszen ők is csak embereket, egyszerűen NEM TETSZENEK. De semmilyen szinten. Ellenkezőleg... visszataszítónak találom. Alig találni valakit, aki nincs kikenve. És tudom mi a különbség a minimálsmink / nincs smink között -> a nők ezzel szoktak dobálózni, hogy nekünk valójában a minimál jön be, de nem: nekem a smink nélküli arc tetszik csak.

Szóval egyszerűen átnézek a kikent, vakolt nőkön, mert a hányinger kerülget. Egyrészt számomra ez olyan, mint egy álarc, egy becsapás, másrészt nem tetszik megjelenésre. Ez a drágra ruhákra is igaz mondjuk.

Az egészből azt a következtetést vonom le, hogy az illető túl sokat foglalkozik a külsejével, hogy a divat fontos neki meg mások véleménye (jönnek persze a dumával, hogy magukért teszik, de ez hazugság) és ennélfogva sosem lesz róluk jó véleményem, mert elkönyvelem, hogy sekélyesek, felszínesek. Megismerni sem akarok egy kikent-fent nőt... nem tudok vonzódni hozzájuk!


24/F

2015. nov. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*ők is csak emberek
2015. nov. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!

25 éves vagyok és szoktam magam sminkelni (szememet).

Divatosan öltözködöm, ami nem egyenlő a több tízezer forintos ruhával, mert nekem egyáltalán nincs erre keretem.

Én azért sminkelem magam mert úgy jobban érzem magam. Azt mondják hogy szép a szemem, és ezért emelem ki jobban.

Ami érdekes, hogy amíg nem sminkeltem magam, senki észre sem vett. Miután kiemeltem a szemeimet, egyből tetszettem már a pasiknak és ez a tudat önbizalmat adott, de ez nem jelenti azt hogy felszínes lennék.

Nagyon sokat foglalkozom a lelki világommal, személyiségemmel, ilyen jellegű könyveket olvasok.

Úgyhogy abszolút nem az az ember vagyok akitől félni/tartani kellene azért, mert sminkelem magam.

Nő vagyok, régen is sminkelték magukat a nők. A nők tetszeni akarnak a pasiknak mindig. Ha nem érezzük jól magunkat meztelen arccal, akkor az meg is látszódik rajtunk. Talán azért mert úgy nem fogadjuk el magunkat..

2015. nov. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem ezeket a természetes nőket kedvelő válaszokat. Ritkán sminkelek,mert nem szeretek,leginkább barátom kedvéért,ha randira megyünk. De amúgy csinosan öltözök, mivel munkámhoz elvárás. Még soha egyetlenegyszer sem néztek meg smink nélkül, néha talán nők de férfiak sose. Ha viszont feketével kihúzom a szemem egy kicsit, és ennyi semmi egyéb, már rengetegen megnéznek. Közben a ruhám ugyanaz, minden ugyanaz, a smink más...
2015. nov. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#3: Ott az utolsó mondatodban, ami leginkább zavar.


#4: Vagy bebeszéled magadnak / észre sem vetted, ha megnéztek. Vagy olyan nézett meg, akit te nem, ezért nem vetted észre. Nem tudhatod. Nekem akkor sem tetszik a smink. Nem tudok vonzódni az ilyen nőkhöz. Ez hihetetlen?


#1 voltam

2015. nov. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló vagyok:

10 emberből 8-nak biztos van önértékelési zavara, önbizalomhiánya és nem mindenki ismeri fel.

Ilyen világban élünk, tele van a tévé és újságok gyönyörű szép nőkkel és azt hisszük hogy ha kisminkeljük magunkat, jobban fogunk kinézni (ami lehet hogy így van, de lehet hogy nem, mert nem mindenkinek áll jól a smink, vannak akik természetesen szebbek) és szerethetőbbek leszünk, közben ez nem így van. Sokkal fontosabb a belső ragyogásunk, csillogásunk a külsővel ellentétben, mert ha belül rendben vagyunk és stabilan állunk, ez meglátszik a külsőnkön is.

Én ezen dolgozom, de nem megy pikkpakkra. Sokan nem is tudatosak ebben. De az tény, hogy sminkkel akkor is jobban érzem magam a bőrömben. :-)

De ti se ítéljétek el a sminkelő lányokat, akik normálisak!

2015. nov. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

jóhát most ilyeneket könnyű mondani, hogy jaaj biztos beképzeli magának. a legtöbb férfinek, a döntő többségének tetszik a smink. ha te ezt letagadod, akkor hazudsz. mégha te a nagyon ritka kivételbe is tartozol, akkor sem általános ez.

szerintem hülyeség ez alapján valakit így leszólni. miért baj ha foglalkozik a külsejével? miért baj ha szeret jól kinézni? miért baj ha érdekli az öltözködés és a smink? amíg nem csak ez érdekli, csak ehhez a témához tud hozzászólni, és követi ész nélkül a divatot, addig semmi kivetnivalót nem látok benne. párkapcsolat szempontjából persze. mert azon kívül meg aztán tényleg semmi köze hozzá senkinek.

valamilyen szinten mindenki követi a divatot, mert a boltokban általában hasonló ruhákat kapsz. még kínaiban is koppintják a divatot...

2015. nov. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nos ameddig én férfiként nem sminkelem magam, hogy szebb legyek, addig a nőknek sem kell szerintem... ennyi. Beérem azzal, amit a természet adott. Csalás, így is mondhatnám. Nem tetszik! Visszataszító! A többség csak szeresse, nekem nem jön be. Hiába pontoztátok le az első válaszom, akkor is szóról szóra igaz. Nem vonz, hanem taszít...

Megcsókolni sem akarnék egy agyonvakolt macát.


Egyébként pont az a bajom azokkal az emberekkel, akik a külsejükkel foglalkoznak túl sokat, hogy látom, hogy a külsőség a fontos nekik. Az ilyen emberekkel nem pendülök egy húron semmilyen szinten.


Egyébként pedig, ha ki van sminkelve egy nő, tökéletesnek látszik és itt a szememben el is veszítette a varázsát... mert ami tökéletes, az mű: a természetben semmi sem tökéletes. A mű dolgokat pedig nem szeretem, mert nem vonzóak.

Nem tudom, ez mennyire érthető... de születésem óta a természetes dolgokat szeretem. Se se smink, se hajfesték, se műköröm, se műhaj, se szilikonmell... ezek mind nem jönnek be. Még a hajfestést elfogadhatónak tartom, ha valaki hamar őszül mondjuk, de a többi tényleg nem jön be. (ez se, csak elfogadom)

2015. nov. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát nagyon kevés az ilyen ember aki így gondolja és taszítják a mű (?) dolgok. A póthajjal, szilikonmellel én is így vagyok, de a sminkkel tényleg nem értem mi a baj. Nagyon kevés olyan lány van aki nem sminkeli magát egyáltalán......

Pasik persze ne sminkeljék magukat..

De egyébként szerintem te külső alapján ítélkezel. Nem hiszem hogy ismersz mindenkit aki sminkeli magát (a nők 95 %-a), mégis tudod hogy csak a külső a fontos nekik? Talán ismerd meg őket és beszélgess velük, mert lehet hogy meg fogsz lepődni.

2015. nov. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
komplexusaid vannak!
2015. nov. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!