Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti már voltatok úgy, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti már voltatok úgy, hogy végre megtaláltátok azt az illetőt, aki teljesen megfelelt az ideálotoknak, de mégsem lehettek együtt, mert ő már foglalt/nem akart tőletek semmit, stb?

Figyelt kérdés
kérlek, kíméljetek meg a troll válaszoktól, nem vagyok most abban az állapotban, hogy még ezt is elviseljem
2015. nov. 10. 14:16
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2015. nov. 10. 21:05
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
én nem értek egyet hetessel. egyrészt meglepően sok olyan történetet ismertem már meg ismeretségi körben és netes forumokon, ahol rendesen át is volt rágva a sztori, hogy pl. emberek 5-10-20 év mulva megint egymásra találtak és közben egyik vagy másik házas volt, gyereke lett (abban az életfázisban nyilván azt mondta volna mindenki, hogy az az igazi, akivek huszonévesen megházasodott). Másrészt ettől sokkal váratlanabb és sokszor tragikusabb élethelyzeteket is tud produkálni az élet, minthogy abban a sablonban gondolkodjak ,hogy ha ő az igazi, ugyis keresnénk egymást. Szokták mondani, hogy nem biztos, hogy az az igazi, akivel együtt le tudsz élni egy életet, hanem aki nélkül nem, ez is egy közhely, de több benne az igazság.. Ha pedig forditott logikával is megközelitem a dolgokat, mostanában elmélyedtem a párkapcsolati témákban, igy statisztikákat is nézegettem- eszerint a párkapcsolatok 7-10%-át lehet valoban jonak tekinteni. Na most ha igaz lenne, hogy akivel összejön X, az akkor neki az igazi, akivel meg nem, az nem az, akkor valoszinűleg sokkal több szép kapcsolat lenne és a statiszitka is sokkal szebb eredményeket produkálna .. abba is belemehetnénk, hogy egy ember milyen oskat változik az élete során, igy akkor már ésszerűbb azoknak az álláspontja, akik azt mondják, minden életszakasznak megvan vagy meg lehet a maga Igazija. Talán épp emiatt is nekem azok a legszebb történetek, amikor két ember egy korábbi életszakaszában együtt volt, aztán valami történt amiért vége lett és később mégis egymásra találnak. Ehhez mondjuk a nagy érzelmek mellett bátornak is kell lenni és szerencse is kell, a galamb nem repül a szánkba. Szoval meglepően sok ilyen eset van, de ennél is sokkal több lenne, ha az ilyen emberek bátrak lennének, nem állnak fenn később sem leküzdhetetlen akadályok (pl. a világ két pontján élnek) vagy épp nem foglalt egyik vagy másik, amikor rájönnek, hogy a régi szerelem még érdekli őket. Sok 30 -as és idősebb tesz fel itt is , máshol is olyan kérdéseket,hogy megkeresse-e a régi nagy szerelmét..erről már pszichologusok véleményét is olvasgattam. Persze ebben soknál benne van az is ,hogy az idő megszépitette, és ábrándozik, de nem mindenkinél. Most egy teljesen más témáju facebook csoportban vagy benne, és mindig meglepődök, hogy ha feljön a szerelem téma, sok mára már nyugdijas ember irja, hogy neki nem a házastársa a nagy ő és mennyit gondol egy másik régi szerelmére.. a szerelem biokémiáját még nem ismerjük ma elég jol, de nemrég olvastam, hogy az az anyag,ami ezért felelős , a legelső szerelembeesésnél kezd termelődni , 30 honapig termelődik, és kutatások szerint a következő szerelembe eséseinknél mindig egyre kevésbé tud termelődni, ez persze bonyolultabb dolog, nem mindenkinek a legelső a legszebb, de ez magyarázza, hogy sok ember egy életre "benne ragad" a legelső szerelmi élményében, akár évtizedek mulva is eszébe tud jutni. visszatérve a kérdésedre : igen, vannak ilyenek, persze. és olyan is, hogy mindketten egymás ideáljai lennétek, de valamiért mégsem ezt hozza az élet. ha olyan egyszerű lenne minden, hogy Igazi az, akivel házasodok, akkor nem jutna 100 házasságra 60 válás és nem lenne a fennmarado 40 házassábgol még egy csomo boldogtalan. és nem lenne annyi rossz kapcsolat.
2016. jan. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!