Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Húszon x évesen hogyan adott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Húszon x évesen hogyan adott anyagilag egy párnak/házaspárnak, hogy lakást tudjon venni?

Figyelt kérdés

Sok olyan választ láttam már ezen az oldalon, hogy fiatalok már meg tudták venni a lakást, kocsit és már rögtön babát is tudtak vállalni.

Szerintem mondjuk azért nem ez a jellemző, mert 25 évesen ha mondjuk főiskolán/egyetemen tanult az illető, akkor jobb esetben pár év munkaviszonya van, abból meg még nehezen lehet összegyűjteni egy lakásra/házra való árát, főleg, ha mellette albérletben laknak.

Környezetemben is akikről hallok, hogy lakást vettek abszolút nem csak saját erejükből, hanem inkább szülői segítséggel vagy megörököltek valamit.


Ti erről mit gondoltok? Környezetetekben mi a jellemző?


Hozzáteszem, hogy mi is szülőktől kaptunk már valamennyi segítséget, de ha ez nem lenne, akkor még fényévekre lennénk a lakásvásárlástól, pedig ketten elég jól keresünk, viszont az albérlet sajnos meg nem 2 fillér. :/


2015. dec. 7. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Hitellel, amit évtizedek alatt tudnak csak visszafizetni.
2015. dec. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

hitel+lakáskassza+szülők/rokonok segítségével


pár szülő köt a gyerekének lakáskasszát mondjuk 18 éves korában, és abból pár év alatt összejön a hitelképességhez való önerő

2015. dec. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én 24 vagyok, és a családunk birtokában van 2 ház, 1 balatoni nyaraló, 3 lakás(abból az egyik az enyém, és csak rám vár), az egyetlen bökkenő, h nekem meg nincs barátnő,, akivel összeköltözhetnénk.

Az élet már csak ilyen, kinek ez, kinek az hiányzik.

2015. dec. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Az elettarsam par eve vett kozosen hitelre egy lakast a most mar exnojevel. A hitel 30 ev mulva jar le. A baratomnak inkasszozza a bank a havi torlesztot a szamlajarol, ha a csaj nem fizeti. Amikor rajott, h folyamatosan csalja a csaj, akkor a baratom hanyingert kapott a notol es a lakastol is es eljott. A kornyektol is undorodik, akkor se szerette azt a helyet.

A csaj nem akarja eladni, a baratom meg igen. Evek ota megy a huzavona meg a szemetkedes. Soha nem kap tobbe uj hitelt, h legyen lakasa, amiben lakni is tud.

Meg az ugyvedek se tudnak mit kezdeni ezzel vagy megszabaditani a lakastol meg extol. Az ex megmondta, h nincs senkije,aki Tvallalna a hitelt. Es olyan atb. Szos, negativ, hazsartos idegroncs nonek, ha nem szerzunk pasit, akkor soha nem szabadul meg a baratom a hiteltol.

Ennyit a kozosen hitere vett lakasokrol.

Mostmar banja, h nem maradt alberletben.

Meg mindig venni akarsz hitelre...?

2015. dec. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Hát én egyedül számolok...

kb 1.5 év minimálbér + prémium mellett majdnem 1 milkát raktam félre + majdnem ugyanennyit költöttem műszaki cikkekre...


Havi szinten kb 120e Ft-ot tudok félre rakni, tehát az egy évben kb 1.44 mil.


lassan 23 éves vagyok, tehát 25 éves koromra lenne kb 4 millióm félrerakva, akkor ha csak 120-at rakok félre és nem csinálok megtakarítást...


Megtakarítással + egy kis plusszal szerintem 5-6 millió kijönne.


Nem vagyok tisztában az ingatlan árakkal, de ha tudok kötni olyan szerződést mint az egyik rokonomék akkor lehetne saját házam...

Kifizetett egy X összeget aztán meg törleszti a maradékot, csak nem a banknak hanem az adott személynek.


22F

2015. dec. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

lakástakarék+spórolás=önerő+hitel=lakás

nálunk ez a képlet

2015. dec. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

hitel

örökség

szülői támogatás


Amúgy ezen az oldalon mindenki 18 évesen különköltözött a szüleitől, azonnal munkába állt, eltartotta magát, tanult párhuzamosan és gazdag pasit/nőt szedett össze, nem tudtad? :D

2015. dec. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én környezetemben és családomban elég változó a helyzet.

Egyik ismerősömék pl. a pasi apjának a házába tudtak beköltözni, ott az emeletet kiépítették önálló lakrésszé, a papa már idős, kölcsönösen jól jön a segítség, a fiataloknak a gyerekekhez, az öregnek meg hogy nincs egyedül.

Egy másik ismerősöméknél úgy volt, hogy a szülők tettek félre, és vettek egy kis másfél szobás lakást az ismerősöm részére, kiadták albérletbe, míg saját keresete nem lett.

Egyik unokatestvéremnél ketten testvérek és elváltak a szüleik, már a szülők mindketten meghaltak és az unokatesóim az örökösök, mindkettőnek meglett a lakás örökségből.

Egy másik unokatesóméknál még a szülők építettek egy többgenerációs házat, és mindkét gyereknek megvan a saját emeletrészén a saját komplett lakása.

Nekem nem terveztek nagyon előre a szüleim, a lakáskasszában sem bíztak, magam kezdtem gyűjteni, és így 30 éves koromra álltam úgy, hogy komolyabban lekezdhettem lakásokat nézni és idén nyáron mire olyan stádiumba került a lakáskasszám, sikerült is, amit nem költöttem el, félretettem, lekötöttem még a lakáskassza mellett, lett annyi önerőm, hogy kaptam egy kedvező hitelt (ketten még könnyebb lett volna).

2015. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
# 8 Időpont ma 15:51 - még annyival kiegészíteném, hogy havi 30ezer alatti a törlesztőm és 8 év alatt kifut.
2015. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#5 áruld már el, hogy 1,5 év minimálbér hogy jön ki 2 millióra?
2015. dec. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!