Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Húszon x évesen hogyan adott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Húszon x évesen hogyan adott anyagilag egy párnak/házaspárnak, hogy lakást tudjon venni?

Figyelt kérdés

Sok olyan választ láttam már ezen az oldalon, hogy fiatalok már meg tudták venni a lakást, kocsit és már rögtön babát is tudtak vállalni.

Szerintem mondjuk azért nem ez a jellemző, mert 25 évesen ha mondjuk főiskolán/egyetemen tanult az illető, akkor jobb esetben pár év munkaviszonya van, abból meg még nehezen lehet összegyűjteni egy lakásra/házra való árát, főleg, ha mellette albérletben laknak.

Környezetemben is akikről hallok, hogy lakást vettek abszolút nem csak saját erejükből, hanem inkább szülői segítséggel vagy megörököltek valamit.


Ti erről mit gondoltok? Környezetetekben mi a jellemző?


Hozzáteszem, hogy mi is szülőktől kaptunk már valamennyi segítséget, de ha ez nem lenne, akkor még fényévekre lennénk a lakásvásárlástól, pedig ketten elég jól keresünk, viszont az albérlet sajnos meg nem 2 fillér. :/


2015. dec. 7. 11:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy külföldi minimálbér... :-)
2015. dec. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Basszus, tanár vagyok és 120 a nettó fizetésem, más meg ennyit rak félre és diplomája sincs? Ne már....:-((((
2015. dec. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#10:

19*77=1463

tehát 19 hónap szorozva 77e-el = 1.46 mil

+ prémium


mivel szülővel élek így olcsóbban jöttem ki egy hónapban mint azok akik albérletben élnek...


meg ha nagyon számolni akarunk akkor még ehhez jön a húsvét, szülinap......ajándék pénzek is :)


amikor elkezdtem dolgozni akkor pár hónapig nem is kellett hazaadnom, mert úgy beszéltük meg, csak később szükségessé vált


amikor munkahelyet váltottam akkor volt 700e Ft félre rakott pénzem


amikor kiszámoltam, hogy mennyit kerestem, mennyit tettem félre, mennyit költöttem műszaki cikkekre akkor én is csodálkoztam...


az elején excelben vezettem a bevételeket és kiadásokat, még a talált 5Ft-ot is beírtam :) pontosan láttam mire mennyi megy el a pénzem...elég jól betudtam osztani


22F

2015. dec. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ajándék pénzekkel meg prémiummal, meg ha a család hozzátesz a kiadásokhoz úgy egyszerűbb. Nekem mondjuk a mostani az első munkahelyem (9 év alatt), ahol kaptam egyáltalán prémiumot, de sok helyen a munkabéren felül semmi nem volt. A családtól meg csak minimális mértékben kaptam pénzt ajándékba (inkább tárgyi ajándékokat kaptam, egyedül a még élő anyai nagyszüleim, akik néha küldtek 5000Ft-ot, de ez nem jelentős, ez összesen egész eddigi életemben - 31 év - sem éri el a 100.000Ft-ot), annyi, hogy albérletre nem kellett költenem, és haza sem kellett adnom (igazából azt sem támogatták, hogy dolgozni kezdtem anno főiskola mellett...). Nekem idén nyárra jött össze lakásra a pénz, hitellel. Ha viszont az ingatlanárak maradtak volna a 2-3 évvel ezelőtti szinten, még kevesebb is elég lett volna, csak a pénz jelentősebb részét pont az utóbbi 3 év adta, így a kedvezőbb árakkal nem tudtam kalkulálni, mert előtte nem volt stabil munkám, és jóval alacsonyabb volt a fizetésem, mint most.
2015. dec. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!