Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire rontja az esélyeimet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire rontja az esélyeimet egy nőnél, ha még otthon lakom a szüleimnél 29 évesen?

Figyelt kérdés

2015. dec. 23. 11:27
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
59%

Tudod, vannak nők akiknek számít, hogy legyen saját vagy albérlet és vannak akiknek mindegy.

Olyan nő biztosan nincs akinél ez hátrány tehát a következtetés valóban az, hogy rontja az esélyeidet.

2015. dec. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
56%

Maradjunk annyiban, hogy van, akinél rontja az esélyeidet.

Azt azért ki lehet szűrni, hogy valaki mennyire önálló, mennyire felelősségteljes, mennyire tudatos, mennyire lehet rá számítani, mennyire tervez előre.

Én ha ilyen nagy mellénnyel vádaskodó embereket látok az önállóságról dicsekedni, mindig felmerül a kérdés bennem, hogy mi van, ha kényszerhelyzetbe kerül? Arra is van mentőterve, vagy lógó orral visszakullog majd oda, ahonnan jött?

Nekem nagyon fontos volt, hogy el tudjak költözni, és véglegesen, a lehetőségeimből a legjobbat hoztam ki, amit lehetett. Épp elég akadályon kellett átvergődnöm, hogy mindenféle eshetőségre felkészüljek, és semmit ne bízzak a véletlenre.

Másnak talán más az életútja, mások a lehetőségei, és belefér az esetleges hazaköltözés, ha úgy alakul, nekem nem fért bele, ahhoz viszont össze kellett szorítanom a fogamat egy időre, hogy elérhessem.

De láttam már olyanokat, akiket felkészületlenül ért egy rossz időszak, és visszavettek a dicsekvésből és azok lenézéséből, akik lassabban hozták össze azt a szintet, de tartósabb eredménnyel.

Nyilván, aki kiszolgáltatja magát felnőttként, az egy speciális kategória, de önállótlan lehet albérletben, saját lakásban is valaki, nem csak szülőkkel.

2015. dec. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
43%
Ki a f4sz szavaz le állandóan? :O De főleg, néhány válaszomat miért?!
2015. dec. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
24%
Esélytelen vagy, hacsak nem nézel ki úgy, mint egy félisten.
2015. dec. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
52%

Amit a 8-as írt, botrányos. Egyrészt kérdezném, az neked az élet, hogy időnap előtt kilöknek otthonról, aztán kiló ideget megeszel, mire rájössz, hogy tudd magad eltartani? Szép családi háttered lehet. :S

A másik az, hogy miért lenne önnállótlan, aki otthon él 29 évesen? Én csak pár évvel vagyok fiatalabb a kérdezőnél, de még én is otthon élek a családi házunkban. Sőt, még a tesóm is, szóval 4-en élünk egy nagy családi házban.

Egyetem alatt magamra főztem, mostam, takarítottam évekig, laktam több helyen albérletben, tehát az önállóságot megtanultam már 18 évesen. Férfi létemre házias vagyok, tudok főzni, mosni, takarítani, mivel anyám rá nevelt erre, de itthon szerinted van 2 mosógép, 2 gáztűzhely, 2 vasalódeszka csak azért, hogy az ilyen tré felfogású nőknek imponálhassak, hogy mindent külön csinálok? Nem, nincs és az ilyenek miatt nem is lesz. :D Lehet, hogy te rossz viszonyban vagy a szüleiddel, és igyekeztél már 18 évesen kirepülni otthonról, másrészről egy önigazolást kerestél az által, hogy te vagy a "Jani", mert neked senki sem pofázhat, hisz már akkor elköltöztél. Ismerek olyan srácot, aki 350.000 Ft-ot keres havonta, most 28 éves, és direkt lakik otthon, mert jóban van a szüleivel, van külön szobája, és gyűjti a pénzt a saját lakásra, ahova pár éven belül el fog költözni. Ja, és a barátnői is elfogadták ezt mindig, értelmes, művelt nőkről beszélek.

De nem keres mindenki ennyit, én sem, és a nagy átlag sem, szóval nem tudom mire kell verni a melledet, hogy mindenáron elköltözzön az ember 22-25 éves koráig otthonról, amikor a magyar átlagkereset kb. 100 ezer Forint. Biztos jobb dolog más zsebét tömni albérleti pénzzel, ráadásul akkor, amikor olyan gyökkettő nőkkel találkozik az ember, hogy a haja égnek áll, és jó ideig még komoly barátnőt sem lehet összeszedni manapság. Akkor egyedül verje a farkát egy lakásban? A kocsiról még nem is beszélve. Minek az? Majd akkor ráér, ha már van komoly társ, tervezni lehet családot, életet, és kell hozzá egy autó is. De ilyen tré fizetésekből, amiket itt fizetnek - miközben szarra sem becsülik a dolgozót-, hogy vegyen kocsit, ráadásul ki akar nullára kijönni csak azért, hogy megfeleljen egy materialista felfogású embernek, aki semmibe vesz másokat csak azért, mert ő nem lehet "Jani", aki idő menekül a szülői házból?! :)

Ezzel az erővel le lehetne oltani minden 30 körüli nőt, aki még otthon él a szüleivel, a férfiak zöme mégsem problémázik ezen. Ismerek a szomszéd utcában egy 41 éves nőt is, aki még otthon él a szüleivel. Önálló, van stabil munkája, éppen csak férje-párkapcsolata nincs, és a szüleivel jó a viszonya. Fent lakik az emeleten, a szülei a földszinten. Kocsija is van, teljesen önálló ember, csak otthon él. Miről beszélünk?

Jó lenne gondolkodni kicsit, mielőtt néhány ember kinyitja a száját. Nem mindenkinek tolnak a segge alá mindent a szülei...:)

2015. dec. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
42%

Fúúú, hát nagyon-nagyon meggondolnám, kedjek-e ilyen pasival. Én 20 éves korom óta albérleteztem, magam fizetem a számláimat, háztartást vezettem, tanultam, dolgoztam, volt, h mindezt egy időben. A szüleim annyit tudtak segíteni, h adtak zöldségeket, gyümölcsöket, ezeket ők termelték meg és nagyon hálás voltam/ vagyok érte mai napig.


Egy olyan ffi, akinek 29 évesen anya keni reggel a szendvicset, tölti a tejet, a vajas kést és a tányért is anya rakja el utána nem túl vonzó, mert azt jelenti, hogy a belem ki fogom dolgozni, mert nemcsak magam után, hanem őutána is rendet kell raknom, felmosni a sáros padlót a cipőlehúzás után, kimosni a zuhanyzót, lemosni a kabin üvegét, a tükröt fogmosás után, bevásárolni, mert hiába írtam ki a hűtőre cetlire, h mi hiányzik, ő elfelejti, meg nem érdekli, nincs benne a napi rutinjában ez, stb. Egy felnőtt ember már nehezen változtat a szokásain és nem biztos, h én leszek az, aki miatt változni akar.

Borítékolható a mindennapos veszekedés. Kösz, nem.

2015. dec. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
58%

36-os

"Borítékolható a mindennapos veszekedés. Kösz, nem."


A veszekedés szerintem maximum az olyan fa**ságaid miatt lenne borítékolható mint pl. "lemosni a tükröt fogmosás után". De most komolyan, ki az aki minden fogmosás után tükröt is mos? Vagy te valami vízköpő vagy?

Egyébként tényleg sokan óriási arccal döngetik a mellüket hogy hát ők már 20 éves koruk óta önállóak stb. csak azt valahogy mindig elfelejtik hozzátenni hogy a nagyrészt szüleik pénzéből...

2015. dec. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
44%
"Egy olyan ffi, akinek 29 évesen anya keni reggel a szendvicset, tölti a tejet, a vajas kést és a tányért is anya rakja el utána nem túl vonzó" - Ez rendben van, de a kérdező ilyet nem írt. :-)
2015. dec. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
79%

Hát szerintem elég gáz, egy olyan emeberre alapozni, akit még nem is ismersz. Én a komoly kapcsolatok híve vagyok, na de ha úgy kezdené a csávó, hogy ő a szüleivel él, mert velem akar házat venni, akkor szerintem menekülnék! Ez kb olyan szintű dolog miből amikor az első randin a nő már a házasságról beszél és arról, hogy hány gyerekük lesz. Túl elhamarkodott. Attól, hogy valaki komoly kapcsolatot akar, még a többség eleinte szereti élvezni a fiatalságra jellemző párkapcsolati formát, és nem rögtön egy házon akar gondolkodni. Vagy mi van ha az illetőnek már van háza? Vagy nincs annyi pénze? Ha nem találsz pár 20 év múlva sem, akkor otthon maradsz? Ezer dolog lehet ami miatt felesleges így gondolkozni. Egy kis önállóság nem ártana ilyen ügyben.

Persze nem gáz, ha valaki muszájból a szüleivel lakik, de azért azt is be kell látnod, hogy a párodnak csak idegenek a szüleid, és eléggé zavaróak bizonyos esetben, pl nem lehet túl izgi úgy romantikázni, hogy a szomszéd szobában ott szundít az anyós... Ez attól is függ, hogy milyenek a szülők, mekkora a ház, milyen a viszonyuk a gyerekükkel, stb.

2015. dec. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
26%
#36: miért gondolod, hogy aki otthon él, annak keni az anyja a vajaskenyeret, meg alárak mindent? El vagy te tévedve ember így Karácsony előtt! :D
2015. dec. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!