Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben mit kellene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben a helyzetben mit kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem vagyok egy olyan srác, aki kifejezetten barátnőt akar, inkább a jövőmre koncentrálok, mindjárt végzek már a 2. szakmámmal is, aztán megyek valahova dolgozni stb. Ez volt így eddig a jó része.


A rossz az, hogy a környezetemben szinte mindenki vagy már párkapcsolatban él, vagy párkapcsolatban fog élni. Örülök nekik, de valamiért zavar. Normális körülmények között nem érdekel, meg inkább kifejezetten most hátránynak éreznék magam mellett valakit, de mikor meglátom a haverjaimat a barátnőikkel "kisebbségi komplexusom" van.


Ők meg ugye annyit áradoznak róluk, meg olyanokat mondogatnak amit végképp nem szeretnék hallani, de most nem mondom oda hogy "hé figyu, nem érdekel", és valljuk be, kicsit önbizalomromboló úgy ott lenni 7 ember között, hogy mindenki a párjával, kivéve én, akinek azért nincs párja, mert eleve nem akar... de ettől még önbizalom rombolónak érzem.


2016. jan. 27. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb súlyosan hanyagolva leszel általuk.
2016. jan. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Több időt vagyunk együtt mint amennyit ők a barátnőikkel de hát ugye az is olyan hogy inkább "szükségkapcsolat" a szexuális életükről való áradozásukkal megspékelve, mert mindig úgy csinálnak mint ha engem érdekelne.


De nem is ez a problémám hogy hanyagolnak vagy sem, mert ennél a helyzetnél igazából az is jobb lenne, de mivel csak szex a fő összetartó erő náluk, ezért nem fognak hanyagolni, így pedig visszajutunk oda, hogy hallgathatom és nézhetem az életüket, ami merően zavar.

2016. jan. 27. 10:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Elkezdeni csajozni.

A tanulás nem zárja ki,hogy barátnőd legyen.

Mond inkább azt,nem vagy sikeres a nőknél,és ezzel a rossz dumával nyugtatod magad,nem 15 éves vagy,hogy csak a tanulásra kelljen, tudj koncentrálni.

2016. jan. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Volt barátnőm több is, de a vége mindig az lett, hogy egy "közösen eltöltött érzelmektől mentes" kapcsolat alakult ki.


Egyértelmű hogyha elmegyek dolgozni, egy ilyen kapcsolatban nem akarok majd arra konkcentrálni hogy még vele is foglalkozzak, munka után, mikor már most is örülök hogy hazaérek. Tudom milyen vagyok, és ha nem érdekel az aktuális barátnő (gyakorlatilag rengeteg nő közül csak 1 volt életemben aki érdekelt) akkor csunyán nem törödnék vele.


Szóval ez a "keress barátnőt" sztori ezért gáz, hajön olyan csaj aki megmozgat oké, de rengeteget járok bulizni mozogni egyéb helyre, ahol szóba is eredek ilyen-olyan ok miatt csajokkal, viszont az elmúlt 200 csaj (ennyi biztos volt), látásra se fogott meg, akiket úgy szemügyre vettem az elmúlt X évben.

2016. jan. 27. 10:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Haverok barátok jönnek mennek. Én is 2 szakmával vagyok. Dolgozok nőm nincs, de nem foglalkoztat a dolog. A fontosabb dolognak azt tartanám első sorban, hogy a magyar átlagkeresetből kitörjek. Aztán max foglalkoztat a dolog, vagy tanulok még esetleg fősuli lefoglalom magam. Annyi befuccsolt kapcsolatról hallani, hogy engem konkrétan nem is izgat a nőkeresés. Keressenek engem akkor max elgondolkodok, hogy akarjam-e. Nem én akarok pedálozni. Többnek érzem magam! Nem önelégültségből, de ne egy olyan lánynak pedálozzak én akinek mondjuk még érettségije sincs és műkörmös végzettségű, vagy virágkötöző, vagy fodrász... Áhh... :D
2016. jan. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hiányszakmában fogok dolgozni, elvileg már lebeszéltem a munkahelyet (még várnak is rám nyárig), 210 nettóért.


Szóval ebből valószínűleg ki lehet jönni, de most megint ott a kérdés, hogy albérlet... kivel? Vigyem oda a haverom aki még bele is menne aztán megint nézegessem hogy hogyan kurogatja a nőjét?

2016. jan. 27. 10:31
 7/10 anonim ***** válasza:
200 ezer nettót én már rég nem tartok sok pénznek. Majd rájössz te is, hogy az ember telhetetlen.
2016. jan. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amíg nem érzed, hogy igényed van a kapcsolatra, addig nem kell erőltetni.

Annak, hogy mégis "irigykedsz" a többiekre, akiknek van barátnőjük, kétféle oka lehet:

- külső: a társadalmi elvárások. A nyomás, amit azért érzel, mert a szüleid, barátaid, ismerőseid, rokonaid azt követelik tőled, hogy legyen párod, élj normálisan, dolgozz sokat, építs házat, szaporodj és sokasodj. Ezeknek a lényege, hogy függetlenek a te saját valódi vágyaidtól és igényeidtől, és egyszerűen csak a társadalmi elfogadást szolgálják.

- belső: a te valódi, saját igényeid, vágyaid. Elsőre egyértelműnek tűnik, de nem az. Az ember önképe jellemzően torz, és meglepő hatékonysággal vagyunk képesek elleplezni saját magunk elől a saját dolgainkat. A látens igények feltérképezése általában nem könnyű, jó onismeret kell hozzá.


Próbáld meg megvizsgálni azt, hogy mik a belső késztetéseid, igényeid! Tényleg nem akarsz társat? Miért nem? Boldog vagy így? Mi kéne hozzá, hogy ez változzon? Miért nem mozgatnak meg azok, akikkel találkozol? Biztos bennük van a hiba, vagy a te saját "beállításaiddal"?

Ha kiderül, hogy kizárólag a külső nyomás miatt zavar, hogy a többiek kapcsolatban vannak, akkor folytasd, amit csinálsz, minden rendben. Erőltetni semmiképp nem kell. Viszont szerintem érdemes ettől függetlenül nyitott szemmel járni és nyíltan közeledni, ismerkedni, hátha olyasvalakivel találkozol, aki igazán megfog és motivál. De ehhez az kell, hogy ismerd a saját mozgatórugóidat is.

2016. jan. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Inkább előbbi jellemző, hogy társadalmi elvárás. A másodikban is van némi igazság, de elenyésző mértékben. Önmagában nem hiányzik senki sem, de ha találkoznék valakivel aki megfog az más kérdés.


Egyébként az ez előttinek meg a 210 nettó egy pályakezdő próbabér, 1-3 hónap múlva ez +20%-al megnő a próbaidő lejárta miatt illetve ezt követően pedig szintén 9 hónap múlva szintén egy 10-20% körüli bérnövekedés követi mivel lesz mögöttem 1 év munkaviszony (nem leszek már pályakezdő) illetve az általános béremelés miatt.


De hogy őszinte legyek a 210 is bőven elég :) 150-el kalkuláltam.

2016. jan. 27. 15:24
 10/10 anonim ***** válasza:
hát remélem és nem csak igérgetnek
2016. jan. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!