Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelem vagy érzelmi/anyagi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem vagy érzelmi/anyagi biztonság? Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Elég csúnya,buta kérdés,de nem tudok dönteni..adott az ex,akivel nagyon boldog voltam,azonban már nem érzem azt,amit régen,inkább megszokás,ragaszkodás,érzelmi,anyagi biztonság és szeretet.

Képbe került nemrég egy új pasi,akibe olyan szinten beleszerettem,mint egy kisgyerek,egyszerűen nevetségesen belebolondultam. Kiderült viszont,hogy rengeteg tartozása van,amit azt mondja fizet már rendszeresen..ettől úgy megijedtem,hogy egy ideig nem is találkoztam vele,az jutott eszembe,hogy ha esetleg oda kerül a sor,hogy összeköltözés,stb,mert már beszéltünk közös akbérletről..akkor majd tőle levonják a kazal pénzt ,én is keveset keresek és nyomoroghatunk a megélhetésért,fiatalként jogosan jut eszembe,hogy még szeretnék élni,nyaralni,elmenni ide-oda,ami ennyi hitel mellett nem igazán menne,nem csak ez miatt,de belé sem vagyok már annyira szerelmes,de folyton rá gondolok,amiket mondott,az a csodálat,amivel rám nézett,hogy mennyire egyek voltunk..

De az ex meg tudná mindezeket adni..vele rossz volt a szex,viszont szeretett,hűséges volt,biztonságban voltam,viszont folyton azon agyaltam korábban is,hogy az új pasival milyen boldog lennék,a szex is hihetetlen,látom,hogy imád és ,mintha a másik felem lenne..

Nem tudom.mit tegyek..maradjak az exxel? Arra gondoltam hátha ha elfelejteném a pasit megszeretném az exem újra ,mert tényleg nagyon jó volt vele régen.

De valamiért nem tudok elszakadni az újtól,mert annyira elvoltunk és boldog voltam,csak hát ezek a nehézségek..és lehet önző dolog,de nem akarok fiatalon nélkülözni,hagyni a biztost a bizonytalanért.Mit tegyek?


2016. márc. 9. 08:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azért nem tudsz elszakadni az újtól, mert ami valóban lényeges egy PÁRKAPCSOLATBAN, azt ő meg tudja neked adni. Bocs, de a jó párkapcsolat nem a nyaralásról és az anyagi biztonságról szól, ez már egy intézményesített valami, ami akár érzelmek nélkül is képes működni hosszú évtizedeken át - kérdés, hogy hogyan, általában rosszul -, tehát elveszti a lényegét.


Csak képzeld magad az ő helyébe, milyen érzés lenne neki, ha ezt mind elolvasná? Hogy a csodálatáért és a hűségéért meg az anyagi támogatásáért cserébe ezt kapja tőled vissza? Korrektnek érzed ezt a szituációt?

2016. márc. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"nem akarok fiatalon nélkülözni,hagyni a biztost a bizonytalanért"


Tévedésben élsz.

Ha a másik VALÓBAN a másik feled lenne, csodálnád őt a hitéért, ami egész életében olyan erős volt, hogy valóban találkoztatok. Sokkal nehezebb EZT összehozni, mint csipp-csupp földi (anyagi) problémákat megoldani - együtt.

2016. márc. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Több millió nem is olyan csipp-csupp szerintem..
2016. márc. 10. 15:55
 14/15 anonim ***** válasza:

Te tudod, hogy neked mi a fontos, én most eléggé faramuci helyzetben vagyok, de átverésnek érzem, ha úgy jönnék össze valakivel, hogy nem szeretem, hogy másba vagyok szerelmes, még akkor is, ha akit szeretek, vele nem lehetek együtt. Pedig nagyon erősen ott az a hiány, az az űr az életemben, mégsem tudnám bárkivel betölteni, aki mondjuk éppen biztosítaná a megélhetést, de semmit nem érzek iránta, vagy nem őt szeretem, hanem mást. Tudom, hogy így magammal cseszek ki még ki tudja, meddig, és én szenvedek tőle, de nem megy.

De anyagi bizonytalanságban sem élnék, viszont ha a másik fél nem egy lusta dög, azért lehet ösztönözni meg segíteni neki, és előrébb lehet jutni, nekem is sikerült.

Csak a te szövegedből azt érzem, hogy egyiket sem érzed igazán befutónak, és persze megvannak hozzá a logikus érveid is. Hidd el, ha bármelyik olyan hatással lenne rád, hogy igazán akarod, nem vacilálnál.

2016. márc. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#13, a MásikFeled mellett többmillió is csipp-csupp lenne, hidd el.

Ha meg nem, akkor ne dobálózz ilyenekkel pls, hogy "mintha a másik felem lenne" ...


(#12)

2016. márc. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!