Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhes a feleségem, de most...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhes a feleségem, de most akarok válni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk házasok, mindkettőnknek stabil az anyagi helyzete, és a házba is beférne a baba, szóval minden körülmény adott, hogy az a baba megszülessen. Csak ugye kb fél éve a kapcsolatunk reménytelenül megromlott. A feleségem nem tudja, hogy válni akarok, de szerintem ő is érzi, hogy már nem jó a kapcsolatunk. A baba biztos az enyém, ugyanis a heti 1 szex az maradt, de az se olyan már, mint régen. Nem akarom ott hagyni a feleségem a babával, ugyanis mégis csak az enyém, és a gyereknek is jó ha a szülei együtt vannak. Viszont én már soha nem fogom szeretni a feleségemet. Most mit csináljak?

29/F



2016. márc. 19. 19:05
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Mondkuk itt egy dolgot nem ertek. Ha valni akartal es nem vagy bele szerelmes, akkor miert nem huztal gumit ? Plane ha tudtad hogy nem vedekezik (arrol ne is beszeljunk hogy esetleg azt mondta hogy vedekezik de vegul megse). Tudod ha szexeltek, abbol gyerek lehet...

En el tudom kepzelni, hogy a feleseged erzi hogy gaz van es azert akarta mindenaron a gyereket mert azt hiszi(rosszul) hogy az majd megmenti a kapcsolatotokat. Kisgyerekes anyukakent mondom : nem menti meg, sot.

Az elso idoszakban folyamatosan faradtak es kialvatlanok lesztek, az eletetek a gyerek korul fog forogni. Meg azok a hazassagok, kapcsolatok, amik egyebkent jok, azokat is elegge megviseli a gyerekvallalas (tapasztalatbol beszelek) hat meg azokat ahol amugyis gondok vannak.

Szoval szerintem gondold vegig : ok, a szerelem elmult. Ez onmagaban lehet gaz de nem veszes, a szerelem minden kapcsolatban elmulik de megmaradhat a szeretet, a tisztelet, hogy jo a masikkal lenni. Ha ez meg megvan, akkor gondold vegig hogy tudsz-e tovabbra is mellette elni ilyen korulmenyek kozott.

Ha nem, es ez mar nem is hozhato helyre, akkor viszont legyel korrekt a felesegeddel es kozold vele a tenyt. Azt is, hogy amennyiben ugy dont hogy megtartja a babat, te tovabbra is apjakent kivansz rola gondoskodni, anyagiakban, kozos programokkal, ertve ezalatt azt, hogy vele allandoan kapcsolatban maradtok majd, ez a pici orok eletre osszekot benneteket. De hidd el hogy egy gyerek kivaloan tud alkalmazkodni ahhoz is, plane ha szuletesetol ez a helyzet, hogy a szulei nem elnek egyutt, viszont nincs veszekedes es feszko korulotte.

2016. márc. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
76%
párterápia segíthet. jobb megmenteni egy kapcsolatot mindig, főleg ha gyerek is van. a szerelem lehet hogy elmúlt, de attól még szeretheted a másikat, és érezhetitek jól magatokat együtt.
2016. márc. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
14%
párterápia, ekkora hülyeséget, majd nekem azt mondja egy hülye hogy szeressem a feleségem és onnantól szeretni fogom, jó vicc
2016. márc. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
50%
Amiket ide leírtál azt mindenképpen beszéld meg a feleségeddel. Lehet, hogy ő még mindig szeret és azt hiszi, hogy minden rendben van és úgy akar neked gyereket szülni. Aztán ha később derül csak ki, hogy mégsem minden oké, már késő lesz. Az egy dolog, hogy te nem akarod, hogy abortuszra menjen, de lehet, hogy ő meg nem akar olyan embernek gyereket szülni, aki nem szerelmes bele és a váláson gondolkodik! Üljetek le és beszéljétek meg, hogy képzelitek a jövőt, együtt vagy külön, gyerekkel vagy gyerek nélkül, mert itt az ő életéről is szó van, nemcsak a tiédről!
2016. márc. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
63%
szted ahol már ki is mondja valaki, tulvan a gyászfolyamaton, hidegen hagyja az egész érzelmileg, azon mit lehet még változtatni , és minek ? csak mert életük végéig akkor sem lesznek együtt, ez biztos abbol ,ahogy ir és amilyen hidegen áll már most is az egész kapcsolatához... akkor meg nem mindegy, hogy egy ujszülöttnek vagy egy kisovodásnak válnak el a szülei ? amugy igy jobb, mert tudod, más az, ha valaki vaknak születik és ehhez szokik és más, ha lát, és később vakul meg...
2016. márc. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Leültünk beszélni. Nagyon nehéz volt elmondani, de sikerült és megértette. Reálisan kellet döntenünk, ugyanis ez a szerelem nem fog visszajönni, is ezt a feleségem is megerősítette, viszont, abban egyetértettünk, hogy a baba marad, és hogy egy gyereknek család kell. Abban is egyetértettünk, hogy szeretjük egymást, és hogy muszáj szerelmesnek lennünk, hogy együtt éljünk. Viszont én válni akartam. Az volt a baj, hogy az anyagi helyzete ugyan mindkettőnknek stabil, de az enyém sokkal jobb, és a ház, a kocsi és minden az enyém. A feleségem retteg attól, hogy a baba nem hozzá fog kerülni (bár én erre kevés esélyt láttok, mert úgy tudom a bíróság majdnem mindig az anyának adja a gyereket ) szóval együtt maradunk, mint „két barát” aztán csak kialakul. Szóval nem válunk. Az orvoshoz meg húsvét után rögtön megyünk.
2016. márc. 20. 15:55
 27/33 A kérdező kommentje:

Mármit nem muszáj szerelmesnek lennünk, hogy együtt éljünk.


Bocsi

2016. márc. 20. 16:21
 28/33 anonim ***** válasza:
74%
Eh. Nem mondom, hogy rossz döntést hoztatok, és úgy látom mindketten értelmes emberek vagytok. De baromira sajnálom szerencsétlen gyereket. Ha ilyen közegben fog felnőni, azt hiszi majd ez a normális, és ilyen egy kapcsolat, házasság. Kőkemény munkájába fog kerülni, hogy később érzelmileg helyrehozza magát.
2016. márc. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
minek szexeltél vele védekezés nélkül ha fél éve ott akarod hagyni?
2016. márc. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
82%

pff

két bolond egy pár

szóval szerelem nincs (nem baj) de sose volt (ez baj)

és ebbe a baromi stabil kapcsolatba jön egy gyerek, ami hatalmas próbatétel


úgyis váltok!

2016. márc. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!