Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk, ti hogy reagálnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk, ti hogy reagálnátok erre a nem mindennapi helyzetre?

Figyelt kérdés

Röviden a történet: pár hónapja vagyok együtt barátommal. Teljes a harmónia, bizalom, szerelem. Tudja, hogy sok exemmel jóban vagyok, szoktam velük találkozni, baráti kapcsolatot ápolok velük. Szerencsére ez a legkisebb mértékben sem zavarja, nem tilt, nem féltékenykedik (nem is lenne rá oka, mert hihetetlenül szeretem).

A minap összeültem 2 exemmel dumálni, iszogatni. Szóba került, hogy legközelebb szervezhetnénk ezt hétvégére, mert hamar le kellett fújnunk az estét, mivel mindenki dolgozott másnap. Én hétvégente barátommal vagyok, így mondtam, hogy úgy megyek csak bele, ha ő is jöhet. Persze, mondták, hogy felőlük nyugodtan, sőt, szívesen megismernék azt, aki miatt a fellegekben járok.

Nade valljuk be, ez elég meredek szitu a külső szemlélők számára. Már az is, hogy sok exemmel heti szinten dumálok, találkozom, mindenféle hátsó szándék nélkül. És ők is mondták, hogy más exeikkel ez nem is működött, mert egyedül én tudtam normálisan kezelni a helyzetet (értsd: nem csikarok ki belőlük bókokat, nem kelletem vagy játszom meg magam, nem kárörvendek, furkálódom, nem nosztalgiázunk, de ettől függetlenül képesek vagyunk egymás vagy a saját hibáinkról beszélni. Sokukkal volt eleinte vita különböző félreértések miatt, ez szerintem természetes, de ma már mindenki képes a helyén kezelni a szitut).

Szóval, párom egy végtelenül toleráns ember, és tényleg olyanokkal találkozna, akik nem versengeni akarnak vele, (vagy nosztalgiázni velem,) hanem megismerni, barátként kezelni. Semmiképp nem akarok hazudni neki, hogy csak haverok, mert ez így olyan, mintha titkolnivalóm lenne. Viszont félek, hogy ezt már ő is nehezen kezelné.

A válaszoktól függetlenül is meg fogom ezt vele beszélni, de érdekelne, hogy mennyire kiakasztó ez a szitu, mennyire készüljek kellemetlen fogadtatásra.


És mielőtt valaki megkérdezi: fogalmam sincs, mit tennék fordított helyzetben. De lányokkal alapból nehezebben jövök ki, és nem biztos, hogy tudni akarnám, milyenek voltak exei. Tiltani én se tiltanám senkitől, de lehet nem is vennék ilyesmiben részt. Aztán fene se tudja, de biztos, hogy kiverne a víz.


2016. ápr. 8. 01:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Elképzeltem a szitut. Toleranciából bennem sincs hiány, de őszintén szólva nincs az az Isten hogy ilyesmibe belemenjek. :) Ez persze nem jelenti azt hogy a párod nem fog igent mondani. Én kicsit hülyén érezném magam abban a helyzetben.

2016. ápr. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondok én cifrábbat...

Az én barátom exét ismerem, barátnők voltunk, most is aránylag jóban vagyunk, a csajnak a barátja pedig az én barátom haverja.

Hétvégenként összejárunk sörözni, iszogatni.

Nincs semmilyen féltékenykedés vagy dráma és ez így van jól.

Mondd meg a párodnak, hogy örülnek a boldogságodnak és meg akarják őt ismerni, ennyi.

2016. ápr. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szia

Először is, köszönöm, hogy ilyen normálisan reagáltál :)

Teljesen megértelek, hasonlóan vagyok vele, de a lányok azért némileg mások. Mondjuk ezzel ellent mond, hogy első exem utánam következő nője az egyik legjobb barátnőm lett. De ott én voltam az ex, és hihetetlenül jól megértjük egymást a leányzóval. Ők azóta szétmentek (elég nagy haraggal sajnos), én mindkettőjükkel jóba vagyok továbbra is, és nincs feszültség se szerencsére. Viszont ez tényleg egy nagyon kivételes eset. Sok nő nagyon rosszindulatú ilyen helyzetben.

Egyébként nem haragudnék rá, ha nemet mondana, akkor valahogy úgy szerveznénk, hogy legyen időm rájuk is, és páromra is. Ők is megértenék szerintem, szóval ez sem lenne probléma.

De tényleg fura, pont ezen nevetgéltünk, hogy mennyire abszurd szitu, mégis jól elvagyunk, mindenféle dráma nélkül.

2016. ápr. 8. 01:28
 4/13 A kérdező kommentje:

#2 Akkor nem csak én vagyok ilyen fura helyzetben :)

Örülök, hogy vannak még, akik jól tudják kezelni az ilyesmit.

2016. ápr. 8. 01:29
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

- Szia drágám! Nincs kedved összeülni a lyuksógoraiddal?

- Ó, dehogynem!


Te mégis mit gondolsz?!?!

Hogy ugyanez fordítva történjen az persze kizárt. Nők...

2016. ápr. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 datass ***** válasza:
100%

Esélytelen.


Valahogy nem tudnám elképzelni hogy ott ülök életem szerelmével a volt szexpartnerei között és békésen iszogatjuk a sörünket...


Tudom egy "felnőtt ember helyén kezeli a dolgokat (c)" és a "múlt az csak múlt (c)" és stb bölcs szavak,de mikor ott vagy és veled történik meg ez élőben... bazzeg legyünk őszinték... ezekkel az emberekkel lefeküdt és valamikor volt közöttük valami érzelem, nekem még beszélgetnem is kell velük és együtt eltölteni időt...


Plusz ráadásként: már arcokat/személyeket is tudnék társítani Pistához meg Józsihoz akik eddig csak szóban mint "ex" léteztek, és végig azon kattogna az agyam, hogy Pista/Józsi vagy ketten együtt párom reszelik.



Kösz nem! :D

2016. ápr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Rettentően megértő vagyok. Deee ez nekem sok lenne. Ott lenne Előttem, hogy ez vagy az lefeküdt a párommal, csókolta stb... Ez így egyszerűen nem fér össze. Nem. Picit sem. Elém állnál ilyennel egyértelműen nemet mondanék. Meg fordított esetben én találkoznék exeimmel nagyon zavarja szerintem. És még ha jóban is maradtam exemmel sem kerestem a társaságát. Ott volt neki a barátja és tudtam, hogy féltékenykedik. Inkább mondtam neki ne is beszéljünk nem akarok ebből gondot.
2016. ápr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Fallen125 válasza:
100%

Szia


Nekem jelenleg van barátnőm, és mindennél jobban odavagyok érte, bízok is benne, de azért ebbe semmivel sem lehetne belevinni engem.. Ez persze csak az én véleményem

2016. ápr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Fallen125 válasza:
Igen, egyébként érthető hogy nem tudod mit tennél fordított esetben, de nálunk szerintem neki nem tetszene hogy ex-el tali
2016. ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Lenne közös téma, ez kétségtelen. De inkább kihagynám.
2016. ápr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!