Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartja so férfi a mai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartja so férfi a mai napig természetesnek hogy csak a nő feladata főzni?

Figyelt kérdés

Sőt még az összes házimunka is? Annak ellenére hogy a nő is ugyanúgy egész nap dolgozik?

Ha háztartásbeli az más téma, most azokról a párokról beszélek ahol mindkét fél dolgozik.


2016. máj. 28. 09:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
12%
Ne te szabd már meg másnak az elveit, keress olyat, aki nem ilyen!
2016. máj. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, inkább azok ilyenek, akik el lettek kényeztetve és mindent megcsináltak helyettük otthon, nekik meg semmit nem kellett. Az én családomban nem ez a módi, nálunk a férfiak is mindig kivették a részüket akár a főzésből is, és jól főznek (apám, mindkét nagyapám, amíg erejük volt hozzá, öcsém is), nálunk természetes a munkamegosztás.
2016. máj. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
26%
És miért tartja sok nő mai napig természetesnek, hogy a férfi fizet minden randin meg ha bármi baj van minden felelősség átpasszolható neki "ő a férfi" bemondásra? És ha elrontja még jól be is szólhat neki?
2016. máj. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Titusztitusz ***** válasza:
8%
Mert a "főzés", akárcsak pl. a "gyereknevelés", időtlen idők óta a nő feladata volt, és normális esetben ma is az...Megvannak mindig a jellegzetesen "női", és "férfi" jellegü munkák...Függetlenül attol, hogy MINDKÉT FÉL DOLGOZIK munkahelyen is...Pl. "férfi jellegü" ténykedés mondjuk a kertásás, betonkeverés, fűkaszálás, vasvillázás, bútorok költöztetése, stb,stb...És a "női jellegü" ténykedések közzé tartozik pl. a porszívózás, mosás, mosogatás, sepregetés,takarítás, meg stb,stb...Éshát legfőképpen ugye a "főzés"...Ez van hölgyeim...(Feministák csaholása meg nem érdekel, ha valakinek ilyen jellegü fröcsögnivalója van felém, azt nyugodtan meg is takaríthatja...)
2016. máj. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
4:ez csak akkor lenne elfogadhato indok haaa tobbi noi munkakor es feladat is be van tartva: tehat a no nem dolgozik hanem te tartod el.
2016. máj. 28. 10:59
 6/29 anonim ***** válasza:
84%

A társadalmi, patriarchális normák miatt...Amik viszont szerencsére lassan, de biztosan összedőlni látszanak.

Egyébként gyorsabban meg lehetne oldani a dolgot, ha a nők felnyitnák a szemüket, és egyszerűen azt mondanák: NEM.

Nem vagyok cseléd.

Én az életben nem jönnék össze olyan pasival, akinek nem 50-50% az alap.

2016. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
27%
Nem tagadom jo hogy neha haza erek es meleg vacsora var. De ha nincs kedve akkor nem fog nem fogom elvarni megcsinalom en mondjuk fozes mosogatas mosas elmegy de a tobbit ne nekem keljen csinalni :D megmondom oszinten nem szeretem a hazi munkakat :S de az nem azt jelenti hogy nem is segitek.
2016. máj. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
7.:miert szerinted a no szereti munka utan hullafaradtan a takaritast es a wc pucolast? Elarulom a titkot hogy ugyanugy nem szereti mint te.
2016. máj. 28. 11:21
 9/29 Titusztitusz ***** válasza:
18%
Kérdező...Hagyjuk már ezt a manipulatív szöveget...A nők a férfiaktol AKKORIS ELVÁRJÁK GOND NÉLKÜL azt, hogy pl. ha a járdát újra kell betonozni, akkor még MUNKA UTÁN(!!), meg MUNKA MELLETT(!!) is elvégezzék ezt a feladatot...Sőt...Az a különbség a "férfiak", meg a "nők" között ilyen téren, hogy egy MAGÁRA VAlAMIT IS ADÓ férfi mindezt MAGÁTOL IS TUDJA, és nem szokta átháritani a nőkre a feladatot...Pedighát Ő IS MONDHATNÁ:"Anyukám, ÉNIS DOLGOZNI VOLTAM EGÉSZ NAP, úgyhogy ki vagyok fáradva, ezért menjél ki TE, és betonozd le a járdát"...LÁTTÁL TE MÁR ILYENRE PÉLDÁT???? Én még nem...És énsem tennék ilyet soha...Márminthogy kiküldjem a feleségemet bármikor is pl. fát hasgatni, "merthát olyan fáradt vagyok az egész napi munka után"...AKÁRMILYEN FÁRADT IS VAGYOK, ha egyszer fát kell hasgatni, betont kell keverni, ÉN MEGYEK mindig elvégezni a munkát...Még akkoris, ha a nejem történetesen egész nap otthon volt...Viszont ez az elv fordítva is pontosan így áll:Akármilyen fáradt és kimerült is a nejem, mosogatást,főzést,mosást,takarítást szinte mindig ő végez nálunk, akár otthon vagyok egész nap, akár nem...(Mondjuk egyszer-egyszer,kivételes alkalmakkor, amikor mondjuk valami közbejön a munkahelyén, és túlóráznia kell, EGYSZERÜBB ételeket énis meg szoktam időnként főzni, de csak szigorúan a magam részére...Az igazsághoz mondjuk ez is hozzátartozik azért...És nem azért csak a magam adagját szoktam elkészíteni, mert önző vagyok, és érzéketlen, hanem legfőképpen azért van ez, mert a NEJEM NŐI ÖNÉRZETE nem engedi neki azt, hogy az ő adagját is én főzzem meg...)
2016. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Úristen ez beteg XD
2016. máj. 28. 11:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!