Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom alkoholista, "sikeres"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom alkoholista, "sikeres" terápia után visszaesett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 hete megállás nélkül iszik, féltékeny, néha agresszív de nem bánt fizikailag. Minden nap elhiszi, hogy holnaptól nem iszik de biztos, hogy ma is részegen jön. Kórházban vagyok több mint 1 hónapja, holnap engednek ki és meghalok az aggodalomban hogy tényleg megvan-e az albérletünk. Nem dolgozik, a betegség miatt engem is kirúgtak. Nem akarom elhagyni mert szeretem és alkohol nélkül nagyon jó ember. Mit tehetek?

+1 Lehet, hogy terhes vagyok... Amit akartunk, de fene se gondolta hogy visszaesik!!

Mit tehetek? Látom hogy ő is szenved de nem tudja abbahagyni, fizikailag rosszul van az elvonástól...


2016. jún. 19. 11:35
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Egyszerűen minden gyökerestül felfordult. El se akarom hinni, vissza akarom kapni az életem. Legszívesebben a kórházban maradnék, itt nyugalom van...
2016. jún. 19. 11:39
 2/18 anonim ***** válasza:
"szeretem és alkohol nélkül nagyon jó ember. Mit tehetek?....... de nem tudja abbahagyni" Ugye tudod pontosan a választ?
2016. jún. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
megvilágosodtam!!! én nem iszom hanem alapból folyamatosan jó ember vagyok így nem látja senki a kontrasztot hogy mennyivel rosszabb is lehetnék akár....most kezdjek én is inni hogy értékeljenek a csajok???
2016. jún. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 rrrrrreennnnn ***** válasza:
56%

Az én csalàdomban is volt(Hàla Istennek, hogy csak volt) olyan, aki "alkohol nélkül jò ember", csak èpp rèszegen szétverte

a csalàdjàt.

Majd fog bàntani fizikailag IS!

Nem tudja abbahagyni, te magad írod.

Ebben megint az esetleges terhesség a "gond".

Ez a "fene se gondolta, hogy visszaesik" elég nagy könnyelműségre vall. Vàrni kellett volna!!!!

Egyikőtöknek sincs munkàja. A terhességet àllandò idegben akarod kiviselni? Elàrulom: nem fog menni.

A gyerek alkoholos àllapotban fogant...

Tudod ennek következményeit?

2016. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Tudom nem ez a lényeg de mikor fogant (ha..), még nem volt képben az alkohol.

2016. jún. 19. 12:13
 6/18 anonim ***** válasza:
"Nem akarom elhagyni mert szeretem..." - akkor szeressed, es ne itt panaszkodj, hanem tedd tonkre a sajat meg az esetleg gyereked eletet is egy hasztalan,fereg fuggo alkoholista mellett eldegelve boldogan. Szia.
2016. jún. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Noblesse Oblige ***** válasza:

Fuss neki még egyszer a történetnek!

Mióta iszik? Így ismerted meg vagy ez mostani hóbort?

2016. jún. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
1 hete iszik, amúgy 20 éve de terápia után volt és józan mikor megismertem.
2016. jún. 19. 12:31
 9/18 rrrrrreennnnn ***** válasza:
58%

20 éve iszik?Gyönyörű. Kb. a csontvelejéig hatolt màr a pia...

A teràpia utàn szedett valami gyògyszereket? (Ilyen pszichiàtriai, stb szir-szarokat) Szerinted egészséges gyereket nemzett?

Tegyük fel, igen. De mint mondtam, nem fogod tudni kihordani ilyen idegàllapotban. De megint tegyük fel, mégis...Aztàn az örökös rettegés, hogy ugyan elissza-e a gyerek pelusa àràt, ugyan megvan-e még az albérlet àra, vagy viheted a gyereket a híd alà...

Ez volt a terhesség része... Tehàt imàdkozz, hogy ne legyél az!!!

Ha megùsztad, tedd össze a két kezed és pakoljàl.

2016. jún. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

A kérdés az, hogy ő maga felismeri-e a problémát. Hajlandó lenne-e érte tenni? Magától szakemberhez fordulni újra?

Illetve fontos szempont az is, hogy mi váltotta ki nála, miért esett vissza? Megviselte, hogy kórházban vagy, munkájával gondok, esetleg egyéb?

Én nem törnék ilyen könnyedén pálcát felettetek. Azt mondom, hogy amennyiben magától(!), illetve ha beszéltek a dologról és benne felmerül, hogy tegyen érte, tud újra változtatni, segítséget kérni, illetve sikerül kideríteni az okot, hogy miért esett vissza, akkor mellette állnék, próbálnék neki segíteni. Akár az esetleges gyermek is lehet motiváció, bár én egyelőre nem árulnám el neki a helyedben.

Az, hogy fizikailag rosszul van az elvonástól, egy olyan tünet, amiben kaphat segítséget, ha kér. A fő kérdés az, hogy ő maga akarja-e.

2016. jún. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!