Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom alkoholista, "sikeres"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom alkoholista, "sikeres" terápia után visszaesett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 hete megállás nélkül iszik, féltékeny, néha agresszív de nem bánt fizikailag. Minden nap elhiszi, hogy holnaptól nem iszik de biztos, hogy ma is részegen jön. Kórházban vagyok több mint 1 hónapja, holnap engednek ki és meghalok az aggodalomban hogy tényleg megvan-e az albérletünk. Nem dolgozik, a betegség miatt engem is kirúgtak. Nem akarom elhagyni mert szeretem és alkohol nélkül nagyon jó ember. Mit tehetek?

+1 Lehet, hogy terhes vagyok... Amit akartunk, de fene se gondolta hogy visszaesik!!

Mit tehetek? Látom hogy ő is szenved de nem tudja abbahagyni, fizikailag rosszul van az elvonástól...


2016. jún. 19. 11:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Jaj, köszi. Megviselte hogy kórházban vagyok ez biztos, gyakorlatilag majdnem meghaltam. De hát már felepultem, annyira nem volt szükség erre... :( Tudja ő is, hogy probléma és hajlik a segítség kérésre (onsegito közösségek, esetleg pszichiatrian lehoznak róla) de valahogy a végére elhiteti magával hogy menni fog egyedül...
2016. jún. 19. 13:59
 12/18 rrrrrreennnnn ***** válasza:

Nagyon szép ez a romantikus hozzààllàs, mentegetés, hogy azért iszik, mert megviselte, hogy kòrhàzban vagy, meg stb. Csak tudod ezzel az a baj, hogy a későbbiekben is lesz mindig ok.

Most ezért, szerdàn meg mert nincs pénze, pénteken mert süt a Nap, szombaton meg mert hideg van.

Az alkoholistàknak mindig van okuk, magyaràzatuk.

Tudod, ennyi erővel minden màsodik ember piàlhatna.


Akkor egész életedben ez lesz, akàrmilyen akadàly jön, iràny inni.

Nézd, leírtuk egy pàran, làtszik, hogy hinni akarsz, mentegeted.

Tégy akkor belàtàsod szerint és akàrmi lesz, viseld a következményeit.

De kérdem én: most nem volt elég a sajàt bajod, még miatta is bele kell dögleni az idegbe a KÒRHÂZBAN...

Te tudod.

Sok szerencsét. Szia.

2016. jún. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
35%
Borzaszto veszelyes hogy ilyen felelotlen emberek is vallalhatnak gyereket. Miert nem gondolsz mar a babara aki lehet hogy mar a hasadban van? Neki ilyen eletet szansz? Egy alkoholista mellett kelljen elnie? Olvassgass itt beszamolokat arrol hogy ez milyen jo volt azoknak a gyerekeknek felnoni... es te meg mentegedet. Nem vagy anyanak valo, ne haragudj. Ha az lennel az elso lenne a gyerek es nem az hogy egy beteg fuggot mentegess mert szarik bele mindenbe. Szanalmas.
2016. jún. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

rrrrrreennnnn,

Az, hogy a te családodban hogy alakult az alkoholista családtag sorsa, nem determinálja, hogy mindenki ugyanígy fog járni.


Nekem is alkoholista volt az apám. Ő olyan szinten, hogy elhagyta érte a családja. A kiskorú testvéremék előtt próbált öngyilkos lenni, több alkalommal. És ez csak egy a sokból. Pszichiátrián, terápián, mindenhol volt.

Évek teltek el. Ha stresszt kell oldani, néha iszik. De több "kisebb" visszaesés után megtanulta irányítani. Van mértéke, mint bármely normális embernek.


Az, hogy nálad rosszul alakultak a dolgok, nem jelenti azt, hogy a kérdezőnél is így lesz. Tök jól teszed, hogy felvázolod a saját rossz tapasztalataidat, mert segíthet neki dönteni, de az, hogy ilyen szinten megalázod azért, mert segíteni szeretne annak, akit szeret, szomorú. Nagyon.

2016. jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 rrrrrreennnnn ***** válasza:

14

Ne haragudj màr, kb. egy mondatban vàzoltam, h anno mi volt a csalàdomban.

De légyszives olvasd màr el a többi kommentem.

Mi abban a megalàzò, hogy nem tudja kiviselni a terhességet ilyen rettenet idegàllapotban, hogy mi vàrna rà a későbbiekben, stb?

Ha megalàzò stìlusròl beszèlsz, olvasd màr el az előttem szòlòt, "leokàdta" a kérdezőt.

De hozzàd nem is szòltam azt hiszem.

Mindenki a sajàt sorsa kovàcsa, tett fel egy kérdést. Reagàltunk.

Mentegeti, hadd mentegesse.

Persze, lehet segìteni, csak ésszerű hatàrokon belül.

Ennyi!!!

2016. jún. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én nem estem vissza, a barátom meg többször is és már vagy 2 éve volt neki utoljára... szóval: lehet.

Azt mond neki, hogy ahogy sikerült egyszer, sikerülni fog megint, mert erős. Így meg félember, akár hogy is vesszük.

Apának meg teljesen alkalmatlan.

2016. jún. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Természetesen mindenkinek joga van a boldogsághoz, annak is, aki alkoholista (de képes volt letenni az italt). Nem venném a bátorságot, hogy egy karosszékben üldögélve egy huszárvágással leírjak mindenkit, aki ivott. De arról határozottan lebeszélnélek, hogy olyasvalakire pazarold az életedet, aki jelenleg is iszik. Tapasztalatból írom, hogy tök jó dolog, hogy milyen jó ember, mikor nem iszik, csak éppen iszik. És olyankor jellemzően nem jó emberek. Nem veri minden alkoholista a hozzátartozóit, de lelkileg megnyomorítja őket. Szóval ha jót akarsz magadnak és a születendő gyerekeidnek, akkor ne ilyen férfit válassz! Egy szinten túl mindenki magáért felelős. Ha ott hagyod, sé ő lecsúszik, az nem a te hibád.
2016. jún. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó. Szombaton hazautazom. Nehéz lesz de nem bírom idegileg, félek az utcán egyedül, félek hogy szembejon. A héten utcára került, én ezt már nem viselem el. De végig se tudom nézni ahogy az utcán meghal, jó lesz az a 250 km...
2016. jún. 23. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!