Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavar, hogy a barátom szegény,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zavar, hogy a barátom szegény, és ez rossz érzés?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez egy érzékeny téma, és ezért nem is tudtam erről beszélni senkivel.

Mindketten tanulunk, egykék vagyunk és a szüleinkkel élünk. Az ő édesapja kb. fél éve hagyta ott őket az anyukájával, aki nem keres túl jól, az apja nem támogatja őket semmivel.

Dolgozik persze a barátom, de egyetem mellett év közben necces.

Az én családom elég stabil, a szüleimnek vállalkozása van külföldön, de nem élünk mi sem kacsalábon forgó palotában. Mellette én is próbálgatom a szárnyaimat a tanult szakmámban.

Szóval újabban látom a barátomon, hogy pl. nem telik neki kondibérletre, nem vesz új ruhákat, kevesebbszer járunk el enni/inni, ha mégis, mert a barátainkkal megyünk, kevesebbet fogyaszt. Kérdezi, hogy ez engem zavar-e, hogy pl. nem tud velem eljönni egy-egy koncertre, bulira, persze mondanom kell, hogy nem, dehogy, közben persze vele akarok lenni végig.

Kerestünk megoldásokat, pl. bográcsozunk valahol a barátokkal étterem helyett, mozi helyett otthon nézünk közösen sorozatot ha rossz az idő kint, de mégis kellemetlen helyzet.

Rossz róla beszélni, de kérlek, ne ítéljetek el ilyesmi miatt.

1,5 éve vagyunk egyébként együtt és elképesztően szeretem.

18L (21F)



2016. júl. 21. 00:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
ha ezen kívül szeretitek egymást, akkor nem kellene, hogy befolyással legyen a kapcsolatotokra. Persze a mai világban érthető, hogy feltűnik, sok fiatal le van égve és rossz érzés.. de a lényeg, hogy legyetek ott egymásnak jóban rosszban és szeressétek egymást. majd csak jobbra fordul. nem mondom azt, hogy nem fontos a pénz, mert ez hazugság. de végső soron nem ez lesz a fontos az életedben, mikor majd visszaemlékszel, hogy pénz így pénz úgy, hanem a kapcsolatok és hogy boldog voltál.
2016. júl. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten meg tudom ezt érteni. Az én párom is sokszor mondja, ha kitalálok valami programot, hogy nincs pénze rá. Engem ebben inkább az zavar, hogy számomra az a fontos, hogy együtt legyünk és ha neki nincs pénze én szívesen meghívom, de makacs és azt nem szereti. Ez egy átmeneti állapot, szerintem próbálj meg ezzel együtt élni addig amíg megoldódik a probléma. Azt mondod még diák és mellette tanul. Ha végzett a tanulmányaival és lesz rendes munkája úgy is több pénze lesz. Egyelőre ilyen miatt fölösleges aggódni hisz ez nem marad élete végéig így.
2016. júl. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
38%
Valahol érthető, de ha ennyire zavar téged, miért nem kéred meg a szüleidet, hogy adjanak neki munkát a vállalkozásukban, és akkor jobban kereshetne? Ne csak elvárások legyenek, hanem megoldások is kínálva. Mellesleg szerintem marhaság étterembe járkálni folyton, meg moziba is, valamint minek ruhákat venni állanódan, meg eljárni inni/enni, ha otthon és haverokkal összedobva harmad annyiból ki lehet hozni egy jó kis főzést? :) Kettesben filmezni is jobb, minthogy végig más krákogását, köhögését hallgasd a moziban. Néha ok, de sűrűn felesleges ilyen helyekre járni, nem szarrágóskodásból írom, de 18 vagy, még nem tudod, milyen magadtól megélni. Ha szülők jómódúak, vajon miért nem kapsz elég pénzt arra, hogy olykor te is meghívd a barátodat erre-arra? Miért csak a férfi kiváltsága ez?
2016. júl. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk fizethetnéd neki azt a koncert jegyet meg egyebeket amire neki nem telik, de neked igen... Vagy ezzel mi a gond? Mást nem tehetsz, ha szegény akkor szegény, majd változik ha kijárja a sulit és normális munkája lesz.
2016. júl. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Meg szoktuk hívni egymást, de ez csak oda-vissza rendszer köztünk.

A szüleim vállalkozása, mint mondtam, külföldön van, nem ott élünk, és étteremről van szó, amihez a régésznek tanuló barátomnak nincs sok köze/ügyessége...

Szociálisak vagyunk eléggé mindketten, ezért rossz "bezárva" lenni, szeretünk mászkálni mindenfelé.

2016. júl. 21. 00:59
 6/21 anonim ***** válasza:
16%
Aki egyetemre jar az nem.lehet szegeny. Szerintem mivel a te csaladod jomodu ezert nagyok az elvarasaid. Ahhoz h kimutasd valakinek,h szereted,es a szerelemhez nem kell penz. Mert ha letepek az ut szelerol a bnomnek egy viragot lehet jobban orul neki mintha elviszem egy puccos etterembe.. magasak az elvarasaid,se ez ertheto hisz ebben nottel fel.
2016. júl. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
én is diák vagyok és a barátom is. nekünk sincs valami sok pénzünk, szóval olyan sok mindent nem csinálunk. ha egyikünknek van pénze, akkor meghívjuk a másikat és kész. ez egy átmeneti állapot. egyetem után majd több pénzünk lesz és többet járunk el. butaság egy ilyen kis dolog miatt szomorkodni... ha felnőtt lenne és épphogy el tudja tartani magát, akkor megérteném hogy zavaró, de így tényleg hülyeség.
2016. júl. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
5%
Aha, tehat amugy sincs konkretan semmi kilatasa az eletre, es emelle meg elmegy regesznek tanulni. Nem itellek el, de tudd mikor kell majd a jovoben megszabadulni a lehuzo, tipikus szerencsetlen emberektol akiknek nincs penzugyi intelligenciaja, mielott teged is lehuznak magukkal.
2016. júl. 21. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
Ne élj nagy lábon,ne legyenek nagy elvárásaid ha nincs pénz akkor ne szocializálodj,te nem tudod mien rossz pénz nélkül ,én tudom,adj a barátodnak pénzt kondibérletre,vagy vegyél új rihát neki,és ne te várd még el ,hogy ö fizessen Neked valamit
2016. júl. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha régész lesz később se veti majd fel a pénz....

A szerelmeteket azért ne kezdje már ez ki.

A fiú nem éhezik, tanul, dolgozik. Sajnos Neked kell lejjebb adni az igényekből.

2016. júl. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!