Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet valaki ilyen ember? 21N

Figyelt kérdés

Úgy vagyok már vele, hogy nem érdekel, de muszáj kiírnom magamból, hátha tud valaki a tapasztalatai alapján segíteni.


Kb. 2 éve, de több is van az már, hogy megismertem egy srácot, akivel ismerősök, majd pedig barátok lettünk. Akkor mind a ketten kapcsolatban éltünk, ő azóta is. Nem akarom nagyon részletezni, csak a lényeget írom. Az elején tényleg jóban voltunk, kedves, aranyos, barátságos volt, sokszor már-már túlzásba 'ragadt' rám. Az az igazság, hogy sokan mondták nekem, hogy kétszínű, sunyi, alattomos alak, de mivel velem sosem volt ilyen, nem érdekelt. Adtam egy esélyt neki. (sajnos)


Egy idő után észrevettem, hogy nem baráti jellegű a szándéka. Igaz, csak beszélt a dolgokról, de sokszor úgy éreztem, csak a félelem miatt nem lép valamit, illetve mert nem kapott tőlem zöld utat. (Megjegyzem: tőlem egy foglalt pasi sem kap!)


Na tehát amellett, hogy tette a szépet, folyamatosan igényelte azt, hogy visszajelzéseket kapjon tőlem. Pontosabban: dicséretet, elismerést, véleménykinyilvánítást. Jó, mondjuk sokat dolgozott és tanult is, de nem ő az egyetlen. Úgy kell elképzelni, hogy mindig mutogatta a munkáit, terveit, mesélt és várta, hogy megveregessem a vállát, mondván: "Ez az! Szép munka! Csak így tovább!" Hogy miért én? Mert más nem tette...


Megmondom őszintén, akkor még sajnáltam. Hiszen annyit láttam az egészből, hogy szegény srác mennyit teper és senkinek sem tűnik fel. Nem kap egy jó szót sem. Na nekem meg nem fájt, megdicsérgettem. Ha szüksége volt tanácsra, beszélgetésre, bármire, ott voltam neki. Jó, persze ő is fényezett engem., de észrevettem, hogy inkább egy idő után én vagyok ott neki, ha kell, fordítva már nem igazán.


A minap is elmesélte, hogy mi minden történt vele, mi mindent tett le azóta (mióta nem beszéltünk, jobb is volt teszem hozzá addig, míg nem láttam) az asztalra stb. Persze a "be vagyok rád indulva" típusú szövegelés sem maradhatott el. Fogalmazzunk úgy, hogy barátnő ide, vagy oda, nem zavartatta magát sosem. Nem megyek bele miket mondott, de ha engem ütnének/fizetnének sem kellene ilyen partner.


Az elején, közepén is láttam, hogy valami nem smakkol vele, de azt vettem észre, hogy elszaladt vele a ló. Egyre több kell, hajtja magát, és nem nagyon bánja, ha ezzel megbánt másokat. És most ezt csinálta. Nem engem, de olyasvalakit, aki nekem fontos. Ha valamit elakar érni, mint a tank... Ahogy idősödik, annál kivertem, sunyibb és alattomosabb.


És most állok, azon merengve, hogy hogyan lehet ilyen ember valaki? Miért pont velem, akire bármikor számíthatott rám? Minek az ilyen embert kell kihasználni, bántani? Ezt sosem értettem meg, de nem is fogom már szerintem... Mintha tárgyként, eszközként kezelné az embereket. Hízeleg, majd hátba szúr.


Amilyen kis szende, olyan sunyi manipulátor.

Annyira sajnálom a rá szánt időmet...


Mit csináljak? Mert előbb, vagy utóbb (inkább előbb) újra felbukkan majd. Nem akarom, hogy tudja, nekem ez rosszul esett.


Hogy kell az ilyenekkel bánni?


2016. júl. 25. 19:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt még megjegyezném, hogy ez többről többre lett. Az elején kis aranyos volt, aztán ahogy vastagodott, idősebb lett, úgy vált ilyen ember. Komolyan, én nem hiszem el, hogy ilyen valaki... De mint mindig, ezt is kitudná dumálni, jönne az önsajnálat.
2016. júl. 25. 19:08
 2/9 anonim ***** válasza:
Sokan nem olvassák végig a regényt, de én átverekszem rajta magam.
2016. júl. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy-két mondatot szerkezetileg nem tudok hova tenni:

"Ahogy idősödik, annál kivertem, sunyibb és alattomosabb."

"Minek az ilyen embert kell kihasználni, bántani?"


Ezt viszont jelentésileg:

"Miért pont velem, akire bármikor számíthatott rám?"

Most akkor téged használt ki, vagy valakit, aki közel áll hozzád?


Egyébként meg egyszerű: emberileg csalódtál benne, nyomul is rád barátnő mellett, nem érdemes vele foglalkozni.

"mióta nem beszéltünk, jobb is volt teszem hozzá addig, míg nem láttam"

Ha ezt a mondatodat jól értem, akkor nem igazán hiányzik az életedbe ez az ember.

Talán van benne egy enyhe nárcisztikus hajlam, de ettől függetlenül az lenne a legegyszerűbb és legtisztább, ha nem barátkoznál vele tovább és megszakítanátok a kapcsolatot.

2016. júl. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

# 3 Bocsi, csak kissé idegesen gépeltem, nem olvastam át.


"Ahogy idősödik, annál kivertebbé, sunyibbá és alattomosabbá válik."


"Miért pont velem, hisz rám bármikor számíthatott?".

2016. júl. 25. 19:20
 5/9 anonim ***** válasza:
ezt hívják úgy, hogy szociopata...
2016. júl. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Noblesse Oblige ***** válasza:
Mikor legközelebb jön vagy egyenesen elé állsz, és elmondod a szitut. Vagy pedig sosem érsz rá. És egy idő után feladja.
2016. júl. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy ment az úton úgy nőtt az egója. Te is leírtad, a célokért mindent. Te is csak egy cél vagy akit a saját maga módján megpróbál elérni. Kitudja hány ilyen cél van még rajtad kívül is.
2016. júl. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Székely emberként írom ezt neked.


Hosszútávon nincs jövője ennek a kapcsolatnak, se mint barát se mint élettárs.

2016. júl. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az ilyeneket véletlenül nem energiavámpírnak hívják?
2016. júl. 25. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!