Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A szerető szó miért csak ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerető szó miért csak ezt jelenti manapság?

Figyelt kérdés

Aki járt valaha általános iskolába vagy középiskolába, az ének óráról emlékezhet rá, hogy a szerető szó régen (50-100-150 éve és még régebben) azt jelentette, amit ma kb a barátnő/barát jelent.

"Jaaaaj, elhagyoooott a szereeetőőőőm..." - Vagyis otthagyott a barátom/barátnőm. Régen ha két ember úgy volt együtt, mint ma egy párkapcsolatban két ember házasság nélkül, azt szeretőnek hívták.


Oké. Legyen. Az az idő elmúlt. De ma meg már még arra sem szokták a szerető szót használni, amikor két ember összejár dugni. Pedig emlékszem édesapám is mesélte, hogy a '60-70-es években még simán csak arra is használták a szerető szót, amit ma csak szexpartnernek hívnak. Akik nem mindketten szerelmesek és csak összejárnak.


Én vagyok ilyen régi módi (24 évesen...), hogy a szerető szót még használom arra is, amikor két független ember összejár dugni?

Ezek a fosok, mint a dugópajtás meg ilyenek, még 10 éve sem nagyon léteztek, csak most jöttek be az angol nyelvből lefordítva.

Múltkor mondtam társaságban hogy van egy szeretőm, erre egy nyomi elkezdett bármi háttérinfó nélkül háborogni, hogy miért csalom meg a barátnőmet. Nem is volt barátnőm, csak így hívtam akivel akkor összejárogattam. Ő mi lenne, ha nem a szeretőm?



2016. szept. 26. 09:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Azt is jelenti, amit te mondasz, de nem az a bevettebb használata. Ennyi az oka.

Pl. arra is használható, hogyha az adott pasi/csaj piszok jól dug, akkor bizony ő egy "odaadó és figyelmes szerető". Csak manapság már ritkán használják ilyen értelemben. :)

2016. szept. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A szerető értelmi jelentése eredendően: valaki, aki szerelemmel szeret engem. A férjek szótárában továbbra is megmaradt ez a forma, míg a feleségek szótárában büdös qrvára változott. :-))

Mellesleg, ha belegondolsz, a házasság szó is hatalmasat változott. Régen a házasodás azt jelentette, hogy mikor megnősült, saját háza lett. A föld, az agyag adva volt, a szalma is, fát meg az uradalmi erdőből kaptak. Összeálltak rokonok-barátok, és pár nap alatt "házas" lett az ifjú férj.

2016. szept. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!