Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkednek így a nők,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért viselkednek így a nők, akik olyan társat választanak, akinek már van gyereke mástól?

Figyelt kérdés

A közvetlen környezetemben is egyértelmű tendencia, és itt gyakorikerdeseken is látom, hogy míg a férfiak minden további nélkül elfogadják a párjuk nem velük közös gyerekeit, addig a nők folyamatosan fúrják a férjük/élettársuk gyerekeit.

Legtipikusabb példa, amikor természetesnek veszik, hogy a társuk törődik azokkal a gyerekekkel, akik vér szerint nem is az övéi, pl. este játszik velük, hozza-viszi őket a suliba, együtt élnek, sokszor még anyagilag is helytáll értük, de amint felmerül, hogy (pl. az anya külföldi újta, vagy egyéb miatt) a férjük gyerekei akár csak pár hónapra odaköltöznének hozzájuk, azonnal kiakadnak, hogy ne, mert az már túl sok, nem férünk el, jaj mi lesz.

Pont egy játszótéri anyuka kiakadását hallgattam tegnap, hogy eddig havi 5 napot voltak náluk a férje gyerekei, de férje most 10 napra akarja növelni, és ő ezt nem fogja engedni, mert így meg úgy, az agyára mennek azok a gyerekek. Holott pontosan tudom, hogy említett férj anyagilag is, és minden szempontból milyen sokat segített azoknak a gyerekeknek, akik nem is az övéi. És ezt kapja vissza. Milyen alapon???



2016. szept. 30. 23:56
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
58%
arra emlékezteti őket, hogy a pali már volt valaki másé szerintem.
2016. okt. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
32%
Olyan alapon, merthogy ő a nő. Mégis hogy képzeli egy alávaló férfi???
2016. okt. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
40%
Tipikus feminista szemét stílus. A nő az nő a férfi meg csak egy senkiházi.
2016. okt. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
78%
Olyan alapon,hogy a nõ vezeti a háztartást és a volt exeket sem kell félteni,mert igyekeznek befolyásolni a gyerekeket,tisztelet a kivételnek.
2016. okt. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
85%
Ez alapvető magatartás: a férj gyerekei nem élnek velük, ergo nem is tartoznak a szűk családhoz, tehát le vannak sajnálva. Szűk környezetemben is több példát láttam erre, meg végül is testvéremék is iskolapéldái ennek a fenti modellnek.
2016. okt. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg pont ugyanannyira jellemző, hogy a pasik nem fogadják el igazán a párjuk mástól származó gyerekeit. Valljuk be őszintén, nem is lehet könnyű, egyik félnek se, a gyerekek is gyakran idegenkednek az új pártól, hamar odavágják, hogy nem vagy az apám/anyám, pláne kamaszkorban. Sokszor más a családi kultúra, szokások, amit lehet "otthon", az "itthon" nem szokás, stb, stb.
2016. okt. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
92%

Én csak két olyan esetet ismerek a környezetemben, ahol ez a felállás, hogy a pasiknak már van gyereke.

Egyik helyen semmi probléma, ott a pasi tartja magát ahhoz, hogy továbbra is ő az igazi felelős a gyerekeiért, nyilván a barátnője is besegít és egész jól megvannak, sosem hallottam még kolléganőmet panaszkodni amiatt, mert a párjának van már gyereke.

A másik férfi a baráti társaság tagja, ő viszont egész egyszerűen, ő viszont egész egyszerűen úgy gondolja, hogy a gyerekek ellátása annyira női munka, hogy amíg nem költözött össze a jelenlegi barátnőjével, addig szombatonként beugrott az exéhez megnézni a gyereket,most viszont szeretné minden második hétvégén elvinni magához péntek estétől, mert hogy ott a Kriszti, aki majd főz neki, és ha úgy alakul akkor kimos a gyerekre, meg rendet tesz utána.

Az első esetet nézve én is azt mondom, hogy ez így oké, nem az új társ nyakába lett varrva a gyerek körüli dolgok megoldása, de nincs is panasz.

A második esetben a barátnőtől el lenne várva, hogy ő gondoskodjon csak a gyerek szükségleteiről, miközben nem is az ő gyereke. Plusz ugye közös kassza van, tehát így nézve, akkor is Kriszti pénzéből is támogatva van a gyerek, ami ugyanolyan ebben az esetben, mint amit írtál, hogy a pasik is elfogadják a társuk előző kapcsolatából született gyereket, anyagilag is részt vesznek a nevelésükben.

De azt nem vetted figyelembe, hogy tőlük ezen kívül nem igazán szokták az anyukák elvárni, hogy mostantól kezdve ők főzzenek, mossanak és takarítsanak a hozott gyerek után.

Talán ezért van, hogy a nők több esetben panaszkodnak.

2016. okt. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
89%
Az en paromnak is van fia, 9 eves. Mi kulfoldon lakunk,de a szuneteket altalaban nalunk tolti mindig. En sosem emlitettem neki ezt,mert nagyon szeretem a fiat! Az en fejemben sosem fordult meg olyan,hogy en azt a gyereket nem szeretem,mert nem az enyem! En tudtam mit vallaltam,mikor osszejottunk. Hogy van egy gyerek,es arrol is gondoskodni kell. Sajnos nagyon sokan ezt nem ertik meg
2016. okt. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ez azért van, mert általában a nőnél van a gyerek. Tehát ott adott. Pl. családi kirándulásoknál mindig adott, hogy jön. De a nem velük lakó gyerekek mindig bizonytalanok. Jönnek-e, van-e akkor programjuk.


Meg sokszor van, hogy az "új nő" azt mondja, nem bírja a gyereket - és valljuk be, a gyerek is a szülőjéhez megy láthatásra - inkább elmegy otthonról, akkor is ő a rosszfej. Ha meg nem, akkor azért főzzön meg nekik.

2016. okt. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
89%
Mivel gyakrabban neveli a nő a gyereket válás után, ezért az új pasi annak tudatában kezd bele a kapcsolatba, hogy ott bizony lesz egy új velük élő gyerek is. Mielőtt költözne megismeri a gyereket, egyszerűen van kontrollja a szitu felett. Fordítva ez nincs mindig így. A gyerek ugye az anyjával él, apuka pedig minden hétvégén elhozza egy napra. Ez így megy évekig, aztán egyszer csak közlik, hogy akkor holnaptól vigyázz erre a gyerekre minden egyes nap. Persze, aki gyerekes pasival jön össze, annak számolnia kéne ezzel a lehetőséggel, de valahol megértem, hogy nem a felhőtlen öröm és boldogság az első gondolatuk. (Főleg, ha a férjük egy szerencsétlen, aki nem neveli a gyereket, vagy nem gondolja, hogy segítenie kéne a megnövekedett házimunkában.)
2016. okt. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!