Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi is az igazi boldogság?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi is az igazi boldogság? Van? Melyik a jobb, ha kihasználnak vagy ha boldogtalan vagy?

Figyelt kérdés

Ha őszintén szeretek, hiszek, bízok, akkor kihasználnak.

Ha nincsenek meg ezek bennem, akkor nem lehetek sohasem teljesen boldog.


2016. okt. 3. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Értem mit mondasz. Járom az utadat!
2016. okt. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

jah, ismerős helyzet.. 😔

megoldást én sem tudok rá

25L

2016. okt. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem az a boldogság, amikor minden tökéletes, hanem amikor a tökéletlenséget elfogadod tökéletesnek.
2016. okt. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Őszintén szeresd MAGAD, higgy MAGADBAN, bízz MAGADBAN! És akkor nem fogsz csalódni, boldog leszel ;)


Ha szereted magad, mások is szeretnek majd, ha hiszel magadban, mások is hisznek benned, ha.. ha egyedül boldog vagy, akkor mások is boldogok lesznek veled :)


Előbb a saját portádon rakj rendet, hogy tudj vendégeket fogadni :)

2016. okt. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Legyen sok pénzed.
2016. okt. 4. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Az igazi boldogság másokat boldoggá tenni.

De Jézus azt mondta: Szeresd felebarátodat, mint önmagadat! Ne engedd magad kihasználni :)

Nem igaz, hogy ha bízol, kihasználnak! Keress megfelelő embert.

2016. okt. 4. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

„Az igazi boldogság másokat boldoggá tenni.”


Ez elég nagy hülyeség, mert a boldogság, az szükségleteink-vágyaink kielégítéséből fakad, tehát csak és kizárólag saját magunkból. Arra meg aligha van szükségünk, hogy mások szükségleteit vágyait kielégítsük, azokra őnekik van szükségük, azok bennük vannak. Bennünk más dolgok vannak, nekünk azokkal kell foglalkoznunk.

Ennyi önzőségre szükség van! Persze ez nem azt jelenti, hogy innentől le kell szarni mindenkit, mert nekünk vannak társas szükségleteink, amik boldoggá tehetnek, hiszen társas lények vagyunk, szükségünk van rá.

Na meg persze egy tanító-ápoló stb személyiségben lehet tényleg van szükségérzet arra, hogy másokat hozzásegítsen szükségleteihez-boldogságához, de nem ez az általános és követendő

2016. okt. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha az tesz boldoggá, hogy adsz, az jó, de a kihasználás nem az. Üres pohárból nem tudsz megitatni senkit.
2016. okt. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még jó, hogy nem csak ez a két opció van.


Ha ismered és szereted magad (egyedül is!), tudod, mi tesz boldoggá és eszerint alakítod az elvárásaid, amikből nem adsz lejjebb, emellett nyitottan és játszmázás nélkül kommunikálsz és feljett az emberismereted, akkor jó eséllyel találsz magadhoz illő megbízható jellemű embert, aki nem használ ki és aki melett önmagad lehetsz és boldog.

2016. okt. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Elképzelhető, hogy igazatok van abban, hogy magammal kellene először teljesen kibékülöm, de sajnos sosem voltam az a természet. Mindig többet vártam magamtól. Ha elértem egy célt, újabb, magasabb, de min. azonos szintű volt újból előttem. Ez persze jó is lehet, ha emellett el tudjuk fogadni a hibáinkat.

Az én egyik legnagyobb hibám pedig pont az, hogy ha szeretek, akkor "vak" leszek. Olyan értelemben, hogy képes vagyok elnézni annak akit szeretek olyanokat is, amit szimpla emberi kapcsolatoknál nem! És ezt úgy, hogy közben vmi mindig súgja, hogy lehet nem jó döntés volt, de mindig könnyű ráhúzni a kompromisszum és bizalom szavakat, elveket és máris elfogadtam. Vállalva a következményeket is.

Következmény meg pl hogy ezt felismerik bennem és vissza is élnek vele. Persze csak addig ameddig tehetik, nálam is van egy határ, csak az már végleges, mert kb odáig tart ameddig ki nem ölik az érzéseket is belőlem.


Tanulság: mikor eddig őszintén szerettem, csak kihasználták.


És mindezt úgy, hogy egyértelműen mindig is jó emberismerő voltam, egészen addig ameddig nem lettek párkapcsolati érzelmek is.

Önismerettel kapcsolatban az a véleményem, hogy mivel életünk végéig változunk, ez az "ismerkedés" csak életünk végével zárul le.

Önmagunk 100%-os elfogadására pedig ha vki tud egy jó receptet, azt őszintén szívesen veszem! Véleményem szerint ez alap személyiségünknek vagy része, vagy sajnos nem. De nyitott vagyok ebben is, mert tudom nekem is sokkal könnyebb lenne. Még úgy is, hogy mondhatni sokszor pont ennek részbeni hiánya vitt pont előre célok eléréséhez.

2016. okt. 4. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!