Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az összes párkapcsolat egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az összes párkapcsolat egy előre megírt forgatókönyv. Összejövünk, elvagyunk, veszekszünk, szakítunk. Akkor mégis miért ragaszkodik mindenki ennyire betegesen egy kapcsolathoz?

Figyelt kérdés
Lehet máshogy kéne megközelíteni egy kapcsolatot ,hogy a későbbi sérülések elkerülhetők legyenek.
2016. okt. 17. 12:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
59%

Hát ez akkor működik, ha csak rövid távra, hetekre, maximum hónapokra terveztek egymással. Megdumáljátok, hogy mi lesz, hogy fogtok szakítani, stb.


Egy tartós párkapcsolatban ez nem opció. Pl. 14 éve vagyok férjnél. Szerinted egyikünk sem változott meg ennyi idő alatt? Érdekelne bárkit, hogy milyen szakítást terveztünk mi el huszonévesen?

Elve ugye nem szakítás, hanem válás, vannak gyerekek, stb.


Amit te írsz, hogy az elején többet kéne beszélni a szakításról, az csak recept arra, hogy hogyan ne legyen tartós kapcsolatod, és hogy érd el, hogy a másik ne tervezzen veled komolyan.


És rosszul látod, nincs előre megírt forgatókönyv.

Normális ember tanul a hibáiból: amit az előző kapcsolatban elrontottam, azt most másképp csinálom. Ami jó volt, azt ismétlem. Pl. nem jövök össze olyannal, akivel nem passzolunk, és állandó veszekedés lesz pár hét múlva.


Ha valaki ilyen buta, akkor hajrá!

De szerencsére nem kötelező mindenkinek meghül.yülni.


Egyébként koporsó, sírhely: megvan már? Úgy is meghalunk.

2016. okt. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
61%
Odáig még értem, hogy össze jövünk, elvagyunk, de a veszekedésnél már elakadtam. A veszekedés, minek egy párkapcsolatba?
2016. okt. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Azért nem minden kapcsolat így működik. Nyilván mindenhol vannak veszekedèsek, de erre találták ki a beszèlgetèst ès a kompromisszumot.
2016. okt. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Mert mindenki azt a nőt/férfit keresi aki képes bocsánatot kérni és a másikat PARTNERKÉNT kezelni. Remélem kielégítő volt a válasz. 30f
2016. okt. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
83%

Azok a kapcsolatok végződnek szakítással, ahol a 2 fél nem passzol egymáshoz. Tehát nem is baj, ha ezek az emberek nem maradnak együtt, csak azért, hogy ne legyenek egyedül. Megadták a lehetőséget a dolognak, de nem működött és kész. El kell engedni.


Amúgy rossz a hozzáállásod. Egyrészt nem minden kapcsolat végződik szakítással, és nem mindben vannak veszekedések, mert az értelmes emberek megbeszélik a felmerülő problémáikat. Másrészt, csak mert a legtöbb ember szeretné megtalálni a társát, azt az embert akivel leélheti az életét, akit szerethet és aki viszont szereti, az még nem beteges ragaszkodás a kapcsolathoz. Teljesen természetes vágy.


Én azt tartom betegesnek, ha valaki görcsösen ragaszkodik egy olyan partnerhez akivel nem passzolnak egymáshoz, nem illenek össze, folyamatosak a veszekedések, nem tudnak kommunikálni egymással stb.


Én egyébként, ha az adott személy nyitott volt a témára, szerettem tisztázni a későbbi szakítás lehetséges okait, csak hogy ne az legyen, hogy nem tudott róla, nem gondolta, hogy nekem ez vagy az problémát jelent olyannyira, hogy véget vetek az adott kapcsolatnak. Ez egy szimpla beszélgetés, semmi kivetnivalót nem láttam benne.

2016. okt. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Áh szerintem itt legtöbben félnek erről beszélni,nem mernek szembenézni a legrosszabbal ami egy párkapcsolatban történhet.Mert vannak akik mondjuk egy többéves kapcsolatból csak úgy eltűnnek felszívódnak vagy dobnak egy smst ezért kell őszintén már az elején letisztázni a dolgokat.Lehet én fordítva gondolom de nincs ezzel semmi baj.
2016. okt. 17. 15:20
 17/32 anonim ***** válasza:

# 16: Miért, szerinted ha megbeszéled előre, hogy lesz a szakítás, akkor az úgy lesz????

Ebben az esetben emberismerettel többre mész!

2016. okt. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Lehet te emberismerettel többre mész,csak nehogy a végén koppanj.De miért ne lehetne ezt tisztázni ha nem úgy mennek a dolgok ahogy elterveztük akkor szépen csendben elfognak válni útjaink.Nem hiába Magyarországon a kapcsolatok 90%-a válással végződik.Hogy miért? mert az elején mindenki fejest ugrik és annyira elmerül ,hogy a végén már csak kapálózva de próbál életben maradni és jön rá lehet máshogy kellett volna csinálni.Más szelek fújnak már ,máshogy kell hozzáállni a kapcsolatok zöméhez.Lehet ezzel segíteni tudtam.
2016. okt. 17. 15:53
 19/32 anonim ***** válasza:

"De miért ne lehetne ezt tisztázni ha nem úgy mennek a dolgok ahogy elterveztük akkor szépen csendben elfognak válni útjaink"

Egyrészt miért kéne szakítani pár nehézség miatt? Kell küzdeni.

Ha meg nagyon nem működik sehogy se, akkor meg tök evidens a szakítás, mit kell ezen tisztázni?

2016. okt. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
A kapcsolat elejére értettem a tisztázást ha nem úgy megy a szekér akkor külön vállunk.Mondjuk az első találkánál ha valamelyik fél már többet akarna.
2016. okt. 17. 20:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!