Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, hogy egy adott személy mellett a személyiségfejlődésünk leáll, plafonálódik egy bizonyos idő után, és csak valaki más mellett vagyunk képesek továbbfejlődni és túllépni személyes hibáinkon, problémáinkon?

Figyelt kérdés

2016. nov. 11. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Az hogy ez hülyeség. Simán meg lehet lenni egy személlyel is egész életedben, és ha ő a megfelelő, akkor nem fog gátolni semmilyen fejlődésben.
2016. nov. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ez csak abban az esetben igaz, ha nem vagytok közös hullámhosszon, illetve semmilyen más hatás nem ér titeket a kapcsolatotokon kívül.

Amennyiben nem a fenti helyzet áll fent, szvsz egy ember folyamatosan változik, fejlődik, akár van párja, akár nincs.

Ellenben volt már olyan mérgező kapcsolatom, ami megakasztott egy nem túl jó szinten. Folyton ugyanaz a rossz viselkedésforma tört ki belőlem, szinte magamra sem ismertem. Ellenben mostani párommal épp az ellenkezője van, nyugodt vagyok, kiegyensúlyozott, a korábbi hibáim szinte azonnal eltűntek, és ennek már több, mint egy éve. Most érzem igazán azt, hogy önmagam vagyok, és mivel kapcsolati gondok nem szívják le az energiámat, így van lehetőségem minden másra, ami által fejlődöm: továbbképzem magam szakmailag, építem a szociális életemet, végre kipróbáltam egy olyan sportot, amivel évek óta szemeztem, bátrabban vágok bele bármibe. És a dolog annyira egyszerű okra vezethető vissza, hogy van, aki támogat és stabilitást ad.


Röviden: az általad leírt helyzet szerintem csak a nem kiegyensúlyozott kapcsolatokra jellemzőek.

2016. nov. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Egy JÓ párkapcsolatban a felek egymást inspirálják, ösztönzik, támogatják. A JÓ kapcsolat emel, és nem lehúz.

Az egészséges személyiség folyamatosan fejlődik, hiszen más-más életszakaszokban különböző élethelyzetekkel találjuk magunkat szemben, amelyekhez rugalmasan kell tudni alkalmazkodni. (Ilyen helyzetek lehetnek a munkában/karrierépítésben, családi életben (gyermekvállalás és -nevelés, később a gyerekek kirepülése a családból), önmegvalósításban, hobbikban, stb.

Ha valakinek a személyiségfejlődése egy másik embertől függ, akkor az éretlen személyiség. A felnőtt személyiség önálló, felelősségteljes, független másoktól (igen: még a párjától is!).

Ne kend másra a saját elakadásodat, az életedért egyes egyedül TE felelsz, nem egy másik ember!

2016. nov. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy a másik felel értem. A kérdés arra vonatkozott, hogy én egy X ember mellett elképzelhető-e, hogy könnyebben fejlődök, míg Y ember visszahúz, és én magam képtelen vagyok (saját hibám miatt akár) plafonálódni.
2016. nov. 14. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!