Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok ezért?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz ember vagyok ezért?

Figyelt kérdés

Elváltunk két éve, és az exférjem szépen visszakapta az élettől, amit velem tett. Tönkrement a kapcsolata a nőjével (aki miatt váltunk), megcsalta, lebuktak, és egy fb kiírásból tudta meg, hogy már egy éve tart a kapcsolatuk, most ünnepelték az évfordulót. Pontról pontra visszakapta az élettől, amit velem tett.


Én pedig vegytiszta kárörömöt érzek, szerintem megérdemelte. Nagyon jót röhögtem a történeten. Az ismerősöm szerint végtelenül gonosz vagyok, ha nem érzek egy kis sajnálatot sem, mert tudom, hogy neki most milyen rossz, és "mégis csak együtt éltünk 10 évig".


Ráadásul a válás után anyagilag is padlóra került, most teljesen tönkrement az élete. Nekem pont ellenkezőleg, sorra jöttek a jó lapok az életben, férjhez mentem, most születik az első közös gyerekünk.


Nem hiszem, hogy feltétlenül, minden körülmények közt szentnek kéne lennem, és szerintem normális, ha ilyenkor kárörömöt érzek. Egyszerűen nem tudom sajnálni. Szerintem azt kapta csak, amit megérdemelt.



2016. nov. 22. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Sajnálni nem kell, de ilyen típusú embereket nagyon kerülök, mint te. Bármikor, bármiért elő jöhet nálad.
2016. nov. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a valosagban nagyon-nagyon kevesen sajnalnak az exferjet. En sem sajnalnam. Nehanyan nem hiszik, de az esetek tobbsegeben visszakapod az elettol, amit elkovettel. Ez a termeszet rendje, sajnalatot ne varjon ezert.
2016. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagy rossz ember! Neked nem kell őt sajnálnod azok után, amit veled tett! Elvégre ő se sajnált akkor téged! Teljesen normális, hogy kárörömöt érzel.
2016. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Bárcsak más is ugyanígy visszakapná az élettől amit tett másokkal.
2016. nov. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Semmi gond azzal, hogy kárörömet érzel, inkább azzal, hogy ezt úton-útfélen boldogan újságolod az ismerőseidnek. Mire jó ez? Éld meg magadban és örülj, hogy jóra fordult az életed.

Egyébként pedig az élet egy hullámvasút, egyszer fenn, egyszer lenn.

2016. nov. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
Az egészben az, hogy aki kárörvendő, az alattomos is majdnem bitztos.
2016. nov. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

Egy kis karorommel nincs gond, emberi erzes, belulrol jon, nem tehetunk ellene. De hogy te ezt kitargyalod ismeroseiddel es itt meg kell osztanod, buszke vagy, hogy vegul te jartal jobban, meg tobb szimpatiat szeretnel ezert teljesen idegen emberekkel, evek mulva is ezen az esemenyen vagy fennakadva ahelyett, hogy tovabblepnel, az uj kapcsolatodat elvezned, varnad a babat, gyanus, hogy komoly trauma van a lelkedben ami meg csunyan kiuthet.


Javasolnam, hogy beszelgess errol egy piszhologussal, ne par ev mulva egy kis gyerekkel egy ujabb boldogtalan hazassagban deruljon ki, hogy a korabbi valas utan a volt parod gyuloletebol rogeszme lett, mindenben az motivalt, hogy nalanal elobbre juss, oszinte erzelmeken alapulo meghitt kapcsolat helyett csak egy hazugsagban elsz, kiszemelt uj ferjecske megtevesztese-elcsabitasa-megnyerese mindenaron volt a szinjatekod celja a tudatalattidban. Onfelaldozas, sajat vagyaid elfolytasa mellett megtettel mindent, hogy rasegits azokra a "jo lapokra".


Ne legyen igazam.

2016. nov. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként pedig az élet egy hullámvasút, egyszer fenn, egyszer lenn."


Dupla kave? :D

2016. nov. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagy rossz ember.:) Természetesnek tartom, ha valaki a régi sérelmei miatt azzal nem tud teljesen együttérző lenni, aki bántotta.:) Mikor már túl vagy a dolgon, de még nem bocsátottál meg neki (ez mindenkinek más időt jelent), könnyen megesik, hogy nem sajnálattal gondolsz rá. A többiek részéről szerintem ez a sajnálat is csak formaság. Az ember igyekszik tapintatos lenni azzal, akivel valami rossz történt, kívülállóként könnyű "jófejkedni". Nem hiszem, hogy emiatt lenne bármi szégyellni valód. Nem érinthet meg annak a tragédiája, akitől elhatároltad magad teljesen érzelmileg (hiszen ahhoz, hogy feldolgozd, ezt kellett tenned... Bár van, aki a volt férjével baromi nagy haver és ott örül a gyerekeinek, aki az aktuális feleségétől van már, de nekem ez még mindig meredek, hogy valaki át tud kapcsolni elhatárolódás nélkül barátságba a szerelemből).

Az lenne a beteg, ha te tehetnél róla (értem ezalatt, hogy bosszúból csinálsz valamit).

Ezzel szerintem semmi baj nincs. Az ember amúgy sem érezhet vagy nem érezhet parancsszóra valahogy.:)

2016. nov. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Dehogy vagy rossz ember. Te nem egy ártatlan igazságtalan szenvedésének örülsz, hanem egy csaló jól megérdemelt büntetésének. Akkor ennyi erővel a rendőrök, bírók is rossz emberek,amiért elítélik a bűnözőket? :-) És előbb-utóbb mindenki visszakapja amit másokkal tett,vagy így vagy úgy. Az apám pl.a 40-es éveikben otthagyta anyámat egy fiatal kis ribiért. Jópár évig évig anyám volt a lecserélt, öregedő nő, apám meg nagymenő csávó feszített a fiatal csajjal. Azóta eltelt több mint 20 év,most ő a 65 éves beteg,5unokás öregember,a felesége meg össze-vissza csalja fiatal srácokkal.És nem tud mit csinálni,el nézi neki,mert mit csinál ha egyedül marad?Ahogy ő mondta ő már csak nyugalomra vágyik.Eleinte elegendő elégtétel volt nekem hogy azzal a tudattal kell leélnie élete hátra lévő részét,hogy nem tudodja,mikor hol fekszik a nője,de már annyira szánalmas állapotban van,hogy megesett rajta a szívem. De megának köszönheti,egye meg amit főzött. Ja,és anyám pedig néhány évvel a válás után talált magának egy korabeli férfit,és azóta együtt élnek. Szóval ennyi,mindenkinek visszaüt amit csinál.
2016. nov. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!