Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok ezért?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz ember vagyok ezért?

Figyelt kérdés

Elváltunk két éve, és az exférjem szépen visszakapta az élettől, amit velem tett. Tönkrement a kapcsolata a nőjével (aki miatt váltunk), megcsalta, lebuktak, és egy fb kiírásból tudta meg, hogy már egy éve tart a kapcsolatuk, most ünnepelték az évfordulót. Pontról pontra visszakapta az élettől, amit velem tett.


Én pedig vegytiszta kárörömöt érzek, szerintem megérdemelte. Nagyon jót röhögtem a történeten. Az ismerősöm szerint végtelenül gonosz vagyok, ha nem érzek egy kis sajnálatot sem, mert tudom, hogy neki most milyen rossz, és "mégis csak együtt éltünk 10 évig".


Ráadásul a válás után anyagilag is padlóra került, most teljesen tönkrement az élete. Nekem pont ellenkezőleg, sorra jöttek a jó lapok az életben, férjhez mentem, most születik az első közös gyerekünk.


Nem hiszem, hogy feltétlenül, minden körülmények közt szentnek kéne lennem, és szerintem normális, ha ilyenkor kárörömöt érzek. Egyszerűen nem tudom sajnálni. Szerintem azt kapta csak, amit megérdemelt.



2016. nov. 22. 12:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
73%
Nevezd elégtételnek, és mindjárt szalonképesebben hangzik.
2016. nov. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Bennem is van egy kis káröröm, de inkább önigazolásként élem meg. Amikor az exemmel szétmentünk, engem hibáztatott a kapcsolatunk megromlásáért, a saját hibáit egyáltalán nem látta. Sajnos kifelé is ezt kommunikálta: a közös baráti körben elhordott mindennek, miközben én tartottam magam ahhoz, hogy nem teregetem ki a családi szennyest... aztán egy alkalommal mégis megtettem, mikor már megelégeltem, hogy az exem szentként jön ki a helyzetből, és meséltem egy-két részletet, amit ő követett el ellenem (pl. fizikai bántalmazás, megcsalás - olyasmik, amiket ÉN szégyelltem, pedig ő követte el).


Aztán teltek-múltak az évek, mindkettőnknek lett új párkapcsolata, a közös gyerek miatt egymással normális viszony kialakítására törekedtünk. Egyszer aztán kifakadt, hogy a párkapcsolata romokban hever, és ő mindig ilyen zűrös nőket vonz be... én pedig magamban mosolyogtam, mert nekem, mint "zűrös" nőnek sikerült harmonikus kapcsolatot kialakítani mással. Nem tettem szóvá, de igenis éreztem némi kárörömöt. Sajnálom is kicsit, de inkább nem, mert nem tudok olyat sajnálni, aki mindig másokat hibáztat és a saját hibáit képtelen belátni. De ennél jóval inkább azt érzem ki a helyzetből, hogy bár mindenért engem hibáztatott, valószínűleg mégsem én voltam a fő bűnbak a házasságunk megromlásában.

2016. nov. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!