Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelem nélkül nem lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem nélkül nem lehet párkapcsolat csak max szexkapcsolat?

Figyelt kérdés

2016. dec. 1. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Döntés kérdése. Ismerek olyan párokat, akiket nem a nagy szerelem köt össze. Mivel, racionális döntések sora és megbeszélés a után kötötték össze életüket, egész jól elvannak.
2016. dec. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal több ilyen kapcsolat van, mint gondolnád. Már csak azért is, mert akinek nincs viszonyítási alapja, könnyen hiszi egy lepkefingnyi érzelmecskéről is, hogy az már szerelem. Aztán ott vannak azok, akiknél már kihűlt a tűzhely, de ilyen-olyan racionális meggondolás alapján együtt maradnak. Egyetlen veszélye van ennek, hogy az egyik esetleg belebotlik az igaziba, és úgy eltűnik, úgy felrúg mindent, csak úgy zörög.
2016. dec. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Átlagosan fél év után a kapcsolatokban elmúlik a szerelem. Tehát kijelenthetjük, hogy de lehet.
2016. dec. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kezdetnek jó a szerelem ha van, de az nem baj ha néhány éves távon elmúlik. Ezzel nem lehet mit tenni. Senki nem gondolja azt, hogy "Úristen, most elmúlt 5-10 év után a szerelem és biztos azért, mert nem illünk össze." - A szerelem elmúlása normális.


Amíg szerelmes vagy, azt az időt, azt az általában néhány évet arra érdemes kihasználni, hogy más módon stabilizáljátok a kapcsolatotokat, ha együtt szeretnétek maradni. Ennek a legalapvetőbb eszköze az a családalapítás, gyerekvállalás és az hogy az őrült, rózsaszín ködös szerelem átalakuljon egyfajta családias szeretetté, ahol férjként szereted a feleséged és feleségként a férjed.


Ha a szüleid vagy a nagyszüleid együtt voltak normálisan 15-20-30-40 éveket mondjuk, szerinted ott az elejétől a végéig őrült módra szerették egymást, mint két kamasz? Nem. A szerelem valami sokkal tartósabb és értékteremtőbb dolognak képes megteremteni az alapjait. Önmagában is jó, de hosszú távon pedig lerakja valami még nagyobb alapjait. Sok ember nagyot hibázik, amikor 3-5-7-10 év után azt érzi hogy elmúlt a szerelem és azt annak a jeleként veszi, hogy akkor fel kell bontani az egész addigi kapcsolatot csak emiatt.

2016. dec. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 3 különböző fogalmat keversz. De tudom, én vagyok a prűd és régimódi.


Amikor úgy keféltek, hogy nem vagytok párkapcsolatban, szerintem az a szexkapcsolat.


A szerelem meg mint érzés ingadozhat egy párkapcsolatban is. Attól hogy elmúlik vagy később visszajön valaki iránt, attól még ugyanúgy a párjával maradhat.


Gondolj arra, hogy miket mondanak a "régiek". A régi házasságok milyenek voltak? 50-60 évig is kitartottak egymás mellett. Ezt nem lehet arra fogni, hogy a házasságot a középkorban működött jól mert egy ember csak 30 évig élt. A nagyszüleink megérték a 80-90 éves kort. Lehet nem voltak végig szerelmesek egymásba, lehet ingadoztak az érzéseik. De ez nem úgy működött hogy néhány év után azt mondja a nagymama, hogy már nem érzem a szerelmet és sziasztok.

2016. dec. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szóval akkor minden 10+ éves kapcsolat csak szexkapcsolat?
2016. dec. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6:

Nem. De mondd el hogy hány 10 éves kapcsolatban van gyerek és hányban nincs? Szerintem úgy 9-1 az arány, ha nem több.


De ha még élnek nagyszüleid, akik leéltek közösen egy életet, őket is megkérdezheted mennyi volt abból az őrüt, rózaszín ködös, állat módra kefélős, bolondos szerelem.


Ráadásul az a durva, hogy nem is fogtad fel amit írtam, pedig már egyszer leírtam.

A tinédzseres és fiatalos, vágyódós és őrült szerelem átalakul valami sokkal felnőttesebbé, érettebbé, tartósabbá az idővel. Ami időt állóbb. Mert fontosabb a normális és szerető pároddal közösen felnevelni mondjuk a gyerekeiteket, minthogy újra kamasz legyél pár évre valami új szerelemmel és ezért cserébe elhagyj mindent és feláldozd a gyerekeid normális családi életét azért, hogy pár évig megint úgy tüzeljen a puncid/álljon a farkad mint kamasz korodban.

2016. dec. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igaz nem vagyok már tini,de sajnos most én is ilyen kapcsolatban vagyok.Nincs szerelem és nem is volt.(nem is lesz)A párom tisztában van ezzel nagyjából.Így nem áltatom semmivel ami hazugság lenne.Max magamat!

Az a baj,hogy még vonzalom sincs igazán részemről.

Minek vagyok Vele akkor?Jó kérdés!Naponta felteszem magamnak.

Ugyanakkor mint embert és társat szeretem.Összességében jól érzem vele magam.Nem szép dolog,de kényelmes is.

Úgy érzem nincs már időm arra,hogy újra éveket várjak a szerelemre.És ha majd jön,akkor lesz más probléma ami miatt nem működik a kapcsolat.

Belefáradtam már ebbe :(

F40+

2016. dec. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!