Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelmes belém a legjobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelmes belém a legjobb barátom, de van párom és én őt szeretem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Imádom a barátomat is, de csak és kizárólag mint barátot. Emiatt kezd megromlani a barátságunk. Erről senkivel nem tudok beszélni,és már kezdek én belerokkanni. Ha a párommal vagyunk, nem ölelgetem már a barátom előtt, mert tudom, hogy rossz látnia, a párom kezd kiakadni, hogy miért nem ölelgetem, miért zárkózom el a testi kontaktustól, mert eddig szinte soha nem tettem, egy puszival szoktunk mindig köszönni, már ez sincs. ELlkerülhetetlen a mindennapi "hármas" találkozás. Nem tudom, hogy mi legyen, a ti segítségeteket kérném szépen. Voltatok hasonló helyzetben? Mit tudnék tenni, hogy mindenkinek jó legyen, és én se menjek tönkre idegileg?
2016. dec. 22. 21:20
1 2
 1/16 Smiley18 válasza:

Szia! Nem voltam még hasonló helyzetben, de azt tudom tanácsolni, hogy gondold át rendesen a dolgokat. Hogy tulajdonképpen kivel képzeled el az életeded. A pároddal vagy egy kedves barátoddal. Úgy gondolom most választás elé lettél állítva. Ha a párodat választod ami ez esetben teljesen normális dolog, akkor megvan az esély rá, hogy megszakad a barátságotok a barátoddal. Ha viszont a barátodat választod, az azt jelentheti a párodnak, hogy jobbnak tartod a barátodat nála és fontosabb a barátságotok, mint a saját párkapcsolatotok.

Mennyi ideje vagy együtt a pároddal?

2016. dec. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz mindkettejükre tekintettel lenni, és nem is kell ezt tenned.

Például azzal, hogy nincs testi kontakt a pároddal, a barátod simán hiheti azt, hogy azért, mert mégsem vagy annyira közömbös iránta, mint mondod, hiszen rá vagy tekintettel a párod ellenében...

Itt nem segít más, csak egy hatalmas, őszinte beszélgetés a barátoddal. Elmondod neki, hogy nem és nem fogsz iránta romantikus érzelmeket táplálni, és neki kell eldöntenie, hogyan tovább. Megérted, ha a jövőben kerüli a barátságodat - ha viszont úgy dönt, hogy kitart, akkor igenis el kell viselnie, hogy mellette ölelkezel a pároddal, mert eddig is ez volt a természetes. Neked pedig a továbbiakban nem kell rá tekintettel lenned, hiszen elmagyaráztad a helyzetet, és felajánlottad, hogy lépjen ki belőle.

2016. dec. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A szerelmemmel való testiségeket csak a barátom előtt hanyagolom, látom rajta, h rosszul esik neki, ha megölelem, nem szeretnék neki fájdalmat okozni, de a páromat sem hanyagolni. A barátommal a munkahelyen össze vagyunk zárva minden nap jópár órán keresztül, egy irodában vagyunk. Párommal több, mint másfél éve vagyunk együtt. A barátom pár hónapja táplál irántam ilyen érzelmeket. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. dec. 22. 21:40
 4/16 anonim ***** válasza:
10%

Hát én a párod helyében valahol itt dobnálak ki. Éretlen vagy a kapcsolatra, a másik érzései fontosabbak, mint azé, akit - elvileg - szeretsz.

Vagy hagyd ott te a srácot, mindegy, csak hadd találjon olyan csajt, aki tényleg, teljes szívéből szerelmes belé.

2016. dec. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, pontosan ezt írtam előtted, nem és nem szabad tekintettel lenned a srácra. Persze, hogy rosszul esik neki, mert ő lenne a párod helyében. Ha ennyire tekintettel vagy rá, az mind-mind jelzés felé, hogy ő fontosabb a párodnál.

Viszont ha ennyire aggódsz miatta, akkor ténylegesen először magaddal kell tisztába jönnöd, hogy melyikük a fontosabb számodra...

2016. dec. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Imádom a páromat, nem tudom, hogy milyen jogon ítélkeztek neten keresztül. A barátomat csak és kizárólag barátként szeretem és nem tudom hogy ti mennyire tudnátok hanyagolni, ha 3 órátokba telne lebeszélni őt az öngyilkosságról. Egyébként is pesszimista, depresszióra hajlamos, de most tényleg maga alatt van és pszichológusról hallani sem akar.
2016. dec. 23. 18:49
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem vagy felelős sem a barátod szerelmi életéért, sem az elmeállapotáért. A legjobb, amit tehetsz érte, hogy nem hitegeted. Az ő dolga tudomásul venni, hogy van párod, hanyagolni a barátságotokat, amíg túlteszi magát ezen és kezeltetni a depresszióját.
2016. dec. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem látja be, hogy kezelésre van szüksége.
2016. dec. 24. 13:11
 9/16 anonim ***** válasza:
Sajnálom a barátodat (mármint a depit), de szerintem az lenne a legjobb, mind a párodnak, mind neked, mind a barátnak (neki hosszútávon), ha békén hagynád. A féltékenység, a fájdalom és a szomorúság, ugye mondanom sem kell, hogy nagyon rossz dolgok. Akinek pedig komoly öngyilkos hajlamai vannak, annak semmi keresnivalója szabadlábon. (Bocs, ha ez durván hangzott, de én így látom a helyzetet.)
2016. dec. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
Menjen a francba a "barát" másfelé szerelmeskedni. Nehogy már neked/nektek kelljen ahhoz alkalmazkodni, hogy ő nem bír férfiként viselkedni. Ha meg rájön a hiszti, akkor az öngyilkossággal takarózik? :D Szánalmas és önző. Egy jó nagy pofon kellene neki, nem pátyolgatni itt a kis lelkét. Mennyi idősek vagytok egyébként?
2016. dec. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!