Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek maradi lennék az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek maradi lennék az elveim miatt?

Figyelt kérdés

1) Én alapjában véve úgy gondolom, hogy a szexkapcsolat nem járható út, részemről sem, és abban az esetben nem jövök össze a kiszemelt nővel, ha fenn áll a múltjában bármi ilyesmi, kalandozás, egyebek...


Ismerősök mondják, hogy adjak alább az elveimből és próbáljam ki egyszer egy lánnyal, akit ismerek az egyéjszakás kalandot...Próbáltam, közel álltam hozzá, de nem ment. Valahogy érzelem nélkül nem megy. Ezen a határon nem tudok és nem is akarok túllépni. Ez maradiság, esetleg beszűkültség lenne, hogy csak egy komoly kapcsolatban létesítek szexuális kapcsolatot? Ez nekem valahogy természetes, csak a környezetem nem tűnik annak.


Mindenekelőtt megjegyezném, hogy nem szeretnék demagóg lenni, csak úgy látom, hogy a lányok könnyen adják magukat, egyetemen is így tapasztalom, baráti társaságokban, tisztelet a kivételnek. Lehet, kellene már egy társasági vérfrissítés...


2)Egy másik dolog: exekkel nincs kapcsolattartás a továbbiakban. Nem értem, hogy képes valaki fenntartani a - hangsúlyozom rendszeres(!) - kapcsolattartást azzal az emberrel, akitől már elvált/szakított. Ismerőseim között többen is tartják a kapcsolatot a volt barátjukkal/barátnőikkel, de miért? Kényelmi szempontból, hogy legyen hova nyúlni, ha gallyra megy a jelenlegi kapcsolat? Tényleg nem értem. + Ismerkedtem egy lánnyal, akivel épp ilyesmiről beszélgettünk és meglepődtem, amikor mesélte, hogy az előző két exbarátjával hetente beszélnek és havonta találkoznak, mikor hogy. Azzal mondtam a nőnek, hogy ez nekem így nem fog menni, persze nem csak ez volt az ok, hogy miért nem működött, távkapcsolat volt...hosszú...

Ismerőseim ezt sem tudják megérteni. Miért baj az, ha szakítok, akkor 100%-ban és utána nincs semmi, mindenki éli tovább a saját életét? Még ha nagyon jól ki is jöttünk egymással, akkor sincs bennem a késztetés a további beszélgetésre. Szerintem valaki mindig sérül egy ilyen esetben, mert felszínre hoz régi, lezáratlan emlékeket, dolgokat.


2X F



2017. jan. 10. 15:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen igazad van. Nem kell túlbonyolítani az életet.
2017. jan. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

Egyet értek veled. Exekkel! kapcsolatot fenntartani hülyeség, nem normális dolog. Ha rendes kapcsolatot keres valaki, ne tartsa a kapcsolatot exekkel.

Egyéjszakás kalandot is maximálisan elítélem. Sose volt benne részem. Bár volt olyan nem vagyok rá büszke, hogy első éjszaka lefeküdtem valakivel, de onnantól továbbra is keresett, kapcsolat alakult ki. Ha egy férfivel lefeküdnék, az nem egy éjszakára kellene, ha meg valaki nem tetszik, vagy nem érzek iránta, azzal egyszer se tudnék lefeküdni. Tehát női szemmel nem is értem az egyéjszakás kalandokat. Egy férfinél el tudom képzelni, hogy mindegy milyen ronda a nő, egyszer megkeféli és annyi volt.

2017. jan. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
nem vagy maradi
2017. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagy maradi,en is igy vagyok ezzel 19L.
2017. jan. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%
Ez nem maradiság.
2017. jan. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Az szerintem elég korlátolt gondolkodésmódra vall, hogy ha te épp nem értesz meg egy bizonyos viselkedést, akkor egyből kizárod annak a létjogosultságát - erre tökéletes az exes példa. Nem érted meg, hogy vannak olyan szakítások, amik azért történnek, mert kihűl mindennemű érzelem, de ettől függetlenül emberileg fontosak maradnak egymásnak a felek, miután x évet együtt töltöttek. És szó sincs itt kényelmi szempontról, feltépett sebekről. Én egy exemmel sem tartom a kapcsolatot (az egyikkel egyszerűen semmi közös nem maradt bennünk, mire szakítottunk, a másik pedig nagyon csúnyán viselte a szakítást), de el tudom képzelni és meg tudom érteni, ha valaki igen (nyilván nem mindegy a kapcsolattartás formája, de most csak az alapelvről beszélek).


Ezen kívül nem maradiság, ha nem vonzanak a kalandok, egyéjszakások, stb. Nincs azzal semmi gond, ha a saját elveid szerint élsz, ha ezeket feladod a könnyebb ismerkedés érdekében, annak megalkuvás lesz a vége, ez pedig nem vezet semmi jóra.

2017. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, miért kell minden kapcsolatot megszakítani az exszel. Miért jöttél vele össze, ha emberileg annyira sem méltó, h ha összefuttok vhol, megkérdezd h van, mi újság? Vagy ha nem szexelhetsz vele, egy légtérben sem tudsz vele lenni, hozzá sem tudsz szólni? Lehet velem van a baj, de én mindig megválogattam, kivel kezdek kapcsolatot, csak olyanokkal tettem, akik az én értekrendem szerint jó emberek és kapcsolat ide vagy oda én nem sajnálok tôlük egy-két jó szót.

Nekem ez az óvakodj az exedtől mentalitás mindig visszatetsző volt. Ha annyira semleges számodra, miért kerülöd annyira? Nekem ez egy nagy red flag, azt jelenti, még nem vagy túl rajta.

Persze itt nem arról beszélek, aki naponta ráír az exre, meg kettesben talâlkozgat vele, mert az tényleg gáz, de aki egy egészséges baráti kapcsolatot nem tud fenntartani, azzal sem stimmel vmi.

2017. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem vagy maradi, ez lenne a normális és szerintem egy egészséges ember erre is vágyik, egyébként sokszor felhz az hogy azt mondják hű milyen világot élünk, én egyáltalán nem ezt tapasztalom, vannak felnagyított esetek, meg a csjaoknak kb 10-20%-a akik művelik ezeket, és azok alapján ítélik meg a világot, nekem voltak barátnőim stb, és rohadtul nem ri bancok meg kalandozók a lányok többsége,sőt sokan keresik az ilyet és alig találnak, volt h buliztam ilyenekkel 5 lány küldi el mire talál 1-et aki belemegy ez 20% ha belegondolsz. Nem tudnék ölelni szeretni meg mindennap felkelni egy olyan lányért aki vigyorogva szpkotta le bulis srácok farkát, hányingert kapok az ilyen "nőktől", szerintem ezek a dolgok egy kapcsolatba tartoznak.
2017. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az exes dolog az tényleg megcáfolható, én is tartom azokkal az exeimmel akiknél kihült az érzelem, akinél volt azzal nyilván nem beszélek.
2017. jan. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Nem értem, hogy képes valaki fenntartani a - hangsúlyozom rendszeres(!) - kapcsolattartást azzal az emberrel, akitől már elvált/szakított. Ismerőseim között többen is tartják a kapcsolatot a volt barátjukkal/barátnőikkel, de miért? Kényelmi szempontból, hogy legyen hova nyúlni, ha gallyra megy a jelenlegi kapcsolat?"


Mert attól még, hogy a társkapcsolat valami miatt nem működött, attól még az emberi kapcsolat nagyon is tud - elvégre egy olyan emberről beszélünk, akivel valami miatt anno összejöttél, tehát emberileg közel áll hozzád. Olyan emberről, akivel valószínűleg nagyon jól megismertétek egymást, akivel rengeteg közös élményetek volt, és akivel simán lehet, hogy ezek hatására olyan bensőséges emberi kapcsolatotok alakult ki, ami simán túléli a romantikus kapcsolat végét.

Nem azt mondom, hogy minden volt párkapcsolat ilyen, de az teljesen normális dolog, hogy komoly kapcsolatok után, ahol békében váltak el az emberek, ott (később, mert idő azért jellemzően kell hozzá) olyan belsőséges kapcsolat alakuljon ki, ami szimpla haverok között nincs.

És ennek köze nincs ahhoz, hogy "tartalék" lenne a másik.

2017. jan. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!