Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek maradi lennék az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek maradi lennék az elveim miatt?

Figyelt kérdés

1) Én alapjában véve úgy gondolom, hogy a szexkapcsolat nem járható út, részemről sem, és abban az esetben nem jövök össze a kiszemelt nővel, ha fenn áll a múltjában bármi ilyesmi, kalandozás, egyebek...


Ismerősök mondják, hogy adjak alább az elveimből és próbáljam ki egyszer egy lánnyal, akit ismerek az egyéjszakás kalandot...Próbáltam, közel álltam hozzá, de nem ment. Valahogy érzelem nélkül nem megy. Ezen a határon nem tudok és nem is akarok túllépni. Ez maradiság, esetleg beszűkültség lenne, hogy csak egy komoly kapcsolatban létesítek szexuális kapcsolatot? Ez nekem valahogy természetes, csak a környezetem nem tűnik annak.


Mindenekelőtt megjegyezném, hogy nem szeretnék demagóg lenni, csak úgy látom, hogy a lányok könnyen adják magukat, egyetemen is így tapasztalom, baráti társaságokban, tisztelet a kivételnek. Lehet, kellene már egy társasági vérfrissítés...


2)Egy másik dolog: exekkel nincs kapcsolattartás a továbbiakban. Nem értem, hogy képes valaki fenntartani a - hangsúlyozom rendszeres(!) - kapcsolattartást azzal az emberrel, akitől már elvált/szakított. Ismerőseim között többen is tartják a kapcsolatot a volt barátjukkal/barátnőikkel, de miért? Kényelmi szempontból, hogy legyen hova nyúlni, ha gallyra megy a jelenlegi kapcsolat? Tényleg nem értem. + Ismerkedtem egy lánnyal, akivel épp ilyesmiről beszélgettünk és meglepődtem, amikor mesélte, hogy az előző két exbarátjával hetente beszélnek és havonta találkoznak, mikor hogy. Azzal mondtam a nőnek, hogy ez nekem így nem fog menni, persze nem csak ez volt az ok, hogy miért nem működött, távkapcsolat volt...hosszú...

Ismerőseim ezt sem tudják megérteni. Miért baj az, ha szakítok, akkor 100%-ban és utána nincs semmi, mindenki éli tovább a saját életét? Még ha nagyon jól ki is jöttünk egymással, akkor sincs bennem a késztetés a további beszélgetésre. Szerintem valaki mindig sérül egy ilyen esetben, mert felszínre hoz régi, lezáratlan emlékeket, dolgokat.


2X F



2017. jan. 10. 15:47
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nyilván, ha összefutunk az utcán beszélünk, de nem keresem telefonon, vagy köszöntöm fel mindig pl. születésnapja alkalmából, meg kérdezgetem, hogy milyen napja volt. Hiszen lezártam azt a kapcsolatot. Nem menekülök előle, de mondjuk az én esetemben, a volt barátnőimnél, én többet éreztem, még akkor is amikor szakított velem. Szóval nem látom értelmét, hogy keressem éppen emiatt, mert nekem fájna, ha egyszer csak mással látnám. Ez van. :( Igaz, és most nem a nőket akarom bántani ezzel, érzelmileg éretlenek voltak az eddigi barátnőim, vagyis inkább mondanám úgy, hogy egyáltalán nem hozzám valók voltak. Részben túl vagyok az utóbbi kapcsolatomon, de nem teljesen. Nekem le kell zárni a múltat ilyen szinten, hogy új kapcsolatot alakítsak ki.


Talán ebben benne van, hogy nem vagyok olyan hatalmas társasági ember. Nem vagyok antiszociális, de nehezen teremtek igazi kapcsolatokat. Elbeszélgetni könnyen elbeszélgetek emberekkel, de tartós baráti/szerelmi kapcsolatokat nagyon megválogatom, hogy kivel alakítok ki.

2017. jan. 10. 17:14
 12/20 anonim ***** válasza:

Nézd öreg, nem vagyunk egyformák, én sem feküdtem le minden kurvincpalántával csak mert tetszett, viszont egyet mondok neked, csak egyszer élsz, ne hazudj magadnak soha, ha kell a nő és csak alkalmi partner akad érezd magad szerencsésnek és lazán egy kis csevegés, borozás és szeretkezés néha beleférhet, hogy csökkentsd a feszültséget, mert tudod ahogy a MOSTot érzékeled és MOST épp feszült vagy, ugyan ilyen feszült MOSTban fogsz élni ha nem tudsz lazán olykor a vágyaidból és nem a félelmeidből meghozni egy döntést! A te életed a te kezedben van, lehetőséged van élvezni, lehetőséged van azt csinálni amit akarsz, fontos, hogy valóban boldog légy és jól érezd magad a bőrödben, mert a ma biztos, csak a MA és a MOST, holnap lehet elbaszik egy kocsi és lebénulsz vagy meghalsz, úgyhogy élj a mának és merj ÉLNI!

Remélem ez segít, hogy meghozz magadban egy elhatározást! Sok szerencsét! :D

22/F

2017. jan. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ezen jót nevettem :D Teljesen igazad van abban, amit mondasz. De hiába van lehetőség arra, hogy csak lefeküdjek egy lánnyal, én azt csak kapcsolatban tudom elképzelni. Érzelem nélküli szex, az nálam nem működik. És nem érezném jól magam. Akkor nyilván nem csinálom :D


Követve az Élj a mának életstílust, mert holnap biztos jön a meteorzápor, ennyi erővel bármit megtehetnék anélkül, hogy aggódnék a következmények miatt. Azért ennyire nem egyszerű a helyzet. :D

2017. jan. 10. 18:51
 14/20 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy érzelmileg felfrissülsz semmilyen "veszélyes következménye" nincs, nem fogsz börtönbe kerülni, - feltéve ha nem vagy pedómaci és használsz gumit - a "félelmetes következmény"-t te látod bele, kreálod, de nélküled azok a "félelmetes következmények" sem létezik, te táplálod öntudatlanul, amolyan védekezési mechanizmus valami olyan veszély ellen ami már nem aktuális. Lényeg, hogy az élet élvezése és közted egy olyan fal áll amit TE látsz és TE építetted oda valamilyen célból, ez a fal egy fajta védekezési válaszreakció, ami régen jó volt valamire és akkor biztonság érzetet nyújtott, azonban ez egy régi "térkép" amit az új megtapasztalására használsz, már nem érvényes az emóció amit erre az új helyzetre projektálsz. Ahogy a Google is két évente frissíti a térképet, mert változik a "járási út", ugyan így az életben is változnak a helyzetek, emberek, minden változik és ezzel a változással csak akkor lehet lépést tartani, ha te is változol és ha te megváltozol lehetőséged van indirekt megváltoztatni a körülötted lévő világot, azt ahogy az emberek viszonyulnak, ahogy a valóságot érzékeled.

Azt mondod így jól érzed magad, azonban nem tetted volna fel a kérdést sem, ha nem lennének kétségeid e felől. Olykor a régi, a megszokott jobb, szereti az elme a régi megszokottat, régi bevált módszereket és fél az újtól, - mint bizonyos idősek a technológiától - fél kilépni a jól megszokott komfortzónából, mert fél a potenciális olyan megpróbáltatásoktól amelyekre még nincs "térképe", amelyekre még nem tudja, hogyan kell reagálni és fél az ismeretlentől, a potenciális veszteségtől - pl. szégyen, egó, "jaj mit szól a társadalom" félelmek arzenálja - ezért ragaszkodik a "megszokás melegéhez" ahhoz a jó meleg "jó illatú" valamihez, amit már megszokott, miközben érzi, hogy valami nincs rendben, valamilyen szükségletét nem elégíti ki megfelelően ez a régi "térkép", de mivel soha nem mert a vágyaiból döntéseket hozni - mert gyerekkorában ez bizonylag tiltva volt számára - így nem mer most sem új "térképet" kipróbálni és racionális magyarázatot keres arra miért szorong.

2017. jan. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Jó, a Google folyamatosan frissíti, bizonyos területeket 2 évente csak :)))
2017. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Testileg frissülsz fel, és nem érzelmileg. Nagy különbség. Ha csak erre használnak egy nőt, akkor ott a jobb kezed ennyire erővel. Persze nem ugyanaz, de én nem tolerálom az ilyesmit. Azért, mert ez egy nyitottabb világ és más is csinálja, akkor én miért csináljam? Nem is értem, miért magyarázkodom itt. Én alapból olyan beállítottságú vagyok, hogy szeretem az érzelmességet egy kapcsolatban, enélkül nyilván semmi értelme nem lenne.


Nem mondom, hogy nem lenne jó szexelni, de akkor is csak akkor megy, ha érzelmileg kötődöm a nőhöz.

2017. jan. 10. 19:20
 17/20 anonim ***** válasza:

Honnan veszed h akkor megy? Próbáltad érzelmek nélkül? Mi lenne ha azt mondanám, hogy az aktus idejére beleszerethetsz abba a lányba, az is egy emberi nőből lévő élőlény, lehet szeretni és élvezni a társaságát.


A kérdéseddel gondolom olyan válaszokat - is - vártál akik kontráznak nem csak vissza igazolnak. Ha csak vissza igazolást szeretnél tessék, így hangzik egy visszaigazolás szőröstől bőröstől:


"Ügyes vagy, hogy ilyen nemes életmódot választottál. Ejnye, ezek a mai fiatalok milyen könnyen dugnak, hát nem borzasztó? " (hát nem borzasztó játszma)


A kontra választ pedig fentebb megkaptad már.

Nem erőltet senki semmit, kíváncsi voltál érvekre, véleményekre, nem fog mindenki vissza igazolni(!), IGEN van aki másképp gondolja.

Lehetőséged van úgy élni ahogy akarsz, senki nem szólhat bele, Te feltettél egy kérdést, amire Én nem visszaigazolást adtam mert másképp gondolom, látom, ez az én "szűrőm", ahogy én látom a dolgokat, az pedig a tiéd.


Számodra az a helyes és feltetted a kérdést, hogy Pozitív megerősítést kapj, nem mert őszinte véleményt akartál.


Igazából nem mindenkit, engem akarsz győzködni, hanem magad csak kiprojektáltad a problémád ide a világhálóra, hogy ne önmagad ellen, hanem egy random idegen ellen érvelj a neten, externalizáltad a problémát, most "én" vagyok az az éned aki kétségbe vonja az elveid, rámprojektáltad mint nem egyetértő válaszolóra és most rajtam vered le. Annyi, hogy én élem tovább az életem mint te és a problémád ettől még nem oldódik meg, mert nem fogadod el hanem mindig keresed, hogy hogyan externalizált általánosításokkal és nem létező veszélyekkel, hogy ne keljen szembenézz a félelmeddel.


Lehetőséged van élvezni az endorfint ideiglenesen amit a pozitív visszaigazolások nyújtottak számodra. A Pozitív visszaigazolások által jobban érezted magad ideiglenesen, megkaptad amire vágytál. Vagy lehetőséged van félre tenni az agyad jutalmazó központját és más "szűrőjén" keresztül is belekukkantani objektív hozzáállással a dolgaidba.

2017. jan. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

A környezetemben élők miatti tapasztalatom okán tettem fel egyrészt a kérdést, és éppen ezért hiszem azt, hogy sokan így gondolkodnak mint te. Elfogadom azt is, ha valaki kalandozik, és csak szexel egy nővel. Nem akarok senkit sem, köztük téged sem meggyőzni a saját véleményemről.


Érdekelt, hogy ki hogy gondolja, aminek itt GYIK-en nem feltétlenül kell hitelt adni. Te azt tanácsolod, hogy éljek a mának, ami több mindent is jelenthet. Gondolkodtam, már, hogy lefekszem egyik ismerősömmel, de akkor meg a kapcsolat, a barátság romlana meg és én ezt nem szeretném. Nem sértődtem meg a véleményed kinyilvánítása miatt, elfogadom teljes mértékben, hogy vannak akik így, vannak akik úgy gondolják. Nem vagyunk egyformák, de én alapvetően kapcsolatra vágyom, mert már tapasztaltam, hogy milyen, és ahhoz nincs hozzáfogható érzés. Én már csak ilyen vagyok, lehet, hogy kezelhetném rugalmasabban az élet dolgait... Szex és szeretkezés között van különbség, nagy különbség. Ha szereted a másikat, kötődsz hozzá, és nem azonnal ugrassz ágyba vele, akkor sokkal mélyebb kötődés alakul ki. Én erre vágyom. Nálam egyértelműen a szerelem érzése van előnyben. :) Ha pedig csak lefekszek a nővel, akkor én úgy vagyok vele, hogy elkezdek hozzá kötődni és ha ő úgy gondolja, hogy csak ennyi volt, akkor én sérülök a végén.


Neked egyébként volt már kapcsolatod? Komoly kapcsolatra gondolok.

2017. jan. 10. 20:00
 19/20 anonim ***** válasza:
Relative mi számít komolynak, több volt, nem görcsölök rá, nem holnap szeretnék megházasodni, élvezem azt mai jön.
2017. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Te magad írtad, hogy szex és szeretkezés között van különbség. Az egyéjszakások, a dugipajtik azok mindig csak szexet jelentenek - szeretkezés az a tartós kapcsolatban, szerelem mellett jelenik meg.

Aztán persze személyiségtől függően van, aki csak az egyiket vagy a másikat tudja adni-elfogadni, mint te is, meg akad olyan, akinek nem jelent gondot szétválasztani a kettőt. Szóval ebből a szempontból nincs veled gond.

Inkább csak az a lényeg, hogy fogadd el, hogy nem mindenki gondolkodik úgy, mint te - és ettől nem feltétlenül lesznek rosszabb emberek. :)

(Mondom ezt úgy, hogy nőként nekem sem mennek az egyéjszakások. De ettől még nem lesz rosszabb ember az az ismerős, akinek meg igen.)

Mondjuk a véleményeddel nem feltétlenül értek egyet, pasiknak jóval könnyebb nagy általánosságban "virágról virágra szállni", mint a nőknek - persze nyilván ez kétoldalú a dolog, ha nem lennének könnyen kapható nők, nem lenne mire lecsapni a pasiknak sem. :)


Az exekkel kapcsolatban, én azt gondolom, hogy két esetben működhet a dolog, vagy akkor, ha sosem volt igazán mély szerelem, inkább csak ragaszkodás, mert akkor jóval könnyebben tartja meg utána a távolságot a két fél. Másik esetben eleve barátságból indult a dolog, így az az erősebb kötelék.

Persze mindkét esetben akkor járható az út, ha már nincsenek érzelmek.

Nekem van olyan exem, akivel jóban maradtam - igaz, kb. fél évnek kellett eltelnie a szakítás után, mire rendesen szóba tudtam vele állni, mivel ő szakított, így ennyi kellett a lezáráshoz. De mi beszéltünk, találkoztunk rendszeresen egy jó darabig. Mostanra kicsit felszínesebbé vált a kapcsolatunk, mivel neki menyasszonya van, és nem akarok okot adni a féltékenységre; nekem meg a párom ismeri és nem kedveli őt, és ezek miatt megbeszéltük, hogy a személyes találkozókat hanyagoljuk. Mindkettőnknek jobb és egyszerűbb így - ennek ellenére továbbra is jóban vagyunk. :) De csak azért működik így, mert egyikünk sem vágyik vissza a másikhoz.

Nyilván egy csúnyább szakítás után nem működhetne a dolog.


26N

2017. jan. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!