Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre akar menni a párom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldre akar menni a párom, lehet hogy nem szeret?

Figyelt kérdés
33 éves férfi vagyok,a párom 29 éves nő.Kiegyensúlyozott élettársi kapcsolatban élünk már közel 8 éve.A párom évekig dolgozott 1 helyen,ahol megváltoztak a dolgok,ezért fölmondott.Jelenleg munkanélküli.Én jól keresek,mondtam neki,hogy megleszünk az én fizetésemből is,aztán majd lesz valahogy.De ő nem így gondolja.Sógornőm évek óta Németországban él,és dolgozik.Mindig próbálta kicsalogatni maga mellé,de nem volt csak látogatóban nála.Hozzátenném mellékes információként,hogy sógornőmnek nagyon szúrja a szemét a mi kapcsolatunk,próbált már párszor bekavarni.Apósomék is utálnak,és most mindenki győzködi a páromat,hogy menjen ki németbe dolgozni,hogy mennyire jó lesz neki.Pedig itthon is megvan mindenünk,szép nagy ház,kocsi,stb.mondhatni,hogy jól élünk,hitelünk sincs.Úgy néz ki sikerült meggyőzniük,mert a minap egy ismerősömtől hallottam vissza,hogy:"hallom kimegy a párod dolgozni"-és még azt is tudta,hogy mi lesz a munkája.Én meg álltam ott jópofát vágva,mint aki mindenről tud,közbe meg sehol semmi.Kihagytak sok mindenből.Úgy érzem egyedül maradtam cserben hagytak.8 éven keresztül nem voltunk külön egymástól csak pár napot,most meg kiderül,hogy külföldre megy,és nem jön majd haza csak kb 3-szor 1 évben.Lehet hogy én reagálom túl,de szerintem ez eléggé gáz.Nem hiszek a távkapcsolatokban.A párom meg úgy beszél róla,mintha csak a boltba ugrana le.Segítsetek légyszíves,adjatok tanácsot,hogy ti mit tennétek a helyemben.

2017. jan. 12. 16:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Ültesd le, és beszélj vele, minél előbb tiszta vizet kell önteni a pohárba.

Felesleges halogatni, kérdezz rá minél előbb.

2017. jan. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

Átvertek, szerintem rád unt. Ha ennyit sem mond el, akkor úgy akar lelépni, hogy neki minél kevesebb problémája legyen a lelépéssel.

Elég gusztustalan, pláne 8 év után.

Leülnék vele megbeszélni, aztán ha ennyire gerinctelen, kivágnám a holmijával együtt a mínusz tizenöt fokba.

2017. jan. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Először tisztázzuk, hogy mennyire befolyásolható a párod. Pl. engem egyszer 6 hét alatt meggyőzött egy srác, hogy ki kell menni Németben csinálni az egyetem végét, a páromat meg félig győzte meg. Úgyhogy meggyőztem a páromat, hogy jó lenne kimenni együtt (végül nekiálltunk leszervezni, de mikor a sráccal nem találkoztunk többet rájöttünk, hogy annyira nem akarjuk).


Azt kell tudni, hogy a nyolc év alatt nagyon sok szép közös dolgot éltetek át, most hagyd kimenni, gondold át, miután kint van már egy hónapja. Lehet, hogy te fogod azt mondani, hogy nekem ez a lány nem is kell, csak nem láttam, mert túl közel voltunk. Lehet, hogy ő, és lehet, hogy azt fogja mondani, hogy bocsi, meggondoltam magam, hazajöhetek?


Szerintem amúgy az, hogy több élményt gyűjt, nem feltétlenül rossz számára.


Azt tudom tanácsolni, amit anyukámtól hallottam mindig: Ha igazán meg akarsz tartani valakit, akkor hagyod elmenni, hogy rájöjjön, hogy szeret és vissza tudjon jönni. Ne börtönnek érezzen téged, ahonnan ki kéne törnie, mert akkor elveszíted.

2017. jan. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem lehet vele leülni megbeszélni,mert csak duzzog.Meg azt hajtogatja,mint az apjáék meg sógornőm,hogy:"ez itt nem élet,kint 5x annyit keresel,stb.olyan lett mint egy agymosott.Ezt én értem,de itt van mindenünk,amiért eddig dolgoztunk,meg vettünk 1 csomó mindent azt most csak úgy hagyjuk itt?Nem is próbál munkát keresni,pont ez a fura nekem,mert ő nem ilyen fajta addig megy,amíg nem talál valamit.Most meg semmi.Pár hónaja elkezdett egy iskolát,az volt az álma,hogy ha elvégzi azt csinálja amit szeret.Most már ez se érdekli.
2017. jan. 12. 16:39
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom, úgy lehet vele, hogy: a melóhelyemen nagy váltás történt, a hapsim nem vesz feleségül, mindjárt 30 éves leszek, az életem nem halad semerre, ideje, hogy újrakezdjem másutt.
2017. jan. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,bizony lehet hogy igazad van.Próbáltam vele megbeszélni a dolgokat,de nem lehet.Mindenen fölcsattan,csap-vág.Volt egy mondata,ami nagyon szíven ütött:"Az új ablakokért is én dolgoztam meg,mégis a te házad!"Erről tudni kell hogy 2 éve nyílászárókat cseréltettünk a házon,neki volt egy kis megtakarított pénze,és abból fizettük ki,így nem kellett hitel fölvenni.Amúgy a szüleimtől megörökölt házamban élünk,teljes komfortban.Neki ez se jó,mindig mondta régebben hogy adjam el a házat,vegyünk másikat.Pedig nagyon szép ház,más csak álmodni tudna ilyenről.Nagyon sok ismerősöm mondta már,és igazuk is van hogy szerencsés vagyok hogy lehet egy ilyen házam.És akkor adjam el?Menjek külföldre migránsnak?Jó persze,ha nem lenne állásom,meg semmim se akkor megérné kockáztatni,mint ahogy nagyon sok velem egykorú is megtette,és sokaknak sikerült is.Én csak próbálom megbecsülni amim van,és vigyázni rá olyan nagy bűn ez?Nagyon mérges vagyok,igazságtalannak érzem ezt az egész szituációt.8 év után ennyi?Az lesz majd,hogy egymás szemére vetjük hogy ki mit vett a 8 év alatt?Őszintén kimondom,hogy sokszor foglalkoztatott a gondolat,hogy megkérjem a kezét,de ezek után örülök hogy nem tettem.Bár akkor lehet hogy nem jutunk ide?Nem tudom.
2017. jan. 13. 10:36
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
Ebből az egészből gondolom azt látta hogy a németek levedlett kocsijait vettek meg a kinnti magyarok 5éves hitelre és ezért akar kimenni,vagy a baratnoi telebeszeltek a fejet, rá kell adni a nagy kabátot azt csá.....
2017. jan. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én egy elég makacs nő vagyok.

Egyezz bele,hogy ha el akar menni! Mondd meg neki,hogy rendben te támogatod a döntését. Ne akard vissza tartani,ha menni akar,mert abból semmi jó nem lesz csak a veszekedés)

Egyébként ha Németországba meg miért csak ilyen ritkán találkoznátok?

Elhiszem,hogy most meg vagy ijedve,hogy mi lesz. Az én párom is kint van és nagyon rossz,de mi 3 hetente találkozunk.

Meg még valami:Szerintem a párod fél attól,hogy adja bele a pénzt a TE házadba és egyszer meg 'elhagyod''és akkor neki úszik minden,ezért szeretet volna közös házat.(bár én ezért a helyedben,tuti nem vennék,mert akkor te buknál).

Na mindegy a lényeg,higy egyezz bele,hogy menjen ha menni akar. Ezután meg minden eldől.

2017. márc. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot,tudom én is,hogy így kellene tennem,de nagyon nehéz.Sokszor kimutatom,hogy nem tetszik a dolog.Ő is egy nagyon makacs nő.
2017. márc. 4. 18:31
 10/18 A kérdező kommentje:
Ja,és 3 nap múlva indulnak.Állandóan ez a téma a családjuknál,nem veszik észre,hogy ez mennyire rosszul esik nekem.Vagy nem is érdekli őket.Azért találkoznánk ritkán mert ő fél évig nem jöhet majd haza a munkája miatt.Én meg nem tudok napokra hiányozni a munkahelyemről ha én mennék.Egyedül kell majd mindent fizetnem,intéznem stb.
2017. márc. 4. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!