Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a MGTOW...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a MGTOW mozgalomról?

Figyelt kérdés

MGTOW = Men Going Their Own Way, azaz a Maguk Útját Járó Férfiak. Ők azok, akik a feministává váló világ ellen sajátságos módon tiltakoznak.A maga útját járó Férfi úgy vélekedik, hogy mostanra már a Világ legeldugottabb pontján sem találni olyan nőt, akinek az agyát nem mosta volna még át valamennyire a feminizmus harmadik hullámának a hetvenes évek óta tartó Férfiellenes propagandája. Így nem érdemes velük sem házasodni, sem gyereket nemzeni, de még akár csak bármiféle kapcsolatot is kialakítani. Ők nem tárgyalnak, nem kuncsorognak, hanem csak megvonják a nőktől azt, amire a legnagyobb szükségük van: a figyelmet és a támogatást. A MGTOW létnek négy szintje van:

1. A helyzet felismerése Ebben a csoportban levő Férfiak tisztában vannak azzal, hogy milyen kockázatokat tartogat számukra a társadalom, de ők elfogadhatónak tartják ezeket és belemennek a játékba. 2. A hosszútávú kapcsolat elutasítása. Ezek azok a Férfiak, akik elutasítják a nőkkel való hosszútávú kapcsolat minden formáját, beleértve ebbe a házasságot és mindennemű együttélést. Elkerülik az egyedülálló anyákat, és minden olyan helyzetet, aminek kapcsán a bíróságon lehet kikötni. 3. A rövidtávú kapcsolatok elutasításaŐk azok a Férfiak, akik a fentiek mellett még egy olyan rövidtávú kapcsolatot sem hajlandóak bevállalni, mint a randizás, az egy éjszakás kaland, vagy a egyszerű barátság. Minden nőkkel való kapcsolatuk szakmai vagy munkához köthető és ezeket is igyekeznek minimalizálni. 4. Gazdasági kivonulás. Ők azok a Férfiak, akik nem hajlandóak többet keresni, mint ami a személyes túlélésükhöz feltétlenül szükséges. Mivel kevesebbet keresnek, mint ha egy családot kellene eltartaniuk, kevesebb adót fizetnek, de ez még mindig magasabb életszínvonalat biztosít nekik, mint ha családjuk lenne.



2017. jan. 19. 23:49
 61/106 anonim ***** válasza:
64%
Feminista nő vagyok, minden joga megvan ezeknek a férfiaknak arra, hogy kivonják a nőket az életükből. Engem nem érdekel, találok olyan férfit (illetve találtam) aki értékel, aki nem nézi le a nőket, aki egyenrangúnak tartja a nőt a férfival. Tehát egyszóval, találtam feminista férfit. Aki ebben a MGTOW mozgalomban részt vesz, nem fog hiányozni egy nőnek sem. Tehát engem végül is nem érint. :D Éljen így, ha ez neki tényleg jó. Csak aztán ne jöjjön ide keseregni, ha mégsem boldog ebben az életformában.
2017. jan. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/106 anonim ***** válasza:
76%
Engem nem zavar, mindenki úgy cs*szi el az életét, ahogy jól esik.
2017. jan. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/106 anonim ***** válasza:
25%

Inkább olyan mozgalmat kéne kitalálni, amikor a feminizmusra hajlamos nőkre rápopszegecselnek egy eltávolíthatatlan táblát, ráírva: FEMINISTA

Így nem sérülnék én sem, meg a hülyeségre nem hajlamos, elférfiasodott nők sem.

2017. jan. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/106 anonim ***** válasza:
28%
*el nem férfiasodott nők sem.
2017. jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/106 anonim ***** válasza:
82%

Ha a férfiak képesek a logikusabb, elvontabb gondolkodásra, hogy nem veszik észre, hogy a nőies és férfias tulajdonságok mind társadalmi kreációk? Mind különböző emberek vagyunk. Nincs nőies, férfias, ezeket mi találtuk ki, hogy a helyén tartsuk az embereket.


Aztán ebből jön, hogy nem hisszük el, hogy egy nő meg tudja szerelni a mosógépet, vagy kinevetünk egy férfit, ha érzelmeket mutat. Ez kinek jó?

2017. jan. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/106 anonim ***** válasza:
62%

#11

Igen, azok a biturbós feministák ugyanolyan szerencsétlenek a szememben, mint a "mgtow" pasik. Hogy jön ez ide?


#14

Nem ribizlikkel kéne összejönni, és akkor nem használnak ki. Érdekes, a párom meg én pl egyenlő mértékben fektetünk energiát a kapcsolatba, pedig ő nem mai értelemben vett "divatos" pasi :D Mondjuk én se vagyok fullos plázacica, szóval gondolom akkor a páromat sajnálni kell, hogy neki csak ilyen nő "jut", szóval igazából nem is jó neki velem :( :DDDD


Mint írtam, nincs azzal baj, ha valaki nem szeretne párt, se hosszú távra, se rövid távra. Az ő dolga, az ő élete. Van ilyen ismerősöm, senki se nézi le, vagy piszkálja emiatt. Ő amúgy kifejezetten jó pasinak számít, sok lány van érte odáig (egy kis helyi zenekarban gitározik, a bandának mindig írogatnak, hogy hol lehetne találkozni vele, van-e barátnője, stb :D ), őt nem érdekli. Egyszer volt barátnője pár hétig, de nem tetszett neki a dolog.

Nincs ezzel semmi baj. De ő nem így akarja beállítani, hogy ezzel majd jól ki fog cseszni a női nemmel, ő megmutatja :D Az én életem aztán semmiben nem rosszabb ettől. :D Akik ideológiát gyártanak a dolog mögé, és CSAKAZÉRTIS jól megmutatják, azok egyes egyedül saját magukkal szúrnak ki, senki mással (igen, ez vonatkozik a "strong independent woman" = őrült macskás nő kategóriás feminácikra is, nem csak pasik lehetnek szánalmasak)


Amúgy engem az érdekelne, hogy ha egy ilyen MGTOW pasinak van lány testvére, unokatestvére, meg hát ugye az édesanyja, akkor velük szóba áll? Vagy ha a legjobb barátja megházasodik, akkor találkoznak társaságban a feleségével, vagy áthívja a házaspárt vendégségbe, vagy átmegy hozzájuk? Miért? Ők is aljas féreg nők, nem? Vagy ha ők nem, akkor mégis vannak normális nők, tehát nem úgy általában a női nem elől kéne elzárkózni, csak bizonyos nők elől, nem?

Szóval még logikátlan is...

2017. jan. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/106 anonim ***** válasza:
27%

"Szóval még logikátlan is..."

Azért amiért te nem érted, még nem logikátlan. Ott van a kérdésben, hogy milyen típusú nőkről van szó:

"Így nem érdemes velük sem házasodni, sem gyereket nemzeni,"

Partnerkapcsolatról van szó, nem arról, hogy nem áll szóba az anyjával, meg a testvérével. Téged sem az eszedért szeretnek. :)

2017. jan. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/106 anonim ***** válasza:
86%

#67

"(...) vagy a egyszerű barátság. Minden nőkkel való kapcsolatuk szakmai vagy munkához köthető és ezeket is igyekeznek minimalizálni."

2017. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/106 anonim ***** válasza:
7%
Ki tudod hámozni a felvezető kérdés lényegét? A MGTOW jelenség olyan férfiakat jelöl, akik nem kérnek a nőkből, mert "nem érdemes velük sem házasodni, sem gyereket nemzeni". EZ A LÉNYEG. A többi ennek a cizellálása, kezdve onnan hogy felismerik a helyzetet egészen a szélsőségig (1-4. pont). Érted? Mondd hogy érted, kérlek!
2017. jan. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/106 anonim ***** válasza:
74%
De ilyenek eddig is voltak. Egyedülállók, szinglik. Minek kellett ennek új nevet kitalálni? Rebranding?
2017. jan. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!