Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy ne szóljam meg, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy ne szóljam meg, ha nem akkor ér haza, amikor mondja?

Figyelt kérdés

Szóval a párom, ha elmegy a barátaival, rendszeresen az van, hogy később ér haza.

Nem élünk (még) együtt, mégis zavar, pl azért, mert sokszor van az, hogy nem tudunk beszélni nap közben (távkapcsolat lett ősz óta egy rövidebb időre), és megbeszéljük, hogy este fogunk. Ő elmegy a barátaival - menjen nyugodtan, de én elfáradok az egész napos hajtásban, 11-kor már sokszor kidőlnék legszívesebben. És megbeszéljük, hogy x órára, pl 10-re hazaér, és beszélünk, vagy nem soká megy haza, meg nem marad hajnalig. De rendszerint ez nem így lesz, hanem ha pl 10-et mond, hogy hazaér, minimum egy órával, vagy másféllel később ér haza, + tus, ilyenek, ott van, hogy éjfélkor beszélünk egy 10 percet, mert én már tényleg nem bírok tovább fent lenni. Vagy ha azt mondja, hogy nem sokáig lesz, akkor is sokszor előfordul, hogy hajnalban ér haza.


És nem értem, hogy minek mondja, hogy hazaér, meg minek beszéli meg velem, ha aztán nem képes erőt venni magán és hazamenni a mondott időpontra. Aztán pedig én érzem rosszul magam, pl hogy a barátaival van energiája hajnalig fent lenni, stb, de mikor mi együtt lehetünk, alig vagyunk együtt, és éjfélkor kidől.


Ő meg, amikor mondom neki, hogy ne ígérje hogy 10-re hazaér ha nem képes rá, elkezd drámázni, hogy ő soha többet nem mondd nekem időpontot és akkor nem lesz mi miatt lecsesznem őt. Persze, ez nem működő dolog, mert ha nem mond időpontot, akkor én nem virrasztok és várok rá, hogy tudjunk beszélni, hanem alszok, és akkor eltelt egy újabb nap, hogy egy szót se változzunk szinte.


Valamint nyilván azért is érdekel, hogy mikor ér haza, mert szeretném tudni, hogy az éjszakázásból épségben hazaért.



2017. jan. 26. 23:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

Az en exem is allandosn ezzel szivatott! Aztan par napja kirugott,h en megfojtom es fuggetlen akar lenni. Meg,h o oreg hozzam.

Igy keresek egy uj budapesti fiatal pasit.

N

2017. jan. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem várnék rá, elmennék aludni, aztán majd keressen ő.
2017. jan. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Neki egyértelműen fontosabb a baráti -, mint a parkapcsolat. Éretlen ra.

De beszeljetek mielőtt elindul haverozni es kész.

2017. jan. 27. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, nem mindennap jár haverozni.

Én ilyen esetben nem várnék rá, esetleg megbeszélném, hogy mikor megyek aludni (pl. tízkor), akkor felhívom telefonon.

Nálunk simán működőképes az, hogyha haverokkal van is, kettő percre félre tud vonulni, tudja, hogy kb. mikor szoktam aludni menni, akkor felhív, vagy én hívom, jó éjszakát kíván. Az meg a másik, hogyha nem is vagyok fenn éjszaka, de ír egy smst vagy éppen neten, hogy hazaért, jól van, és akkor reggel, ha felkelek, ez az üzi fogad, tehát nem kell aggódnom délutánig, hogy most alszik vagy baj történt.

2017. jan. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát és ha akkor hívna fel, amikor a haverokkal van? Barátom is szokott így hívni, amikor egész nap alig beszéltünk. Szerintem nem nagy cucc tíz percre félrevonulni, ha utána meg hajnalig velük van...

Mondjuk az is rossz lehet, hogy rájuk van energiája, rád meg nincs.

2017. jan. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
23%

ha elmegy haverokkal miért KELL vele beszélned aznap ?? elmész aludni és kész.

Nem éltek együtt 1 napot kihagytok a beszélgetésből akkor mi van ??

2017. jan. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Van hogy felhív, de sokszor az is olyan, hogy nem tud félrevonulni 10 percre, mert mennek utána és magyaráznak neki, én meg ugye mondom a magamét, és "figyelsz te rám?" "ja persze, csak XY ez meg az", és azért elég bántó tud ez is lenni, hogy a haverjai ennyi időre nem tudnak leakadni róla.



#6, lehet, hogy TE olyan ember vagy, akinek nincs szükség a napi kommunikáció semmilyen formájára, de én nem, és még nagyon sok ember ilyen beállítottságú, mint én. Nem, nem dől össze a világ, ha egy napig nem tudok vele beszélni, de igényem van arra, hogy legalább egy 10 percet hallhassam a hangját, vagy akár írásban beszéljünk pár szót.

2017. jan. 27. 11:15
 8/18 anonim ***** válasza:
18%

Igazi hárpiának tűnsz aki megfojtja a másikat. Nem tudod elviselni, hogy amikor a barátaival van, akkor csak 2 percre hív fel, vagy nem az óráját lesi h neki 10-re haza KELL érnie egy 10 perces beszélgetés miatt?

Képzeld el, h vhol kellemesen töltöd az idődet (vásárolgatsz, kávézol a barátnőddel) a párod pedig utána letol, hogy a megígért 20 perc helyett 25 percet voltál az adott helyen, és emiatt lemaradtál VELE egy 3 perces beszélgetésről. Mit éreznél? Őszintén! Valószínűleg dühös és frusztrált lennél h miért akarja ilyen szinten beosztani a szabadidődet!

Javaslat: ha tudod h az estét a barátaival tölti, inkább napközben válts vele néhány sms-t, este pedig max annyira hívd fel h "Én már fáradt vagyok, jó éjt szivem, érezd jól magad! Holnap beszélünk."

2017. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

88%-os, az itt a gond, hogy azért csak 10 percet beszélünk miután hazaér, mert addigra már tényleg csak ennyire futja az energiámból. Ha 10-re hazaérne, tudnánk minimum egy fél órát beszélni, de inkább 1 órát. Tehát nem egy 3 perces beszélgetés marad el, hanem egy egész óra, úgy, hogy alig tudunk találkozni, aztán meg ő (is) rinyál, hogy hiányzok neki és rossz nélkülem.


Valamint te valamit félreértesz, én nem cseszem le, ha később ér haza, szimplán annyit kértem tőle, hogy ne mondja, hogy virrasszak és várjak rá, ha nem képes ehhez tartani magát! Szerintem ez nem nagy kérés.

5-10-15 perc késés nem hasonlíható ahhoz (mint amit a kávézós példádnál írsz), hogy másfél órát várat az éjszakába nyúlóan!


Fordítsuk meg a helyzetet: te alig tudsz találkozni 10 hónapig a pároddal, és egész nap nem beszéltek, mert tényleg nem tudtok. Este, habár nagyon fáradt vagy, szeretnél még egy kicsit legalább beszélni vele, ha nem tudsz vele találkozni. És megígéri, hogy 10-re otthon van, és beszéltek végre. De nem így van. Rendszeresen eljátssza ezt. Te mit éreznél?


Egyébként pedig nem osztom be az idejét azzal, hogy Ő ÍGÉRI MEG, saját magától, hogy 10-re otthon van. Én csak egyszerűen annyit kérdezek tőle, hogy mikor ér haza, semmi számokérés, semmi "szigor", hogy de érjen haza 10-re, ő maga mondja, hogy nem akar sokáig maradni, 10-re jön, és végre beszélhetünk. Aztán meg még sincs, hanem másfél órát késik, aztán még ő rinyál hogy hiányzok neki. Én meg nyilván nem fogom szó nélkül hagyni, hogy megint várjak rá órákat, hanem megkérem, hogy csak akkor mondja, hogy x órára hazaér, ha úgyis lesz, mert én el vagyok fáradva, és nem bírok éjszakázni annyira.

Ha pedig írok neki egy üzenetet, hogy "érezd jól magad, vigyázz magadra" szöveggel és alszok mire hazaér, arra kelek, hogy ott vannak a szomorú fejek, hogy dehát nem is tudtunk beszélni és sajnálja hogy nem jött időben.


Hiába jössz az sms-sel, munka közben nem lehet nála a telefonja, szóval ez nem opció sajnos.

2017. jan. 27. 16:00
 10/18 anonim ***** válasza:

ha így van akkor más a leányzó fekvése, akkor mondd meg neki, hogy inkább ne ígérjen semmit.

Nekem egy jóbarátom ilyen, felhiv hogy holnap tali, de nem tudja hogy 4 vagy 5 vagy 6 órakor.

Átszervezek mindent, azt éjjel 11kor hív hogy már késő van.. ezt akár 10x megcsinálja egymás után.

Én szóvá tettem, ő besértődött, pár nap után lenyugodott mert átgondolta, hogy ez így átverés, és minden rendben volt.. Gondolom ez nemcsak barátságnál hanem párkapcsolatban is megoldható hogy megbeszélitek.

2017. jan. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!