Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy ne szóljam meg, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy ne szóljam meg, ha nem akkor ér haza, amikor mondja?

Figyelt kérdés

Szóval a párom, ha elmegy a barátaival, rendszeresen az van, hogy később ér haza.

Nem élünk (még) együtt, mégis zavar, pl azért, mert sokszor van az, hogy nem tudunk beszélni nap közben (távkapcsolat lett ősz óta egy rövidebb időre), és megbeszéljük, hogy este fogunk. Ő elmegy a barátaival - menjen nyugodtan, de én elfáradok az egész napos hajtásban, 11-kor már sokszor kidőlnék legszívesebben. És megbeszéljük, hogy x órára, pl 10-re hazaér, és beszélünk, vagy nem soká megy haza, meg nem marad hajnalig. De rendszerint ez nem így lesz, hanem ha pl 10-et mond, hogy hazaér, minimum egy órával, vagy másféllel később ér haza, + tus, ilyenek, ott van, hogy éjfélkor beszélünk egy 10 percet, mert én már tényleg nem bírok tovább fent lenni. Vagy ha azt mondja, hogy nem sokáig lesz, akkor is sokszor előfordul, hogy hajnalban ér haza.


És nem értem, hogy minek mondja, hogy hazaér, meg minek beszéli meg velem, ha aztán nem képes erőt venni magán és hazamenni a mondott időpontra. Aztán pedig én érzem rosszul magam, pl hogy a barátaival van energiája hajnalig fent lenni, stb, de mikor mi együtt lehetünk, alig vagyunk együtt, és éjfélkor kidől.


Ő meg, amikor mondom neki, hogy ne ígérje hogy 10-re hazaér ha nem képes rá, elkezd drámázni, hogy ő soha többet nem mondd nekem időpontot és akkor nem lesz mi miatt lecsesznem őt. Persze, ez nem működő dolog, mert ha nem mond időpontot, akkor én nem virrasztok és várok rá, hogy tudjunk beszélni, hanem alszok, és akkor eltelt egy újabb nap, hogy egy szót se változzunk szinte.


Valamint nyilván azért is érdekel, hogy mikor ér haza, mert szeretném tudni, hogy az éjszakázásból épségben hazaért.



2017. jan. 26. 23:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
65%

Te jó ég..kérdező, egyáltalán nem vagy hárpia, el ne hidd már. Természetes, hogy szeretnél egy kicsit kommunikálni a szerelmeddel. Érthető.

A baj, hogy ő nem akar eléggé. Nem vagy neki elég fontos. És ronda dolog, hogy ígéri a beszélgetést, ahelyett, hogy azt mondaná, Nem várj már, mert nem írok. Az egyik exem is ilyen volt. Én a helyedben nem maradnék vele. Vagy komoly választás elé állítanám, hogy akkor szíveskedjen már megmutatni, hogy szeret is téged, nem csak úgy együtt vagytok.

2017. jan. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
23%

Befejezheted a hisztit. Nem éltek együtt, miért kéne x idöre hazajönnie? Amugy meg hadd ne a telefonját nézegesse már, mikor a barátaival.sörözik, mert az bunkoság. Max.ir egy sms,t, aztán ennyi. Mi együtt élünk, de ha elmegy haverozni, akkor én mondom, hogy hagyj a telefont, majd beszélünk másnap (ez akkor is igy volt, minor 1000km választott el egymástol).


Foglald el magad, és dolgozz magadon, mert ki fog tenni, tök jogosan. 27n

2017. jan. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
En továbbra sem értem, miért nem opció este hat-hétkor beszélni egy fél órát -órát? Te megnyugszol, mert jó sokat beszeltetetek, o meg utána mehet hajnalig sörözni.....
2017. jan. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
43%
Én azt sem értem, miért kötelező minden nap órákat beszélni. Mármint persze, értem, nekem is van rá igényem, hogy halljam a hangját meg minden, de gondolom nem mindennap haverozik a srác. Ha mondjuk hét napból ötön minden este prüntyögnek, akkor miért olyan tragédia a maradék, ha egy óra helyett csak tíz perc lesz?
2017. jan. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Na szép sorban akkor. :)


#12, látom, nem sikerült megérteni a problémát. Nem azzal van feltétlenül baj, hogy nem ér haza x órára, hanem azzal, hogy megígéri, hogy hazaér x órára mindenképp és beszélünk, mert hiányzok neki és beszéljünk. Aztán ez általában nem sikerül, és vagy megjegyzést teszek róla hogy megint késett - mert mikor sokadjára játssza ezt el egy ember, akkor már tényleg senki sem tud olyan megértő lenni szerintem. Ha meg elmegyek lefeküdni, jönnek a szomorú fejek hogy sajnálja hogy nem ért haza időben és nem is tudtunk beszélni jajj de hiányzok.


#13 (ha nem ugyanaz vagy mint a 12-es, mert neki is 70%-a van meg neked is), azért nem opció az, mert sokszor nekem még akkor órám van. Következő félévben pl hétfőn 4-től 8-ig, kedden 6-tól 8-ig, szerdán 5-től 8-ig lesz órám (ezeket csak az estére írom, természetesen délelőtt is van órám). Eleve fél 9 fele érek haza. Előző félévben is volt legalább 3 ilyen napom. Csütörtökön konkrétan délután 1-3-ig van 2 órám nap közben ami "szabadidő" utána pedig szintén 6-ig órán vagyok. Pénteken meg már megyek haza. Az egyetemeken, plána a TTK-n, mérnöki szakokon, főleg az első 1-2 évben sok órája van az embernek, és sajnos ilyen estére raknak órákat. Ami kötelező óra, és csak egy alkalmat hirdetnek meg belőle, nem tudom máshova felvenni sajnos, pedig én is jobban örülnék, ha nem kéne addig órán ülni.


#14, erre nem tudok mit mondani. Nekem hiányzik a párom, írtam, hogy igényem van rá, hogy legalább egy 10 percet hallhassam a hangját vagy írhassak vele. Ennyi. Nem sikerült megértened, hogy nem azzal van a baj, hogy nem órákig beszélgetünk, hanem csak 10 percet. Eleve nem is tudok órákig beszélgetni vele, a fentebbi dolok miatt (13-asnak írt válaszban van).

Te sem érted a problémát, hogy ő ígérget nekem, aztán nem tartja be, én pedig már nem tudom megállni, hogy ne tegyek rá megjegyzést, ha újfent nem sikerül betartania az ígéretét, vagy ha lefekszek aludni, ő rinyál, hogy de hát nem is tudtunk beszélni.

2017. jan. 30. 11:28
 16/18 anonim ***** válasza:
36%

De értem a problémát, korábbi válaszomban ki is fejtettem, hogy ezt nagyon korrekten meg lehet beszélni: mikor te mennél aludni, rácsörögsz, elbeszélgetitek az 5-10 percet, hogy puszika, jajdehiányzol, holnap majd beszélünk rendesen. Te mehetsz nyugodtan aludni, ő meg mehet vissza haverozni.

Nyilván szomorúfejezik, mert neki is hiányzol, sz.ar a távkapcsolat, és sajnálja, amiért nem sikerül összehozni a dolgokat. Ígérgetni meg azért ígérget, mert azt gondolja - a leírásod alapján valósan -, hogy te ezt az ígérgetést várod el. Ha nem várnád el, ha látná, hogy nem akadsz ki, amiért már megint nem beszéltetek, akkor ő is leszokna az ígérgetésről, és neked sem kéne rá feleslegesen várni. Ennyi.


Mellesleg meg te magad írtad korábban:

" az itt a gond, hogy azért csak 10 percet beszélünk miután hazaér, mert addigra már tényleg csak ennyire futja az energiámból. Ha 10-re hazaérne, tudnánk minimum egy fél órát beszélni, de inkább 1 órát."

Tehát most akkor döntsd el, hogy elég-e a rövidebb beszélgetés, vagy sem. Ha elég, akkor ne rinyálj, mert tucatnyian leírtuk a megoldást, ha meg nem elég, akkor ültesd le a pasidat, és beszéld meg vele, hogy menjen ritkábban bulizni, mert neked ez nem elég. Ennyire egyszerű.

2017. jan. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy hiába hívom fel/hív fel, a barátai 5 percet nem bírnak ki anélkül, hogy a nyakába lihegnének, hiába vonul félre, mennek utána, nem hagyják békén, magyaráznak neki. :)


Nem igazán értem, hogy mi abban az elvárás hogy "szivem, tudunk majd ma beszélni vagy sem? tudod hogy 11 fele fekszek le aludni mert fáradt vagyok" - ebben szerintem semmi elvárás nincsen. Ő pedig így reagál kb "persze, nem leszek sokáig, csak egy kicsit felnézek a városba, de 10-re itthon leszek és beszélünk mindenképpen :)". És 1-2 alkalommal lehet megértő az ember, természetesen az is voltam. De amikor sokadjára játssaz ezt el, akkor ételemszerű szerintem, hogy mondok egy olyat hogy "ne ígérd meg hogy jössz ha nem tartod be, mert nem szeretnék várni rád az éjszaka közepén, miközben ki vagyok merülve" - szerintem ez nem kiakadás, hanem egy egyszerű, normális kérés.


Én nem azt írtam, hogy az a gond, hogy csak 10 percet beszélünk, hanem azt írtam, hogy AZÉRT gond a 10 perc beszélgetés, mert ő többet ígér, és nem tartja be.

2017. jan. 30. 15:00
 18/18 anonim ***** válasza:

"szivem, tudunk majd ma beszélni vagy sem? tudod hogy 11 fele fekszek le aludni mert fáradt vagyok"

Lehet, hogy te nem érzed, de ez a kérdés passzív-agresszív, védekezésre (jelen esetben pozitív válaszra) kényszeríti a másikat.

Nem rosszindulatból írom, sokáig én is ilyen voltam, mint te, és egyszerűen sosem értettem, hogy miért nem képes a párom őszintén megmondani, hogy épp X okból nem kíváncsi rám. (Nálunk a hasonló hiszti a találkozásokból jött, megéri-e összefutni 20 percekre meló után vagy sem.)

Szóval, te benne vagy a szituban, nem látod, nem érzed, esetleg eredetileg nem is annak szánod, de a leírt kérdés igenis támadó és számon kérő. "Most akkor jössz vagy sem?! Mennék aludni, megint rád várok" - kb ezt közlöd vele, még ha a szóhasználat finomabb is.

Mivel erre vagytok "beállva", innen már elég nehéz kijönni. Az egyik verzió, hogy tizenhatezerszer is elmondod, hogy "de tényleg, ha nem érsz haza, semmi baj, érezd jól magad, nem baj, majd holnap beszélünk" - nálunk ez speciel hatástalan volt, tizenhatezer egyedjére is ugyanúgy ugyanazt ígérte párom, mert hát ő tudja, hogy ettől nekem rossz kedvem lesz, és nem akarja... A praktikusabb verzió, hogy szimplán rá sem kérdezel a dologra, nem kényszeríted bele az adott helyzetbe. Ha hazaér, gondolom úgyis gép elé ül, ergo tudtok beszélni, ha nem ér haza, nem vársz rá, hanem max felhívod, hogy jóéjt. Kettő percet gondolom a bunkó barátok is kibírnak.


Kapcsolatban, távkapcsolatban meg főleg, kell ennyi kompromisszum. Hosszú távon bizony fog még előfordulni olyan, hogy egy-egy napig nem beszéltek, de mivel gondolom nem minden nap van ez, ezért - bár nyilván rossz - ezt tudni kell kibírni.

2017. jan. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!