Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul kéne éreznem magam,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rosszul kéne éreznem magam, amiért nem tudom, mióta vagyunk együtt?

Figyelt kérdés

Ismerőseim néha megkérdezik, hogy mióta vagyunk együtt, és nem tudok rá mit felelni, még csak körülbelülre sem. Oké, az úgy megvan, hogy nagyjából hány év, de hónapra nem tudnám megmondani. Ilyenkor mindig mindenki kiakad, hogy hogy lehet ilyen fontos dolgot nem tudni, meg hogy akkor nem is évfordulózunk, és hogy ez milyen kapcsolat már.

Sose értettem, más emberek hogy tudják ezt napra pontosan meghatározni. Nálunk úgy volt, hogy találkozgattunk, fokozatosan egyre jobban megismertük és megszerettük egymást, és egyre közelebb kerültünk egymáshoz. Azt a dátumot tudom, amikor először találkoztunk, de azt nem, amikor úgymond "összejöttünk". Ez nálunk nem egy esemény volt, hanem egy folyamat, ami hetekig/hónapokig tartott.

Amúgy a barátom se tudja meghatározni. De olyan szinten nem, hogy mikor egyszer együtt beszélgettünk valakivel, aki rákérdezett, kb. 4-5 hónapos eltérés volt a kettőnk válasza között. Jót röhögtünk magunkon :D


2017. febr. 1. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kéne. :) Nálunk csak egy-két hét különbség van, de a szitu nagyjából hasonló, mint nálatok. Mi egyszerűen végül megállapodtunk egy időpontban, habár az az igazság, hogy ünnepelni sosem szoktunk. Illetve mi azzal szoktunk poénkodni, hogy nekünk így hetekig tartó évfordulónk van, bőven lehet ünnepelni. :)
2017. febr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Noblesse Oblige ***** válasza:

Nem. Nem kéne magad rosszul érezned. Régen mi is úgy számoltuk vissza, hogy mikor kérdezte meg, hogy járunk-e, mert amikor megtörténtek a dolgok, akkor valahogy fontosabb dolgok voltak előtérben, mint a naptárt nézni, hogy ez most akkor egy nevezetes dátum lesz. Egyszerűen örültem, hogy mostantól a párom, és jó egy hétig csak az kötött le, hogy ennek minden előnyét élvezzem. Aztán muszáj volt a naptárra nézni, mert vizsgaidőszak is volt...


Mi 7 éve vagyunk együtt, és nekem is utána kell számolni, hogy hónapra pontosan mennyi. Mert nem érdekel, mert nem ez a lényeg.


Szóval én a helyedben biztos nem érezném magam rosszul, és a kiakadó embereknek megmondanám, hogy nem a kapcsolat hossza, hanem a minősége a fontos. Az mindig fókuszban van... az idő meg csak telik.

2017. febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad rosszul emiatt, ezen nem múlik semmi. Ez már nem a gimi, hogy úgy kezdődjön egy kapcsolat, hogy "járunk?". Nekünk sincs ez pontosan meghatározva, hasonló a helyzet, mint nálatok.
2017. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele. Ha nektek nem fontos, akkor az úgy jó.
2017. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi gond, normális esetben tényleg így zajlik egy kapcsolat kialakulása.

Ráadásul mindenkinek mástól számít: első találkozás, első randi, első csók, első szex, összeköltözés, stb.

Majd ha összeházasodtok, akkor ünneplitek a házassági évfordulótokat, és kész. Csak abból legyen majd minél több. :)

2017. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Dehogy kéne rosszul érezned magad! xD Nálam is hasonló a szitu amúgy, én azt szoktam belőni, hogy a 20. szülinapomon már "megvolt" a párom, mert emlékszem, hogy egy verset kaptam tőle. :) Szóval eddig szoktam visszaszámolni, azt tudom, hogy 2010-ben voltam 20 éves, szal ha most vki megkérdezi, akkor azt mondom, hogy 7 éve vagyunk együtt. Ennyi. :)

Amúgy emlékszem, a baráti társaságban van egy pár, akik mittudoménhány hónappal előbb jöttek össze, mint mi. Pont elhangzott ez a "mióta is vagytok ti együtt?"- kérdés, mire szokás szerint belőttem az évet, erre a csajszi baromi fontosnak érezte megemlíteni, hogy hát nem, ti nem vagytok annyi ideje együtt, mer' mi x idővel előbb jöttünk össze, és mi x év y hónapja vagyunk együtt. Mondom oké, nyugi, ez nem verseny...!

Engem inkább ez szokott megmosolyogtatni, amikor akár itt gyk-n (mi MÁR 2 év 3 hónapja együtt vagyunk), akár az életben ilyennel találkozom.

Nemsokára itt a lagzi, majd azt megünnepelgetjük, mint házassági évfordulót, aztán ennyi. De most, hogy így belegondolok, már látom is magam előtt mondjuk jövőre, a "Mióta vagytok házasok? Egy éve. Ááá, az még semmi!"- szintű párbeszédeket. :) Kb. letojom, és neked is ezt javaslom. :)

2017. febr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, mi is úgy vagyunk vele, hogy majd házassági évfordulókat ünneplünk. Annak legalább van pontos dátuma :)
2017. febr. 1. 13:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Szintén így vagyunk vele, kb. 3,5 éve vagyunk együtt. Neten ismerkedtünk, találkoztunk, aztán megbeszéltük, hogy ez csak szexkapcsolat lesz (azt is kerestünk mind a ketten). Jó volt, párszor ismételtünk, aztán pár hónap után bevallottuk egymásnak, hogy ez már több. De ő félt belemenni (az okok most mellékesek) és folytattuk szexkapcsolatként. Majd egy idő után átcsúszott rendes kapcsolatba.

Mi is mindig röhögünk, ha szóba kerül, hogy mikortól: netes megismerkedéstől, első találkozótól, első szextől, első szerelmi vallomástól, vagy mikortól kellene számolni.

2017. febr. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez tök érdekes, hogy ti szexkapcsolatból váltatok párrá, mert nálunk meg épp az ellenkezője áll fenn, ugyanis aszexuális pár vagyunk és egyáltalán nem szexelünk, úgy általában elég kevés fizikai kontaktusunk van :) Szóval mi ha akarnánk magunknak egy dátumot, akkor se lennének olyan támpontjaink, hogy első csók vagy első szex. Maximum első összebújás vagy első együtt alvás, de amikor ezek megtörténtek, akkor én úgy éreztem, hogy már egy ideje pár voltunk.
2017. febr. 1. 16:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk sincs meghatározott időpont, azt számon tartjuk,hogy 4 éve márciusban találkoztunk először, de utána nagyon nehezen alakultak a dolgok (félreértések elkerülése miatt, egyikünk sem volt kapcsolatban. Nem ilyesmi miatt nem jöttünk össze rögtön). Nagyjából 2 év volt, mire igazán elmélyült a kapcsolat. De soha sem volt kimondva,hogy "akkor mától járunk". Csak egy nagyon hosszú, rögös út - folyamat volt.


Szóval,ha megkérdezik mióta vagyunk együtt? "hát, őőő" ☺

2017. febr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!