Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kíváncsi lennék a nők vélemény...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kíváncsi lennék a nők véleményére! Csak én nem szeretnék gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

20 éves nő vagyok. Persze még fiatal és változhat a hozzáállásom.


Van egy szuper párom, akivel az életemet tervezem leélni.

Egy ideje az foglalkoztat, hogy majd vagy bármikor a jövőben szeretnék-e gyereket.

És arra jutottam hogy nem... Most biztosan rengeteg kritikát fogok kapni és önzőnek tűnök majd, hiszen ha a szüleim döntenek így, akkor én sem lennék. Jogos. De valahogy... Nem vagyok motivált ezzel kapcsolatban.

Mi van például akkor, ha ténylegesen jól és szeretetben neveljük a kicsit, de rossz társaságba keveredik és eltávolodik tőlünk, az életét tönkreteszi. Ez egy nagyon szélsőséges kép, de benne van a pakliban.

És akkor ott tartasz hogy az idegeid és a házasságod romokban, és pénzt - időt - energiát áldoztál arra, hogy így alakuljon végül.


Illetve az is aggaszt, hogy egy gyerek után sokszor leragad az ember egy élethelyzetben. Otthon van, a teste teljesen megváltozott, nem tud aludni és folyton aggódik. A kapcsolat pedig valahogy nem tudom elképzelni, hogy ugyanolyan kiegyensúlyozott és szeretetteljes marad ezek mellett. Persze óriási kincs és áldás a közös baba, de minden csoda 3 napig tart. Előbb utóbb kibuknak a problémák.

Rengeteg házasságban szexhiány lép fel, aztán pedig jöhet a félrelépés. Most erre lehet mondani, hogy ha valaki hajlamos rá, akkor nem a gyerek lesz az ok..de azért valljuk be, hogy rengetegszer hozzájárul. És most szintén mondhatjátok, hogy talán mégsem olyan szuper a kapcsolatom, hogy ilyesmitől félek?! Nem erről van szó, egyszerűen csak nem lepődnék meg, ha otthon gyerekzsivaj és babahányás lenne, az én önértékelésem nullához közelítene, és mindketten fáradtak lennénk, ezáltal hanyagolva a szexualitást és intimitást - szóval ilyen kritériumok mellett a párom elcsábíthatóvá válna. És nem azért mert nem szeret, hanem mert ember és vannak szükségletei, amitől férfinak érezheti magát. Ugyanúgy ahogy a nő pedig nőnek.


Bocsánat hogy ilyen hosszú lett!

Igazából csak véleményekre lennék kíváncsi. Ne értsétek félre, hihetetlenül tisztelem az anyákat és apákat, akik gyereket vállalnak. De én borúlátó vagyok a témával kapcsolatban.

20/N



2017. febr. 3. 23:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
35%
20 Évesen még ne kattogjon ezen az agyad. Én 25 éves koromig bőszen hangoztattam kb ugyanezt, hogy én aztán biztos nem, meg kell a hóhérnak kolonc a nyakába, stb. 26 évesen már 3 éve benne voltam egy szar kapcsolatban, mégis átkattant az agyam és elkezdtem vágyni arra, hogy legyen gyerekem, családom, csak épp nem azzal akivel épp együtt vagyok. Ez volt az utolsó löket, hogy eldöntöttem kilépek a kapcsolatból és keresek olyat, akivel boldog vagyok és meg tudom valósítani a családot majd, és ne azon kapjam magam 35 évesen, hogy elcsesztem az időmet. Most 27 vagyok, szingli, gyerek sincs, de várom nagyon, hogy mikor jönnek el ezek a dolgok. :)
2017. febr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
32 éves vagyok, én sem akarok gyereket. A munkahelyemen van két nő, negyvenesek, egyiknek sincs gyereke, és az elmúlt évek alatt sosem hallottam őket gyerekekről beszélni, amikor feljött a téma, tehát gyanítom hogy ők sem akarnak. Szóval nem vagy egyedül. :)
2017. febr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
36 évesen, jó házassággal, biztos anyagi háttérrel sem vágyom arra, hogy gyereket szüljek. Ezt a kapcsolatunk elején leszögeztük. Nekünk így tökéletes az életünk. Jut bőven időnk egymásra, csak egymáshoz kell alkalmazkodnunk.
2017. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek aki eddig írt! Nem gondoltam volna, hogy többségben vannak azok,akik hasonló mentalitással rendelkeznek mint mondjuk én is. Ráadásul még nem pontoztam se le, se fel senkit, mégis annak 100%-ban hasznos a válasza, aki velem "ért egyet". Ezek szerint ez csak nem véletlen... Ezek szerint azért van abban realitás, amitől én félek vagy amit gondolok a gyerekvállalással kapcsolatban.


Az egyetlen férfi válaszolónak üzenném, hogy nem véletlenül nőket kérdeztem. Felháborít a hozzád hasonló nembéli társaid effajta véleménye. Nyilván ha Te szeretnél gyereket, akkor olyan nőt keress magad mellé, aki szintén. Csak tudod nem Te vészelsz át 9 hónapot, nem Te éled meg a rosszulléteket vagy hangulatingadozásokat, és nem a Te tested változik. Tudod te azt hogy egy nő nagyon nehezen dolgozza fel, hogy megnyúlik a bőre, hogy megereszkednek a mellei? Aztán pedig pontosan ezek miatt majd megcsalod vagy elhagyod a párod, aki babát szült neked! És nem kell hinni a médiának, sem a milliárdos celebvilágnak, ahol mindenki kivétel nélkül 1-2 hónapon belül visszanyeri az alakját. Természetesen ehhez van köze a genetikának, és segít az egészséges életmód, de bizony egy átlag anyuka nem az instagrammon éli az életét, így nagyon nehéz neki egyensúlyba hoznia a gyereknevelést - a teste / lelke karban tartását - a házimunkát és a férjével való teljeskörű foglalkozást.

Úgyhogy ezen tények tudatában nyilatkozz legközelebb, hogy milyen szomorú, hogy egyre kevesebben vágynak az utódnemzésre!


Mindenki másnak köszönöm!

Aki szeretne gyermeket, annak őszintén kívánok sok sikert hozzá!

2017. febr. 4. 16:11
 15/22 kolosszus22 ***** válasza:
6%

Még csak 20 éves vagy, ahogy telik az idő ez megváltozhat, sőt szinte biztos vagyok benne, hogy el fogod érni azt a kort amikor vágyni fogsz a gyerekre. Mellesleg egy jó párkapcsolat is úgy lesz életképes ha vannak nagy közös célok és az egyik legnagyobb cél és összetartó kapocs a közös gyermek lehet. Ezek nélkül a legjobb párkapcsolat is a hosszú évek alatt céltalanná és kiégetté válhat.

29F

2017. febr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én sem akarok gyereket,és elég nagy primitívség beleszólni más életébe, a nőket meg csak tenyészkancáknak tekinteni egyenesen felháborító. Gyerek nélkül is vagyunk/leszünk olyan értékesek mint a gyerekesek.Engem nem zavar ha valaki akar gyereket,mást se zavarjon,hogy én mit csinálok.

20/L

2017. febr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
28 éves nő vagyok, 5 éve boldog párkapcsolatban élek. Na és én sem vágyom gyerekre. Ezzel a párom is tisztába van. Nyilván ha becsúszna a gyerek nem vetetném el, ezért.
2017. márc. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretnék gyereket. 23 éves vagyok. Családban én vagyok a legfiatalabb, így nem is nagyon volt a közelemben gyerek. Anyukám óvónő, nem szeretek hozzá bejárni az óvodába, ha valamire szükségem van akkor kint a kapunál megvárom, de én nem megyek be. Nem szeretem a gyerekeket (tudom ez nagyon csúnyán hangzik de így van). Ezért nem is szeretnék gyereket, hisz nem tudnám szeretni, nem tudnák vele mit csinálni.

Illetve szeretem a munkámat, sokszor meg is kapom, hogy munkamániás vagyok. Szabadidőmben szeretek kirándulni, utazni, a szabadban lenni. És ez így gyerekkel nem mehetne. Szerintem mindenkinek sokkal jobb úgy, ha én nem szülök gyereket.


De persze nagyon tisztelem azokat, akik gyereket vállalnak és nevelik őket.

2017. márc. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
13%

20 eves Lany vagy!

Es ha meg akar csalni hidd el gyerek nelkul is megcsal.

Akirol el tudod kepzelni h elcsabithato..azzal felesleges egyutt lenni. Akit lehet azt viszik hidd el. Aki szeret azt nem tudjak vinni ;)

2017. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
90%

Ha így marad és nem lesz gyereketek,legalább nem teszed tönkre az életét,ami nagy dolog.Tudod mennyi gyerek van,aki úgymond nem kívántak és mégis jött?90%-uk elmegy pszichológushoz,amint megteheti,akkora a teher rajtuk.

Én mindenféleképp szeretnék gyereket,de persze nem csupasz sxggel a világra hozni,nuku végzettséggel és munkatapasztalattal,na meg nuku pasival.Úgy azért rá lehet b@xni nem kicsit.

23/N

2017. márc. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!