Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kíváncsi lennék a nők vélemény...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kíváncsi lennék a nők véleményére! Csak én nem szeretnék gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

20 éves nő vagyok. Persze még fiatal és változhat a hozzáállásom.


Van egy szuper párom, akivel az életemet tervezem leélni.

Egy ideje az foglalkoztat, hogy majd vagy bármikor a jövőben szeretnék-e gyereket.

És arra jutottam hogy nem... Most biztosan rengeteg kritikát fogok kapni és önzőnek tűnök majd, hiszen ha a szüleim döntenek így, akkor én sem lennék. Jogos. De valahogy... Nem vagyok motivált ezzel kapcsolatban.

Mi van például akkor, ha ténylegesen jól és szeretetben neveljük a kicsit, de rossz társaságba keveredik és eltávolodik tőlünk, az életét tönkreteszi. Ez egy nagyon szélsőséges kép, de benne van a pakliban.

És akkor ott tartasz hogy az idegeid és a házasságod romokban, és pénzt - időt - energiát áldoztál arra, hogy így alakuljon végül.


Illetve az is aggaszt, hogy egy gyerek után sokszor leragad az ember egy élethelyzetben. Otthon van, a teste teljesen megváltozott, nem tud aludni és folyton aggódik. A kapcsolat pedig valahogy nem tudom elképzelni, hogy ugyanolyan kiegyensúlyozott és szeretetteljes marad ezek mellett. Persze óriási kincs és áldás a közös baba, de minden csoda 3 napig tart. Előbb utóbb kibuknak a problémák.

Rengeteg házasságban szexhiány lép fel, aztán pedig jöhet a félrelépés. Most erre lehet mondani, hogy ha valaki hajlamos rá, akkor nem a gyerek lesz az ok..de azért valljuk be, hogy rengetegszer hozzájárul. És most szintén mondhatjátok, hogy talán mégsem olyan szuper a kapcsolatom, hogy ilyesmitől félek?! Nem erről van szó, egyszerűen csak nem lepődnék meg, ha otthon gyerekzsivaj és babahányás lenne, az én önértékelésem nullához közelítene, és mindketten fáradtak lennénk, ezáltal hanyagolva a szexualitást és intimitást - szóval ilyen kritériumok mellett a párom elcsábíthatóvá válna. És nem azért mert nem szeret, hanem mert ember és vannak szükségletei, amitől férfinak érezheti magát. Ugyanúgy ahogy a nő pedig nőnek.


Bocsánat hogy ilyen hosszú lett!

Igazából csak véleményekre lennék kíváncsi. Ne értsétek félre, hihetetlenül tisztelem az anyákat és apákat, akik gyereket vállalnak. De én borúlátó vagyok a témával kapcsolatban.

20/N



2017. febr. 3. 23:33
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
48%

az onzoseg az, amikor annak ellenere, hogy nem vagy az a tipus/nem foglalkozol a gyerekeddel/felelotlen vagy stb, megis gyereket valalsz...

viszont ezalapjan nem arrol van szo, hogy nem akarsz gyereket. hanem, hogy felsz a felelosseg vallalastol, hogy mi lesz ha nem leszel jo anya/feleseg..de 20 vagy ertheto :D

de ez csak az en velemenyem

2017. márc. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Ollókezű Edward ***** válasza:

"ha a szüleim döntenek így, akkor én sem lennék." Igen, ez igaz, de nem is kérdeztek meg, hogy vállalod-e az evilági létezés terheit.

Egyébként nem kell azt hinned, hogy cask egy gyerek miatt siklik ki az ember élete, rengeteg más tényező is közrejátszhat. Én úgy hiszem, hogy az emberek elvakultan azt hiszik, hogy a földi élet egyenlő azzal, hogy boldogok lesznek, vagy legalábbis úgy alakul az életük, ahogy ők az szeretnék. Hát erre pedig senki nem kapott ígéretet. Igazából a gyerekvállalás olyan mint az élet, a sok rossz és szenvedés közül van, aminkor elővillan valami, amire azt mondod, hogy ezért megérte.

Én amúgy akkor kezdtem érezni, hogy szeretnék gyereket, mikor meghalt édesanyám, de már 30 eves vagyok, és nincs társam, szóval lehet, hogy erről le kell mondanom.

2017. nov. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!