Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi vezet rá egy kulturált,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi vezet rá egy kulturált, értelmiségi személyt arra, hogy egy butább, kevésbé kulturált emberrel létesítsen hosszútávú párkapcsolatot?

Figyelt kérdés

Ne vegye senki támadásnak, én csak szeretném megérteni ezt. Számomra nagyon fontos, hogy a párom értelmiségi legyen, lehessen vele komoly és mély beszélgetéseket folytatni. Nem tudom elképzelni magam egy olyan párkapcsolatban, ahol nem vagyunk kb. egy szinten intellektuálisan. Az elején mikor még megvan a "rózsaszín köd" (hormonok), működhetne, de azután? Persze semmi gond, ha valaki nem így van ezzel, csak szeretném megérteni, hogy miért.


Mielőtt ezzel támadnátok, szólok, hogy az értelmiségit számomra a viselkedése és gondolkodásmódja, határozza meg, nem a foglalkozása vagy anyagi helyzete. Tehát nem az a kérdés, hogy egy egyetemi tanár miért jön össze egy takarítónővel, hanem az, hogy egy művelt, intellektuális, kulturált ember miért jön össze olyannal, aki nem az.


Ami még fontos: ez nem nemspecifikus, férfiaknál és nőknél is előfordul.



2017. febr. 10. 18:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
19%
Attól még, hogy nem értelmiségi lehet okos, kedves, odaadó, jó az ágyban, vidám, boldog és akár hűséges is.
2017. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
16%
ott kezdtem el röhögni hogy ""rózsaszín köd" (HORMONOK)" :DDD szerintem te 'értelmiségi' alatt arra az agyoniskolázott multidiplomás pötsre gondolsz aki jobbnak hiszi magát mert van egy papírja. de egyébként a kérdésre válaszolva, valószínűleg volt más ami megfogja benne a lexikális tudásán kívül is. egy kedves, aranyos személyiség, csinos pofi, tudod, ami az átlag embernek is általában fontos. és nem muszáj mindig """értelmiségi""" témákról beszélgetni. néha pont elég, és elég jó is ha arról beszéltek hogy kinek milyen napja volt, hogy érzi magát, mit szeretne csinálni. ami szerintem kell az alapból nem az egy "értelmiségi szint", hanem az hogy jól érezzétek magatokat egymással, és meg tudjatok bízni a másikban, el tudjátok mesélni egymásnak a gondjaitokat, stb. de meg is válaszoltad nagyjából a kérdésedet, azzal hogy odaírtad, hogy "SZÁMOMRA". igen, számodra ez a fontos. más számára meg más dolgok. get over it.
2017. ápr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

Véleményem szerint a a nők inkább "felfelé" szeretnek házasodni, párkapcsolatot kialakítani. Általában számukra fontosabb, hogy minden téren, így intellektuálisan is fel tudjanak nézni a partnerükre.

A magam részéről, azon a véleményen vagyok, hogy a diploma vagy diplomák megléte nem jelenti azt, hogy az illető értelmiségi. Az feltételez számomra egy általánosnál talán nagyobb műveltséget és gondolkodásmódot is. Bár magam csak érettségivel rendelkezem, ennek ellenére felső vezetőként dolgozom évtizedek óta. Amikor szóba kerül a végzettségem, sokan elcsodálkoznak, hogy nincs diplomám. Én pedig azon szoktam magamban elcsodálkozni, hogy a diplomások megdöbbentően nagy része műveletlen.

2017. ápr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%
nekem se menne, és tényleg az se érdekelne, ha 8 általánosa sincs, de értelmes beszéde van és érzelemben is érett.
2017. ápr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
35%
Olyan furcsák vagytok ti fiatal legények! Azt gondolod,hogy azért mert neked diplomád van akkor te külömb ember vagy mint aki mondjuk szakmunkás. Majd kb 40 éves korodra kiderül mi lett belőled. Addig meg örülj a diplomádnak,mert ahogy elnézem más örömöd úgysem volt eddig az életedben.
2017. ápr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

"Mielőtt ezzel támadnátok, szólok, hogy az értelmiségit számomra a viselkedése és gondolkodásmódja, határozza meg, nem a foglalkozása vagy anyagi helyzete."


Látom, ezt nem mindenkinek sikerült felfognia.

2017. ápr. 3. 23:39
 17/20 anonim ***** válasza:
57%

"Mielőtt ezzel támadnátok, szólok, hogy az értelmiségit számomra a viselkedése és gondolkodásmódja, határozza meg, nem a foglalkozása vagy anyagi helyzete."


"Látom, ezt nem mindenkinek sikerült felfognia."


Ja,én is azt nézem,hogy sokan nem olvasták el vagy nem tudom.Itt röhögök rajtuk,hogy milyen idegesek lettek,mert ezt a sort el sem olvasták.Amúgy fogalmam sincs hogy a testi vonzalmon kívül miért jönnének össze kevésbé értelmes,kulturálatlanabb nővel/férfival...talán még a pénz? A testi vonzalom mint olvashattuk is egyik hozzászólótól pár év és alábbhagy.Úgyhogy marad a pénz.Mást nem tudok elképzelni,mert az érzelem szerintem eleve akkor alakul ki,hogyha kb.azonos értelemmel is rendelkeznek.

2017. ápr. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
*kulturálatlanabb helyett kulturált
2017. ápr. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem olyan emberek mennek bele ilyen kapcsolatba, akiknek a szex nagyon fontos, és az intellektuális beszélgetéseket felülírja. (Azaz a jó szex kárpótolja őket ezek hiányáért.)


Másik okként azt tudom elképzelni, hogy az illető a magas intellektusa mellett nagyon önbizalomhiányos, és igényli, hogy a partnere minden mondatát áhítattal figyelje: "hogy te milyen okos vagy, én ezt nem is tudtam!"

2017. ápr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A párkapcsolat alapja nem a tanulság hanem a közös értékre D, gondolkodásmód, humor, stb.

A volt feleségem is diplomás volt, de a válás után még volt szakácsnő párom is.


Nem akartam integrálni vele, érdekelte a tudásom is, de egyszerűen csak jól megértettük egymást.

2019. okt. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!