Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Sajat gyerekek es orokbefogadas?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sajat gyerekek es orokbefogadas?

Figyelt kérdés
A parommal elegge komoly a kapcsolatunk,mar elkezdtunk beszelni a hazassagrol,gyerekvallalasrol stb. En megemlitettem neki h 3 gyereket szertnek ha osszejon. 2 sajat gyerek es 1et orokbe szeretnek fogadni.Mar gyerek korom ota ez az almom h segiteni tudjak egy kis csoppsegen es befogadjam ot az otthonomba es nem akarok errol lemondani.A parom ezzel ellentetben azt mondta h o nem akarja mas gyereket felnevelni,neki csak sajat kell es nem banja ha 3 gyerek lesz,hiszen o is nagyon szereti a csoppsegeket es neki 3 tesoja van,de nem akar orokbefogadni.Nektek mi a velemenyetek errol?Csak en vagyok ilyen,csak nekem lenne fontos ez,annak ellenere h sajat gyerekem is lehet?

2017. febr. 22. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

mindenki maga dönti el, hogy szeretne e örökbe fogadni...

a párod álláspontját is figyelembe kell venned ilyen téren...

am más módon is tudod támogatni őket, ha nem is fogadod örökbe...


23F

2017. febr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor attól félnék, hogy a kisgyerek maga sem lesz később olyan lojális a családhoz majd, amikor megtudja hogy őt örökbe fogadták.


A nagypapámék utcájában élt egy család, ahol a 3 (8-15 éves) gyerek mellé örökbe fogadtak egy 6 éves kisfiút. Úgy tudom jól bántak vele és befogadták teljesen. Később kiderült hogy több millió forinttal meglopta őket ékszerek, készpénz és hasonlók formájában, egyszer pedig visszajött és véresre verte az egyik fiút, akivel 10 évig testvérként nevelkedtek egymás mellett. Börtönben is sokat ült.


Ha valakit nem csecsemőként vagy pár éves (3-4) kisgyerekként fogadnak örökbe, akkor nagyon ott van az a levegőben, hogy őt már a befogadó család nem tudja megváltoztatni, akármennyire is szeretné

2017. febr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
en csecsemore gondoltam,minnel fiatalabb legyen,hogy tudjak mellette lenni mikor megteszi az elso lepeseket,mikor kimondja az elso szavat...de ez meg lehet valtozni fog es ha a parom nem akarja,meg kell ertsem ot
2017. febr. 22. 13:49
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Én akkor sem biztos hogy örökbe fogadnék ha nem lehetne sajátom. Több esetet is láttam mikor a gyerek békében jó családban felnőtt majd jött a vér szerinti család és máris anyának szólította a nőt aki leadta babakorában. Nekem ez nem kell.

De persze ez saját vélemény.

2017. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Figyelembe kell venni a párod álláspontját is.Szép dolog, hogy segíteni akarsz, de ez ne Menjen a kapcsolatotok rovására.

Megértem a párodat is, nem mindenki nevelné más gyerekét.

Többek közt én sem.Van egy lányom, nagyon akartam őt.De ha nem lehetett volna gyerekem valamiért, akkor sem fogadtam volna örökbe.

Máshogy fogsz viszonyulni az örökbefogadotthoz, mint a sajátodhoz.

Különben csecsemőt elég macerás örökbefogadni, mert nem minden babáról mondanak le, és nagyon hosszú a várólista, mellesleg azokat veszik előre, akiknek nem lehet gyerekük.

2017. febr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Szép álom ez, de a gyakorlati tapasztalat azért nem a sikerét mutatja. Nekem is van ismerősöm aki örökbe fogadott. A házaspár kedves, szerény, anyuka vallásos, mindent megadtak a gyereknek, keresztény iskola stb. A kislány az anyukája természetét örökölhette,aki prostituált volt. Onnan gondolom, hogy egy férfifaló, hálátlan, érzéketlen, nagyszájú liba lett belőle, aki gúnyolja és unalmasnak tartja a szüleit, viszont a végtelenségig kihasználja őket.

Nem mondom, hogy nem sikerülhet jól, de én nem fogadnék örökbe. Persze, ha van olyan pár ahol nem lehet gyerek és mindketten nagyon szeretnének, akkor hajrá. De tudomásul kell venned a párod álláspontját. Ráadásul ha neked nincs közvetlen jó tapasztalatod erről, akkor eléggé elrugaszkodott, idealista álom ez a részedről.

2017. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 omba ***** válasza:
0%

Nekem 2-2 az arány, de nem érzek semmi különbséget, ők se.

A párod valami régi tudós, vagy nemesi dinasztia sarja, hogy ennyire belezúgott a génkészletébe?

2017. febr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat en sem biztos hogy befogadnek DE van elo peldam, hogy jol is elsulhet a dolog. Meg kicsi voltam amikor a tarsashazban alattunk lakott egy no a fogadott lanyaval. A lany akkor mar 18-20 eves volt es beallitott a ver szerinti anyja, hogy hallotta milyen sikeres es szanja banja a dolgot, jo lenne ha vele menne. Huu olyan paradet csapott a lany, ugy elkuldte a busba a verszerinti anyjat. Nagyon halas volt az anyjanak aki befogadta, szoval szerintem siman lehet. Csak nem is tudom, lehet megterhelo lenne a gyereknek, hogy mondvan o csak egy befogadott, a testvereivel ellentetben.
2017. febr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Az örökbefogadás iszonyú nagy döntés és felelősség, ehhez mindenképpen két ember elköteleződése szükséges.

Egyébként csak halkan szólok, a tinikori álmok nem mindig valósulnak ám meg és ha mégis, akkor sem feltétlenül úgy, ahogy elterveztük. Nekem pl. teljesen másképp alakult az életem, mint ahogy fiatalon elképzeltem. Kell a rugalmasság is az élethez...

(Halkan jegyzem meg, akár még az is benne van a pakliban, hogy nem a mostani párod lesz a férjed, és ha más lesz, lehet, hogy ő meg szívesen fogad örökbe. Bármi elképzelhető még!)

2017. febr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a sorrend: először is házasodjatok össze, vállaljatok egy gyereket, nézzétek meg, hogy működtök szülőként, aztán ha bírjátok, vállaljatok még egyet, és ha már megvan a két gyerek, akkor el lehet gondolkodni majd azon, hogy legyen-e harmadik és saját, vagy örökbefogadott legyen-e. Úgy érzem, kicsit előreszaladtál, pedig a következő években még sok minden változni fog. Te magad is.
2017. febr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!