Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Másik kérdésből adódik egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másik kérdésből adódik egy újabb kérdés: ha a sovinizmus nem létezik, akkor miért beszélünk annyit róla (a lenti kérdés most 82 válasznál jár)? És ha a feminizmus sikeres (volt), akkor miért elégedetlenek a nők most is?

2017. márc. 10. 18:00
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
61%

A mgtow nem nő ellenes, hanem feminista ellenes és "túllibsi ellenes". Csak azt mondják, hogy hagyd a francba a nőket, mert csak elárulnak. A feminizmus meg azt mondja, hogy adjunk többletjogokat a nőknek, a férfiak kárára. Igaz, hogy a mgtow a feminizmusra adott reakció, viszont nem ellenpárja.

30/f

2017. márc. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
45%

Azért jegyezzük meg, hogy a régi feministák másért harcoltak. Ott még valóban volt probléma, de kivívták a szavazati jogok, illetve a továbbtanulás/munka jogát, és ez szerintem így tökéletes.


A mai feministák, ahogy a kérdésben szereplő hölgyemény is ostobaságokon stresszelnek. Nekik megalázó egy apró figyelmesség, sírnak, ha a pasi leemeli nekik a Nutellát a legfelső polcról, vagy előre engedik őket az ajtónál. Siránkoznak a nőnap miatt is, és azt mondják, hogy ez csak a gazdaság által kitalált ünnep, hogy legyen mire pénz költeni. Amúgy nem, nem az: nézzetek utána az eredetének, bár egy feministának pont tudnia kellene! Ja, meg a NASA-s pasit is azért támadták, mert RAJZOLT nőkkel díszített póló volt rajta, amit - mint később kiderült - szintén egy nőtől kapott. Annyi, hogy annak a nőnek, aki a pólót ajándékozta, volt humorérzéke, és nem sértődött meg hülyeségeken, míg a feministák eget verő problémát csináltak belőle.Ha valaki ekkora jampinak érzi magát feministaként, az ne a nyugati jólétben bőgjön, hanem menjen azokba az elmaradott országokba, ahol még valóban elnyomott helyzetben vannak a nők.


Összegezve mondhatjuk, hogy a régi feminizmus sikeres volt, mert meglettek a szavazati/tanulási/munkához való jogok, de van, aki semmivel sem elégedett.


Aki még a mai világban még képes világolni, olyan törvényekért sírni, amik MÁR RÉG LÉTEZNEK, és azzal érvelni, hogy a nők kevesebbet keresnek, le vannak maradva. Lehet, hogy összeadva a pasik többet visznek haza, de ezekben az olyan munkák is benne vannak, mint például a tűzoltó, na meg ők nem mennek GYES-re.


Most jön a gyerektéma, le leszek pontozva a feminácik által, de nem baj: már megszoktam. Sok nő azért nem lesz vezető, mert nem is törekszik rá. Én sem, mert nincs mit kompenzálnom, elégedett lennék egy olyan munkával, ami mellett jut szórakozásra/hobbira is. Akarhatnék én is luxusyachtot, meg annyi kocsit, hogy teleparkolom vele Pesten a Váci utcát, de mit érek vele?

Szerintem igen is tartható, hogy elégedett légy a munkáddal, de közben legyen családod, életed is. Attól, hogy ti nem, még nagyon sok nő szeretne gyermeket, családot, és nyilván amíg otthon van, azok az évek kiesnek a karrierépítésből - de hangsúlyozom, nem mindenki bánja ezt.


A másik a külső, meg hogy szülés után rondább lesz a test. Én most sem vagyok egy szépségkirálynő, de a párom pont így szeret és tart vonzónak, nem hiszem, hogy ezt + 5 kg vagy pár csíkocska változtatná meg.


Én elégedett vagyok a helyzetemmel nőként, és szerintem mind a feministák, mind a hímsoviniszták bőgőmasinák, akik a saját sikertelenségüket vetítik ki másra.


Ha igazán akarod azt a karriert, és jó vagy benne, akkor lehetsz nő: hidd el, a csúcson leszel, sikerülni fog! Ha igazán érdekel a dolog, és csak lébecolsz, akkor lehetsz férfi is: nem lesz fényes karriered. (Ennek ellenére kereshetsz úgy, hogy elégedett legyél vele. Lehet jól keresni, és szeretni egy munkát úgy is, hogy alapvetően nem az áll az értékrended csúcsán.)


Ha megszólnak, mert nem akarsz gyereket, akkor jusson eszedbe, hogy azt is megszólják, aki akar. Mi azt kapjuk, hogy 'csak erre vagy jó' meg 'rabszolga' vagy. Ha férfi vagy, ugyanúgy kapod az ívet, sőt, nem sírhatsz mások előtt sem, mert egyből b**inak néznek.


Ez ilyen. A társadalom idegen emberek összessége, nem nekik kell megfelelni, hanem első sorban magadnak és a számodra fontos embereknek.


Mondjuk annál a kérdésnél lévő feminista is érdekes volt, hogy degradálóan beszélt a tanári szakmáról, mert nem megbecsült, és szerinte ezért nő a legtöbb tanár. Nos, igazából BÁRMELYIK egyetemre mehettek volna: csak aki tanári pályát választott az ismerőseim közül, annak mindnek ez volt az álma, sokan mesélték, hogy már kicsiként is tanították a plüsseiket, tanárnéniset játszottak. Na meg a tanári szakma csodálatos, mivel a gyerekek jövőjét alapozod meg, és nem csak lexikális tudásból: egy igazán jó tanár motivál. Ja, és jól keresnek amúgy, szóval azzal sincs probléma.

Munkaidő? Van ugyan, de mindenhol dolgozni kell, és ez alól a férfi sem élvez kivételt. Talán abban az esetben lehet valaki kivétel, ha nagyon jók a kapcsolatai, és be tudják passzírozni 0 munkával egy állásba.


21/L

2017. márc. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
68%

"A mgtow nem nő ellenes"


Azért ekkora orbitális hazugság után remélem nem szakadt rád a plafon :D Olvasd már el a kommenteket a MGTOW-os youtube videók alatt hogy szidják a nőket :D

2017. márc. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

12. vagyok, elírtam:

Ha NEM igazán érdekel a dolog, és csak lébecolsz, akkor lehetsz férfi is: nem lesz fényes karriered.

2017. márc. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
oké :) én nem politizálok.
2017. márc. 10. 19:05
 16/31 anonim ***** válasza:
87%

A szélsőséges emberek csak szélsőségesen tudnak gondolkodni. Nem a feminizmussal van a baj, hanem a szélsőséges emberekkel.

A feminizmus eredeti célját mint előttem is írták, nem vitatja senki.

A feminizmus jelen esetében sem olyan szélsőséges, mint ahogy sokan gondolnák.

Ugyanis teljes egyenlőség nem valósult meg és nem is fog, amíg mi nők szüljük a gyereket. Ez van. Hiába ágálnak ellene, nekünk nőknek keményen meg kell küzdeni a férfiak világában már csak azért is, hogy emberként komolyan vegyenek bennünket, de meg kell küzdenünk a rengeteg szexuális és egyéb bántalmazással, melynek elkövetői lássuk be, nagy részt férfiak, meg kell küzdeni azzal hogy ha bármi történik, mi esünk teherbe, a mi életünk változik meg örökre. Egyedülálló anyaként nem fogunk kelleni sok munkahelyen, kiszolgáltatottak leszünk, ahogyan egy több gyerekes férjes asszony is kiszolgáltatott a párjának anyagilag. Bárhogy döntünk, nem leszünk teljesen egyenlőek, kivéve persze a szingliket, de igazából ők sem, ha megnézzük, milyen a társadalmi megítélésük.

A sok frusztrált, csalódott férfi (nem mindegyik, hiszen vannak egészséges értékrendű férfiak is szép számmal)pedig a nőgyűlöletét a feminizmus ellen fordítja. Lenézik a nőt aki eltartatja magát, de az önálló karrierista nőt is. Az okés, hogy manapság a két nem egyformán dolgozik a munkahelyén de a nő egyik kimagasló értékmérője még mindig a főztje. A másik a szépsége. Csak sokadik a sorban, hogy milyen ember, az intelligenciája meg tán utolsó. Tudom, nem mindenkinél van ez így, de gyakori jelenség. Látjuk ezt randikon, társkeresőn, az itteni épületes hozzászólásokban, halljuk a munkahelyen, szórakozóhelyen férfi társaságban.


Nem elégedetlenek vagyunk, hanem elegünk van az áldozathibáztatásból, a nők elleni erőszak elbagatellizálásából, a szexista poénokból és még sorolhatnám. Azt hiszitek, hogy az a tinilány aki híres lesz és tévében riszálja magát félmeztelenül, azért teszi ezt, mert szabad és azt csinál a testével amit akar? Ez a tini sztár pontosan azt csinálja amit a férfiak akarnak. Nagy butaság azt gondolni hogy ezt a világot most nem a férfiak irányítják.


És az egyetlen módja, hogy nőként minél kevesebb sérüléssel túléljünk ebben a kuplerájban, ha "dominák" leszünk és szétrúgunk pár sgget. Miközben arra vágyunk, hogy jöjjön egy arra érdemes férfi, aki meglátja bennünk a nőt és elfogadja az embert is akik vagyunk.

2017. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

12. vagyok megint.

Ha egy férfit erőszakolnak meg, mindenki kiröhögi, gúnyos megjegyzéseket tesz rá.


A szülés ellen meg nem tudunk mit tenni, ez biológia. Ha vallásos vagy, Istennél reklamálj, ha ateista, akkor meg az Evolúciós Hatóságnál. :"D

2017. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
74%

Soviniszta = Elvakultan rajongó, fanatikus hazafi

Hímsoviniszta = Nőkkel szemben előítéletekkel rendelkező, a nőket lenéző.


Rohadtul nem mindegy srácok!

Két teljesen más fogalom, még ha hasonlítanak is egymásra.

De nekem mindegy, nem én röhögtetem ki magam az értelmesebbjével ...

2017. márc. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

12-es, én nem reklamáltam, veled ellentétben én már túl vagyok a szülésen, és pontosan látom, hogy annak ellenére hogy szeretem a gyerekemet, milyen területen mennyiben vetett vissza a tény, hogy szültem. Szerintem te vagy pasi vagy , vagy ha mégis nő, fiatal és elbizakodott. Tudásod felületes. Egy példa: az egyenlő munkáért egyenlő bért azt jelenti hogy az azonos pozícióban lévő embereknek bizonyos területeken még mindig nem egyezik a fizetése. Ugyanazért a munkáért. Vágod? Igaz, ez a jelenség egyre inkább eltűnőben van, de még létezik hazánkban is. Láttam erről a múltkor egy statisztikát valahol.

Na mindegy, nem vitatkozom veled, mert nem ez volt a cél, csak leírtam, miért nincs olyan értelemben egyenlőség még mindig mint ahogy azt egyesek gondolnák.

2017. márc. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
50%

Attól, hogy a tagok szídják a nőket, attól még az irányzat nem nőellenes. A feminizmus sem azért férfiellenes, mert a férfiakat a tagok többsége, hanem azért mert hátrányosan diszkriminálná a férfiakat az intézkedéseivel. Így értettem.

30/f

2017. márc. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!