Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan felháborító az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan felháborító az amikor elmondom, hogy van lakásom és szeretném, ha egy lány besegítene a házimunkába, főzésbe?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég az egyik fórumba kiírtam ezt és feminista hordák letámadtak ezért, hogy felvágok azzal, hogy van lakásom és szerintük rabszolgát csinálnék egy lányból. Mióta rabszolgaság az, ha arra kérném, hogy néha segítsen takarítani és főzni a lakásomba? Egyedül itt rohadt fárasztó takarítani és egyedül főzni se az igazi. Nem is beszélve arról, hogy női érték a házimunka és a főzés. Persze én is takarítanék és főznék mellette, mert nem várom el azt, hogy csak ő csinálja ezeket, de azt hinni erről, hogy ez kihasználás elég nagy ostobaságra utal.

Azért teszem ezt szóvá, mert nem akarok magam mellé egy olyan csajt aki egy rántottát se tud megcsinálni és ódzkodik egy kis takarítástól.

Egyik ismerősömnek van egy nála idősebb barátnője és nem főz, nem takarít, nem dolgozik elvan, mint a befőtt azokat a tevékenységeket csak a barátja végzi. Undorító!


2017. máj. 15. 17:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%

Ha együtt élünk, vagy huzamosabb ideig nála vagyok, szerintem természetes, hogy közösen végzünk mindent.


De ha kapcsolat eleje, és csak átugrottam munka után filmezni, akkor hadd ne kelljen már elmosogatnom azokat az edényeket, amiket ő halmozott fel nélkülem. Maximum ebben az esetben érteném a felháborodást. Mint ahogy én is tiszta lakásban fogadom a vendégeket, és nem adok seprűt meg felmosórongyot a kezükbe, hogy na húzzál takarítani.


De mondom, ha együtt éltek, vagy közös hétvége, akkor persze, simán lehet közös a munka.

2017. máj. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Persze én is az együttélésre gondoltam és nem arra, hogy egyből ezeket megcsinálja.
2017. máj. 15. 17:21
 3/32 anonim ***** válasza:
83%
Azzal nincs baj, természetesen ha valakik együtt élnek közösen kell végezni a házimunkát. De hogy szerinted a női érték a házimunka és a főzés? Am nem értem, miért olyan rohadt nehéz takarítani és főzni. Én is egyedül élek, mégis meg tudom csinálni ezeket, nem szakad le a kezem. Te komolyan azt gondolod hogy mi nők genetikailag így vagyunk beállítva? Szerinted kis tisztítószerrel a kezünkben születtünk? Felvilágosítalak, nem. Ugyanolyan szégyen egy nőnél is és egy pasinál is, ha nem tudja ellátni magát.
2017. máj. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
78%
Ha együtt éltek, akkor teljesen alap elvárás mindkét oldalról a házi munka beosztása.
2017. máj. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
86%
Azért mert valószínűleg rosszul kommunikálsz. Ennek az írásodnak is olyan felhangja van, mintha csak azért keresnél barátnőt, mert marha fárasztónak találod, hogy egyedül vidd a háztartást. Ez a duma meg, hogy női érték a házimunka....egyenesen provokáció. Természetes elvárás, hogy ketten végezzék a házimunkát egy kapcsolatba, de nem mindegy, hogy hogy adod élő magad. Ha ezt képtelen vagy felfogni, akkor veled is gondok vannak, vagy tényleg csak provokálod a népet.
2017. máj. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%
Ha úgy tetted volna fel a kérdést, hogy miért olyan nagy elvárás, hogy együttélés esetén a pár mindkét tagja ki vegye a részét a házimunkából az kicsit más. Szerintem marhára mindegy ilyen szempontból, hogy bérlés a lakást vagy a sajátod. A kérdésed inkább úgy hangzik, mint egy bejárónői hirdetés. Vagy szerinted ha te egy lakást "vittél a kapcsolatba, akkor a párodnak kétszer annyit kell takarítani?
2017. máj. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy normális lenne az elvárásod, de a "női érték a házimunkánál" kivillan az igazi éned. Ilyen félmondatokra kell egy kapcsolat elején figyelni.
2017. máj. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
9%

Tudod ha úgy kezded a mondandód hogy: "a feminista hordák..." ez egy kihívás velük szemben, tuti letámadnak.

Fogalmazás és kommunikáció nagyon nagyon fontos. Tehát nem mindegy hogy mondod a majdani élettársadnak az elvárásaid. Ha kötekedő és parancsolgató stílusban, tuti nemleges választ fogsz kapni.

Próbálj minden feszkó és előítélet nélkül kommunikálni.


A válaszolónak aki szerint ki mivel a kezében született, azért elmondanám. Az évszázadok alatt kialakult társadalmi szerepek nem véletlen alakultak így. Mikor a férfi elmegy kemény munkával dolgozni reggel és esetleg valamilyen másodállással egészíti ki a keresetet, nem szívesen fogja a házimunka felét is bevállalni, mert kb úgy nézne ki hogy este 8kor haza ér, az asszony tvzik, ő meg megcsiálja a maradék házimunkát mert így egyenlő... na nemár! :D


Nem lehet ennyire kategorizálni a dolgokat és ez vonatkozik a sovinisztákra, feministákra egyaránt...

Igaz a nők kiharcolták az egyenjogúságot, de ismerek pár egyedülálló nőt, aki mindezt megnyerte magának. Mégsem bírja teljesen ellátni a férfi szerepet is. Furcsa hogy a férfi ha akarja elbírja a női dolgokat is. Elgondolkodtató és nagyon jó kis vitákat lehet ebben a témában folytatni. :-)

2017. máj. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Sunshinedoll ***** válasza:
90%

Feldughatod a női értékeidet a s-ggedbe bakker :DDD

Ki a halál f-sza, már bocsánat kezdi úgy az ismerkedést, hogy "amúgy nekem kéne egy nő, aki főz rám".

Neked anyuci kell vagy egy társ ?? Gondolkozzál már el.

Alapvetően nincs gáz, ha együtt éltek és megosztjátok a dolgokat, de neked nagyon gyökér princípiumaid vannak.

2017. máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
63%

Akkor nekem mit mondanal? Nekem is van lakasom. En minden nyersen eszek,csak a halam sutom. Igy nem fozok . Haha. Rendmanias es tisztasagmanias se vagyok.


Ha majerkodni akarsz,akkor fizess egy bejaronot es ne a bnodet akard kihasznalni.

2017. máj. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!