Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan felháborító az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan felháborító az amikor elmondom, hogy van lakásom és szeretném, ha egy lány besegítene a házimunkába, főzésbe?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég az egyik fórumba kiírtam ezt és feminista hordák letámadtak ezért, hogy felvágok azzal, hogy van lakásom és szerintük rabszolgát csinálnék egy lányból. Mióta rabszolgaság az, ha arra kérném, hogy néha segítsen takarítani és főzni a lakásomba? Egyedül itt rohadt fárasztó takarítani és egyedül főzni se az igazi. Nem is beszélve arról, hogy női érték a házimunka és a főzés. Persze én is takarítanék és főznék mellette, mert nem várom el azt, hogy csak ő csinálja ezeket, de azt hinni erről, hogy ez kihasználás elég nagy ostobaságra utal.

Azért teszem ezt szóvá, mert nem akarok magam mellé egy olyan csajt aki egy rántottát se tud megcsinálni és ódzkodik egy kis takarítástól.

Egyik ismerősömnek van egy nála idősebb barátnője és nem főz, nem takarít, nem dolgozik elvan, mint a befőtt azokat a tevékenységeket csak a barátja végzi. Undorító!


2017. máj. 15. 17:10
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Saját keresettel rendelkezve meg tudok fizetni másokat, hogy megcsinálják, amihez nem értek. Legutóbb pl varrónénihez vittem ruhát átszabatni.


Miért kéne direkt a legszarabb körülmények közé költözni? Gondolom, aki egész nap szart akar lapátolni, az vesz kertes házat. Vagy "vagizásból".

2017. máj. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Többen élnek lakásban, (nem csak panel, de tégla, társas ház, sorház st) mint házban. Legalábbis városon. Én sokáig laktam egyedül kertesben a válás után, de nem okozott nehézséget lenyírni a füvet, ha meg elromlott valami, szerelőt hívtam. Ahogy a volt férjem is tette egyébként. Az igazság az hogy a modern városi életformában már nem létezik ilyen fajta munkamegosztás, és hiába ragozod itt, hogy kertes ház, mert 1. a kérdező is lakásról beszél 2. ott sem olyan nagy a férfimunka hacsak nem tanyán élsz.

Kezd már fárasztani ez a hímsoviniszta szöveg. A házimunkából mindenki kb hasonlóan veszi ki a részét, ha normális kapcsolatról van szó. Ha valamelyik fél otthon van (pl elveszítette a munkáját) akkor meg ő csinál többet. Nem normális kapcsolatról meg minek beszélni?

2017. máj. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%

Igenis nagyon gyakori még a férfi nő felállás és nem azt mondom hogy egy nő nem tud egyedül kényelmesen megélni. Meg tud. Férfival is.

De nem jobb ha a férfi megcsinálja a nehezebb munkát és ha végzett besegít a nőnek?

Nem jobb ha nem kell szerelőt hívni?

Tényleg az elfuserált "nekem egyedül jobb, mert normális férfi egy hetet nem bír ki mellettünk" nők válaszait láthatta itt mindenki. :)

Totál kisarkítva a válaszaim, lepontozva, el nem viselve a másik nézőpontot győzköditek saját magatokat.

Mert ha akármelyik választ elolvassuk, ez tidztán látszik. :D

További jó önsanyargatást! :D

2017. máj. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Ja és a vagizásból vegyünk családi házat beszólás. Egyszerű kérdés: Mi a jobb a gyerekednek? Ha a panelban nyomkodja a szgépet, vagy ha az udvaron játszik, kiül napozni, vagy vesztek egy medencét és ott tud fürdeni nyáron? :)

Elképesztő mennyi az agyhajlott. :D Szingli férfiak. Kitartást! :D

2017. máj. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
17# az utolsó momdatoddal egyet értek. Viszont lássuk már be akkor azt is, hogy ezek a munkák amiről te beszélsz, nem napi szintűek. Azért mert pár évente lakás felújítás van, még nem végezte el a pasi se az összes munka felét. Egyébként én ezt sem várom el a páromtól, hogy megcsinálja. De ettől még nem tartom semmirekellő férfinak. Én sem vagyok egy konyhatündér.
2017. máj. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Végre egy értelmes válasz a témában. Köszönöm és egyet értek. :)
2017. máj. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Azért, mert egy arrogáns, fennhéjázó kööccssögnek tűnsz, aki bejárónőt keres, nem pedig élete párját.
2017. máj. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

#13

Lol, szántsd fel a kertet. Tudod, az év hány napját teszi ki az a munka,és évente hányszor kell főzni, mosni, takarítani? Okos vagy..

És mielőtt belekötne bárki: én ugyanúgy ásom a kertet, mint a férfiak, viszont főzni mifelénk csak a nők szoktak. Takarítani is...

2017. máj. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
54%

Cica, nem gondolod, hogy jobban tudom, mi a helyzet velem, mint te?


Nem akarok gyereket, így hála az égnek semmi szükségem kertes házikóra.


Azt meg eszméletlen gusztustalannak találom, hogy azért "tartsak" pasit, hogy ne kelljen szerelőt hívni.

2017. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Az első pár sor olvasásánál néztem, hogy wtf, aztán rájöttem, hogy mégiscsak a felnőtt párkapcsolatok kategóriában vagyunk... mert kontextus nélkül kb. úgy tűnik, mintha vmi random lányt akarnál fizetés nélkül dolgoztatni :D.


Alapvetően nem lenne baj az elgondolással... én is a munkamegosztás mellett vagyok párkapcsolatban. Ja, és ami fontos: akkor, ha együtt élnek. Ha csak néha vendégeskedem ott, és azzal fogadna a srác, hogy takarítsam fel a dzsuvát, amit ő csinált egy hét alatt, mossam ki az ő szennyes gatyáit, elég gyorsan lapát lenne. Ha olyasmire kér meg, hogy segítsem, amiből mind a ketten látunk "hasznot", megteszem nyilván.

De ha vki ilyet kijelent, hogy a főzés, takarítás NŐI ÉRTÉK, hát menekülök, ahogy tudok. Gyanítom, az élet többi területén is ennyire hímsoviniszta nézetei vannak. Az meg nálam nem játszik, mert intelligens, tanult, dolgozó nő vagyok, és nem a középkorban élünk.

Az meg a másik, hogy én nem érzem úgy, hogy bárhogy jönnék ahhoz, hogy más vadidegenre azt mondjam, hogy UNDORÍTÓ, csak mert nem az én nézetem szerint él, ameddig másnak fizikai bajt nem okoz. Ha az ismerősödnek és a párjának így jó, neked nincs beleszólásod. Ha a pasit zavarja, akkor szépen kinyitja a száját, beszél az asszonnyal, ha meg nincs változás, akkor kidobja. Mindenkivel azt lehet csinálni, amit megenged.

2017. máj. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!