Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetek segítséget a barátomtól?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérhetek segítséget a barátomtól?

Figyelt kérdés

Heti egy délutánt tölt nálunk a barátom, általában szombaton. Ezen a napon délelőtt azzal foglalkozom, hogy kitakarítsam a lakást: takarítom az egész fürdőszobát, mosok kézzel és géppel is, mosogatok, felmosok, kitakarítom a szobám, majd még néhány apróságot leszámítva tiszta ágyneműt húzok. Ha mindezzel végeztem, következhet a fürdés, hajmosás, szőrtelenítés stb, hogy a legjobb formámat nyújtsam.


Délre kisétálok a barátom elé a vonatállomásra, aztán közösen bevásárolunk (de van, hogy délelőtt még egyszer el kell mennem pl. henteshez, mert az du. nincs nyitva), otthon pedig együtt sütünk-főzünk. Ezután lazítunk egy filmnézéssel vagy ilyesmivel, utána pedig a barátomat visszakísérem az állomásra. Otthon újra elmosogatok, rendet csinálok, tiszta ágyneműt húzok.


Eszembe jutott, hogy megkérném a barátomat, hogy esetleg segítsen elmosogatni ebéd után vagy azelőtt húzzunk tiszta ágyneműt, hogy hazamenne, mert elég fárasztó ez így nekem, egyoldalúnak érzem. Erre a szüleim lehurrogtak, hogy ne merészeljem megkérni a vendéget ilyesmire! Az a dolgom, hogy kiszolgáljam. A barátom amúgy többször felajánlotta már, hogy mondjuk kimegy segíteni a veteményesben, de a szüleim minden alkalommal elutasítják a felajánlott segítséget.


Mit gondoltok, tényleg udvariatlanság megkérni a barátom, hogy segítsen néhány apróságban? Elbizonytalanodtam.


2017. jún. 12. 01:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne? Mivel felajánlotta, ő is érzi, hogy így lenne helyes.
2017. jún. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A szüleidnek ő vendég. Nem családtag. Nem igazán veszik komolyan, hogy összetartoztok.

Egyébként nyugodtan kérd meg, hogy segítsen.

2017. jún. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A vendéget valóban nem illik megkérni ilyesmire, csakhogy a párod jó esetben nem vendég, hanem családtag.

Az a kérdés már messze visz, hogy ehhez mi kell.

2017. jún. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy miért húzol reggel meg este is tiszta ágyneműt? Egy délutánt fekszik benne a barátod, ennyire büdös meg mocskos, hogy utána abban már nem alszol el?

Meg ha Miért kell minden alkalommal csutkára vágni az egész lakást? Nem valami random vendégről van szó, aki megszól, ha porszemre lép, hanem a barátodról. Nyilván a rendrakás meg a takarítás heti rendszerességgel kell, de mondjuk az egész fürdőszobát átnyalni pont elég lenne két-három hetente. És ez csak egy példa, de ezeken baromi sok időt és energiát tudnál spórolni.


Ettől függetlenül szerintem nem ciki befogni őt sem, persze, vendéget nem illik, de azért neki már nem random vendégnek kéne lennie. Nyilván kapálni nem fog, az érthető, hogy nem engedik, de az, hogy rendet hagyjon ott, mikor távozik, szerintem bárkitől elvárható.

2017. jún. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
En eleg tisztasagmanias vagyok, de nem ertem, hogy miert toltod ezzel a nagy reszben felesleges robotolassal a szombatodat. Ketszeri agynemuhuzas? Lakas csutakolas? Minek? Vagy minek mosol kezzel? Minek kell rogton ebed utan mosogatni, amikot heti egy delutant vagytok egyutt?
2017. jún. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem kell megkérni. Amint mondtad, van rá igénye, hogy segítsen nektek, így inkább hagyjátok, hogy segítsen.

30/f

2017. jún. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Pedig nem olyan sok ez a takarítás, mint gondoljátok. Az "egész fürdőszoba" alatt azt értettem, hogy WC, mosdó, zuhanykabin és kád. Ezt hetente kétszer muszáj megcsinálni, különben tényleg mocsok lenni, hiszen hárman használjuk mindet. (+ a barátom, ha itt van)


Tiszta ágyneműbe fektetem a barátom, utána pedig alap, hogy lehúzom, hiszen jó esetben nem csak fekszünk egymás mellett az ágyban.

2017. jún. 12. 12:06
 8/13 A kérdező kommentje:

Kézzel mosni azért kell, mert vannak olyan finom ruháim, amiket a gép csak tönkre tenne.


Amúgy köszi, megkérem őt akkor. :)

2017. jún. 12. 12:08
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne legyél már ilyen merev!!Szombaton lazulj és aznap csak legyetek együtt.Próbáld ki, komolyan írom.Máskor moss.A szombat legyen a barátodé, ne akkor sikáld a lakást.
2017. jún. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szex előtt tegyél le egy törülközőt, ha finnyás vagy.

Értem, mi a bajod, ha nem óvszert használtok, tényleg maradnak itt-ott foltok, de most komolyan, gondolj már bele. Ha együtt élnétek, akkor naponta kétszer húznál ágyneműt...?

Másik verzió, hogy bőven elég csak a lepedőt cserélni, ágyneműt nem, és akkor kisebb meló.


És három ember mellett sem kell heti kétszer fürdőszobát sikálni. :) vagy, ha azt mondod, hogy csak felszínesen végigszaladsz, nem igazi takarítás, akkor meg a kérdés értelmetlen, mert akkor egyáltalán nem olyan nagy fáradtság...

Lazíts, csajszi, nem halsz bele, ha egyszer megmarad másnapra a mosatlan. :)

2017. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!