Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakit visszautasítok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakit visszautasítok legyek inkább egyenes és határozott, mondjam meg őszintén, hogy miért nem jőnne össze a dolog, vagy legyek kiméletes és szépen fogalmazzak meg valamit ami csak egy kicsit áll közel a valósághoz de jóval kiméletesebb?

Figyelt kérdés
2017. jún. 20. 14:01
 1/10 A kérdező kommentje:
*jönne
2017. jún. 20. 14:01
 2/10 anonim ***** válasza:
Én őszinte voltam. Nem mindenki díjazta.
2017. jún. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk ne úgy mond hogy "bottal se piszkálnálak meg, akkora füleid vannak" hanem "sajnálom, de nem vagy az esetem", ez pl nem hazugság, de nem is gázolsz annyira a lelkébe és nem vagy egy bunkó.
2017. jún. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is igaz, hogy senkit nem utasítottam el banális okok miatt. A komoly okokat meg megmondtam. Legalább tudja, mi volt a baj.
2017. jún. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én általában csak annyit szoktam mondani, hogy nem egymást keressük. Ha kérdezősködik az illető (ez nagyon ritkán szokott előfordulni), hogy miért, akkor azt mondom, hogy nagyon kevés közös pontunk van, nem látom jövőjét a kapcsolatunknak. Ez nem kicsit áll közel a valósághoz, hanem ez a valóság, csak nem részletezem, nem tolom a képébe kéretlenül, hogy mert te ilyen, meg olyan vagy. A hangsúly a kéretlenségen van.
2017. jún. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy elutasítást nem kell megindokolni.

Bőven elég annyi, hogy nem szeretnék az illetővel párkapcsolatot.

2017. jún. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én mindig kedvesen próbáltam. Abból hogy ne haragudj nem vagy az esetem nálam mindig kérdezősködés lett. Hogy de mi a baj megváltozik stb...

Úgyhogy ma már az egyeneset preferálom. Nem és kész.

2017. jún. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudják mi az oka, akkor találgatnak fejben. Megérdemli mindenki az igazat. Itt is annyi félreértelmezést es belemagyarázást olvasni. A ferfiak nagy része nem tudja miért nem talál nőt és kitalalnak minden hülyeséget. Mert senki nem mondja meg azt, ami van.
2017. jún. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az igazat? Az igazság bántó, nem kell taglalni.
2017. jún. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én azt mondom hogy visszautasításnál legkorrektebb az ha őszintéén elmondod mi a probléma, miért nem jöhet össze a dolog, és bár sokszor az igazság fájdalmas dolog, de mégis őszinteség a legtisztább dolog. Sértődést így is úgy is okozhatsz másik félnek, de ha őszinte vagy és határozottan, de kedvesen és udvarias hangnemben elmondod hogy mi a probléma, miért nem alakult ki a kémia stb... akkor azzal nem okozol másik félnek hosszú távú fájdalmat, nem igazán fog agyalni hogy mit cseszett el mert tudni fogja, és lehet ezzel sokkal előbb megérti azt hogy nincs esélye kár tovább próbálkoznia.

Persze sértődés, meg hisztizés lesz így is úgy is, ezt nem lehet elkerülni, mert ugye hirtelen haragban ezt hozza ki az emberből, de ezzel a te lelki ismereted is sokkal tisztább lesz.

2017. jún. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!