Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Teregessek ki vagy szóljak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teregessek ki vagy szóljak neki ma vagy holnap reggel?

Figyelt kérdés

Oké tudom, hogy ennél ne legyen nagyobb problémám, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. :) Államvizsgára készülök, hétfőn lesz és a párom tudva, hogy mennyi tanulni valóm van még azt mondta minden kívánságomat teljesíti (főz meg bármi) mától, ezt magától mondta. Megbeszéltük, hogy majd holnap főz, ma mekis kaját hozott. Felvetettem hogy egyszerűbb lenne ha ma menne boltba, de inkább a holnap délelőttöt választotta, ezzel nincs semmi gond.

Mikor hazajött 5kor megkértem, hogy tegyen be egy mosást, szó nélkül megtette. Azóta a gépén játszik szünet nélkül, nincs kiteregetve és semmi mást sem csinált. Nekem túl nagyok az elvárásaim ha többet vártam volna? Már legalább 5 órája lejárt a mosás. Ez a takarítás téma amúgy is problémás nálunk, de most erről a szituációról kérnék véleményt. Azon gondolkozom, hogy

- teregessek most ki,

- majd reggel teregessek ki,

- szóljak, hogy légyszíves teregessen ki,

- "szidjam le" hogy eddig nem tette,

- reggel vessem a szemére, hogy nem tette.

Az, hogy ezen kívül semmit nem kérdezett, hogy mit tudna tenni vagy valami azzal most nem szeretnék foglalkozni. Nevelő szándékhoz melyik a legjobb út szerintetek?

Természetesen nem okoz gondot 10 percnyi teregetés (főleg, hogy mindig én csinálom), csak a szándék a lényeg ebben, vagy én várok túl sokat?



#takarítás #szándék #túl sokat várok #nevelő célzat
2017. jún. 23. 23:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
elég clickbait lett a kérdés...
2017. jún. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tényleg :D erre nem is gondoltam, bocsánat.
2017. jún. 23. 23:40
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Udvariasan szólj, hogy a teregetés még kéne ma este.

Amúgy a párkapcsolat NEM egymás neveléséről szól... kb mint egy gyerekhez, úgy állsz hozzá... :P

2017. jún. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Én mindig szarul oldom meg az ilyen helyzeteket, szóval nem biztos, hogy megéri rám hallgatni :D, de én azt tenném, hogy szólnék célzatosan "tartok egy kis szünetet a tanulásban, megyek teregetni", ha nagyon gonosz akarnék lenni, akkor esetleg hozzátenném, hogy úgysem teregeti ki magát...


Egyébként, bár elég keveset írtál a mindennapi dolgokról, szerintem segítőkész akar lenni a párod, csak nincs tisztában mindennel. Mármint hogy írtad, hogy többet vártál volna. Ha felsorolod szerintem listán, hogy mi lesz most még az ő feladata, amíg tanulsz, akkor megcsinálja szerintem simán. Szóval egyszerű a képlet: ő felajánlotta, hogy segít, de nem fog gondolatot olvasni, hogy mit kéne. :)

Ez az én tippem.

Másrészt meg a teregetésről könnyű elfelejtkezni, én még nőként is hajlamos vagyok rá, pedig mindig én csinálom. :)

2017. jún. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

hát azok a ruhák már elég érdekesen nézhetnek ki...

mindenesetre én egyszerűen szólnék neki, hogy teregessen ki.

szerintem most ne játszmázzatok, inkább koncentrálj a vizsgára. sok sikert! :)

2017. jún. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Sajnos, tényleg próbálom nevelni legalábbis ebben, mert már nagyon régóta vita tárgya, hogy alig tesz valamit az albérletünk tisztaságáért és még a cuccait is mindent szanaszét hagy. :( Még nem találtam rá megfelelő módszert hogyan tudnám rávenni, mert nekem ez így nem oké hosszútávon. Persze nem csak kerülőutakon próbáltam, hanem normál hangvételű beszélgetéssel is.


4es, na igen, ez az amire tuti felkapná a vizet, azt már tudom :D

Írnék szívesen listát, de nem akarom hogy kihasználva érezze magát. Szóban sorolnám én, ha feltette volna a kérdést, hogy na akkor mit csináljon (nem a gépet püfölné egész nap)... a szándék kevés, nem látok semmi igyekezetet. Ja annyit mondtam még, hogy a macskát vigye ki egy kicsit az udvarra, de ahhoz nem volt kedve, pedig többször is mondtam, mert itt nyávogott hogy ki akar menni.


Mindenkinek ment a zöld pacsi:)

2017. jún. 24. 00:14
 7/15 anonim ***** válasza:
18%

Teregess ki, ne cseszegesd.

Ha sokad baszogatod, keres másikat.

2017. jún. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%

Kezdjük ott, hogy a nevelését a szülei befejezték, ha mégsem, az nem a te dolgod, nem te leszel az aki megneveli.

Csinálta eddig amit mondtál neki, ne cseszd le, ne vesd a szemére, rendes volt veled. Lehet, hogy kockulásnál elfeledkezett a mosásról. Szerintem kérdezz rá, hogy kiteregesd-e a mosást vagy teregesd ki. Ne hagyd másnapra, mert bebüdösödik a ruha, moshattok újra.

30/f

2017. jún. 24. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

5 óra ?

Az megérne már egy re-mosást :)


Ilyenkor mindig megköszönöm az égnek, a mindenségnek, hogy az én férjem nem ilyen és soha nem is volt ilyen igénytelen teszetosza.

2 gyerekünk van, míg a khban voltam a szülések miatt és mikor hazaértünk, de még nehéz volt mozognom, 101%-ban odatette magát.

Lement a boltba és megfőzte a kaját (tud főzni- elég jól). Főzés után elmosogatott, rendben, tisztán zárta be a konyhaajtót teljesen.

Volt még arra lélekjelenléte, hogy a khban lemérje a kicsit és vegyen neki pár új ruhát mire hazaérünk. (ezek is átmosva, átvasalva, ki voltak készítve).

Tudta, látta, hogy összegyűlt egy mosás, simán betette, ki is teregetett, szépen mindent szín szerint, semmit nem mosott össze semmivel..(bár előfordult, amire inkább rákérdezett vagy félretette)... közben persze ő is kockult, de ahogy lejárt a program egyből teregetett is ki.

Ő mondjuk csinált nehezéket, amit az ingekre tett, hogy vasalnia már ne nagyon kelljen.. (kis kreatív).


Mikor nem a terhességek okán kórházban voltam, minden nap a saját maga által főzött friss (még meleg) ételt hozott. (nem szakács, csak sokáig lakott egyedül, megtanulta ellátni magát).

Mire hazaértem, minden full kitakarítva, kivixolva, kiteregetve, a tiszta elpakolva, hűtő feltöltve, és egy új ruha tisztán kikészítve az akkori műtétem után, hogy kényelmesebb legyen, a mozgás is könnyebben menjen.

Hozzáteszem, hogy férjem nem egy irodában ül és vakarja a tökét, hanem fizikai munkát végez.

Esküszöm, hogy nem dicsekvésből írtam le, csak azért, hogy lásd, nem csak úgy dobálózok a jelzőkkel, hogy ki milyen.



A mindennapokban én viszem a háztartást teljesen és ennek örülök is mert az nálunk azt jelenti, hogy minden ok velem. Bírom.

De ha arról van szó, magától pl elpakol, bedob egy adag mosást vagy csak kijön hozzám és besegít. Pl krumplipucolás, addigis beszélgetünk, hülyülünk. Szeretem mikor így van. Mindig jókat beszélgetünk.

És kicsit sem papucs, nagyon férfias jellem. De nyilván nem így fog lejönni a leírtakból.


Egyszerűen tartom, hogy az ilyen pasik, mint a párod nincsenek megérve egyáltalán egy kapcsolatra mert pl a helyzetből amit írtál még saját magát sem tudná ellátni, egy teregetést kellett volna csak megtennie és még ez sem ment... ha valami folytán a nyakukba szakadna a háztartás ott halnának meg. És ez még csak egy államvizsga... Ez ultragáz.

Vagy ahogy férjem mondaná: életképtelenség.

Bocs, hogy ennyire nyers voltam, de tényleg ez a véleményem.:(


N

2017. jún. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
19%

Kiteregetni kevesebb idő mint ide kérdést kiírni a nagy tanulás közben.

És államvizsgára készülés közben még azon morfondírozol, vajon teregess-e ki vagy a lecseszésnek van nagyobb nevelő hatása....Istenem.

Én megértem, hogy zavar ha nem rendes, de én ilyen nővel akkor sem lennék együtt ha fizetnének érte. Ez felnőtt párkapcsolatok kategória, nem neked kell megnevelned. Együtt laktok, segít neked amikor tanulni kell, kaja megvan, emeld fel a sgged és teregess te ki, két tétel megtanulása között jól fog jönni.

2017. jún. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!